Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Moje pytanie jest bardzo obszerne, dlatego proszę odpowiadać w więcej niż jednym zdaniu. Więc, chodzi dokładnie o wymieniony wyżej model prasy rolującej. Zamierzam właśnie taki sprzęt zakupić i w związku z tym, nasuwa mi się kilka istotnych pytań. Czy ogólnie POLECACIE tą prasę rolującą? Mam traktor c-360 i c-360 3P. Czy przy typowej "sześćdziesiątce" (ursus) ta prasa będzie swobodnie pracowała? Czy sprzęt będzie dobrze zbijał balot? Dodam, że prasa jest na SZNUREK. Czy właśnie bele owinięte sznurkiem z tej prasy się nie rozsypują, czyli nie są fatalnej jakości, np. pod względem ścisku i jednolitości balota? Czy nie wypadają "KLUSKI" zamiast porządnych zbitych bel? Czy to prawda o jakiejś blokadzie hydraulicznej (zamki, haki), że bela wyskakuje przedwcześnie? O co w ogóle z tym chodzi?Wady i zalety tej prasy.

 

Pozdrawiam, w oczekiwaniu na odpowiedzi.

PS. Wiem, że był już taki temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pusty19    4

c360 powinna dac radę ale na klapie muszą być tzw. haki gdyż przy dobijaniu będzie otwierać się klapa ( słaba hydraulika w Ursusie ). To jest moje zdanie lecz niech wypowiedza się inni na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jak wiesz ze był taki temat to trzeba było się tam podpiąć a nie robić nowy.60 z ta sipma będzie jakoś chodzić ale nie licz na dobrze zbite bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Do zwijajacej to minimum 80KM trzeba żeby jakos rozsądnie pracować 360 to jakos tak słabo to wszystko będzie byle jak na sztukę ani silnik nie da rady hydraulika też słaba i mało wyjść Ogólnie to cienkie jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

ta prasa ma zapotrzebowanie na moc minimum 52km sam ciagalem 3p i wolno ale szlo a c360 spoko da rade tylko max 3,4 terenoa w kiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ze jakoś da rade a wydajność i dobrze zbite beke to dwie różne rzeczy.Do tej sipmy to ciągnik mocy 65 km to takie minimum np.zetor 7211 lub ursus 4512 o oczywiście w 60 hydraulika flak trzeba by druga pompę albo zetorowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

jak juz dojdzie ze robota idzie zs wolno to wtedy pomysli o mocniejszym ciagniku ,atak to nie kupi prasy bo nie ma czym ciagac i zero modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

Ja robię bele zestawem Sipma Z-279/1 i C360-3P, ogólnie nie narzekam, wydajność może nie za duża ale mi wystarcza. W sianokiszonkach zwykle jeżdżę 1 szosowa a w słomie 2 lub 3 i zawsze obroty silnika ok 2000 obr/min. Żeby zrobić dobrą belę trzeba zbierać materiał brzegami podbieracza, wtedy dobrze dobija brzegi bel. Bele sianokiszonki ustawiam po dwie do góry i stoją, chyba że są z bardzo mokrej trawy to potrafią się przychylić. Jeśli zbieramy materiał tylko środkiem to bela niby zbita ale brzegi miękkie i wychodzi bardziej kula. Hydraulika ciągnika ma tu nie wiele znaczenia, jest odpowiedzialna jedynie za szybkość podnoszenia klapy i jej opuszczania. W belownicy bez haków klapę utrzymuje zamek hydrauliczny, a jak działa można poszukać w internecie. Podsumowując jak ktoś chce i ma trochę sprytu to będzie tym robił, a jak ciamajda to i najlepszy sprzęt nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj