Skocz do zawartości
tymtus

Kastracja byków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniekz    0

Ja kajstruje beczki gdy mają minimum 10 miesięcy dlatego że chodzom po pastwisku z krokami i żeby nie było kaziroctwa

agromatik    182

@agromatik , Wątpię by wolec który pasie się tylko na pastwisku miał zwały tłuszczu. Mięso w takim przypadku będzie idealne. Jednak masz racje. Zakładom mięsnym tego nie przetłumaczysz. One będą swoje wiedzieć. Nawet jak będą dobrze o tym wiedzieć, to i tak wolą udać głupiego i kupić taniej. 

Jest jeszcze inny powód, lwia część z.m. produkuje tzw. hallal, bezpośrednio lub na zlecenie. A tam życzenia są jasne i żelazne.

Edytowano przez agromatik

Wiadomość z agroFakt.pl

rami    6

tak życzenia  konsumenta i producenta wyrobów są święte i tego nie da się przeskoczyć dlatego po co kastrować przecież to tez koszty  apóżniej jeszcze problem ze sprzedażą chyba że wójek rzeżnie 

agromatik    182

Gumki i kleszcze do bandingu można dostać w Grene, koszt ok. 70zł. Starczy na 100 worków, jak ktoś chętny to może skorzystać ;).

tymtus    41

skup da się znaleźć, ja od przyszlego tygodnia zaczynam poszukiwania, bo w tym tygodniu za duzo roboty, chyba, ze ma ktos kontakt do takiej ubojni ;)

rolstudent    96

A przypadkiem kastracja byczkow nie jest prawnie zakazana? Podobnie jak znakowanie bydla przrz wymrazanie numerów na skórze?

tymtus    41

nie, przez wymarzanie jwst zabronione? bo z tego co wiem, ale pewien nie jestem to wymrazac mozna a wypalac nie wolno

mickas092    325

Byk to ma być byk  - czyli z jajami ;) Podzwoń po zakładach i popytaj jakie ceny, żeby nie okazało się że wtopisz kasę w kastrację, potem gorsze przyrosty i niższa cena i okaże się, że musisz dokładać do interesu ;) A skoro tak bardzo chcesz kastrować byki to może zajmij się opasem jałówek i nie męcz byków ;)

rolstudent    96

Zarówno wymrazanie jak i wypalanie numerów jest zakazane. Interesowałem się tematem ze 3 lata temu.
Wydaje mi się ze podobnie jest z kastracja byków.

Edytowano przez rolstudent

debrzyna    11

Czy cos nowego w temacie kastracji mógłbym sie dowiedzieć jestem zainteresowany 

Krzysztof81    170

Ja miałem kiedyś jednego wykastrowanego tradycyjną metodą i faktycznie po pierwsze gorsze przyrosty a po drugie wyglądał tak jakoś dziwnie ni to byk ni to krowa :)

debrzyna    11

Nie interesują mnie przyrosty ani wygląd po kastracji Chce sie dowiedzieć jak to robicie ,czy sami czy wet i jaka metodą I proszę o milczenie tych co nie maja w temacie żadnego własnego doświadczenia

padalec    10

Podobnie jak z kozłami czy baranami kastracja jest bezkrwawa, wet. ma do tego specjalne kleszcze, miażdży nasieniowody i żyły nad jajami.

debrzyna    11

A przy kastrowaniu zaraz po urodzeniu to jaki zabieg najlepszy byłby

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez artur1295
      Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla
      i interesowaly by mnie koszty takiej budowy
      jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka
      budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

• Przez SkyePie
      Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum
      Jestem ciekawa czy wiecie co może być przyczyną tego że nowo narodzony cielak ma niebieskie oczy.
      Bo w sumie wcześniej nie zauważyłam by któryś cielak miał niebieskie oczy.

• Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?