talek48

Skrzynia 3-biegowa w zetorze 16245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
talek48    1

Witam...Przegladalem i chyba nie bylo takiego tematu o 3-biegowej skrzyni...wiec zakladam..:)

A wiec jak uwazacie...jakie sa plusy i minusy takiej skrzyni?

Jaka jepsza...3 czy 4 biegowa, według was?

Ja mam 3-biegową zsynchronizowana...co o niej myslicie?

Czekam na wasze wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Zależy do czego ma być wykorzystywany ciągnik.

W lekkich pracach wystarczy, ale np. w orce [zapewne Twój ciągnik jest do niej wykorzystywany] może się okazać że brakuje odpowiedniego przełożenia.

Częściowo sytuacje ratuje wzmacniacz momentu, ale jest to tylko pomoc tymczasowa.

Plusem tej skrzyni jest napewno mniejszy koszt remontu i ew. prostrza konstrukcja...

W tym momencie kończą się wg. mnie plusy tej skrzyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No jak dla mnie w orce jak i w innych pracach wystarcza mi ta skrzynia....Jak ma ciagnik lekko to wedy wlaczam zająca ..i na odwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

ja ma skrzynie 3 biegowa i koła 34 w ursusie 1634 (strasznie wolna) i jest nie ciekawie :/ ponieważ 1 II jest trochę za wolne do orki natomiast dwójka za szubka i za słaba. może gdyby wzmacniacz momentu działał to dało by sie coś wykombinować. może ktoś zna cenę szybkiej skrzyni 4 biegowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

To chciałbyś zmienic cała skrzynie z 3 na 4-biegowa? Na moje to ja bym naprawil żółwia...jeśli masz zepsutego....bo ja mam sprawne półbiegi i mi sie raczej dobrze robi i nie narzekam...

No a zmienieniecałej skrzyni to dość kosztowna zabawa wg mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0

sorki ze zadaje glupie pytanie ale co to jest zmacniacz obrotowy ?? nie slyszalem jeszcze o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

na dole jest link tego forum na ktorym jest juz chyba wszystko o nim powiedziane i wystarczy poszukac :) :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

tak chciałbym zmienić cała skrzynie na 4 biegowa. O półbiegach myślałem ale jak miały by sie zepsuć po roku !!! to wole te pieniądze zainwestować w skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

napewno skrzynia 4 biegowa jest lepsza mam taka w zetorze a 4 biegowa sie nie przydaje przy orce bo to głupota zmieniac biegi podczas orki a jak dusi mi ciagnik to zmacniacz i puk dalej jade bez zatrzymania ale 4 biegowa za to jest lepsza w transpocie swoja 4 biegowa wyciagam 35km/h


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No racja..4biegi to wiecej mozliwosci:D

No ale Ja bym nie zmienial calej skrzyni....Naprawienie półbiegów kosztuje chyba cos okolo2000 zł jesli zrobi ci to jakis zaklad to bedziesz mial na to gwarancje...no to jest moje zdanie..a zrobisz jak bedziesz uwazal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem przyzwyczajony do swojej 4 biegowej, ale 3 biegowa szkrzynia napewno też jest bardzo dobra tylko zależy do czego ciągnik jest używany :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Najlepiej zestopniowana ze wszystkich to jest chyba czwórka do 25km ale i tak brakuje w niej biegów a trójka i szybkie czwórki są całkowicie beznadziejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Miałem kiedyś 1634 na kołach 20,8 tył z 3 biegową skrzynią .Ziemie u nas dość ciężkie gliny .Powiem krótko inżynierom

za wymyślenie tej skrzyni należy się Nobel -porażka . Na 3 polowej się dusi a na 2 polowej bardzo wolno i nie da się optymalnie

robić.Co to za geniusz skonstruował 3 biegową skrzynię przekładniową do ciągnika 150 koni :) ,gdzie tu wykorzystanie mocy i uciągu ciągnika.Ale z drugiej strony tej 3 biegowej brakuje tylko jednego biegu -między 2 a 3 polową powinno byś przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ja mam Ursusa 1614 z taka samą 3 biegowa skrzynią i tak jak pisze poprzednik należałbysie dla konstruktorów Nobel-porażka. Przy plugu czy agregacie uprawowo-siewnym brakuje biegu pomiedzy 1, a 2 szosową jest wzmacniacz, ale bezprzerwy nie można tak na nim jeżdzić(bardzo rózne opinie są na ten temat) i do roku czasu z tego wzlędu pozbęde sie tego tratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

No ja mam 4 skrzynie w 16245 i jestem zadowolony :P A co do 3 biegowej to nie nadaje się do takiego ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Hehehe @macieja910 a dlaczego niby nie pasuje "3" do 16245? Ja w jednym 16245 mam skrzynie 4 a w drugim 3 i od 3 lat go mam i jakos wszystko się nadaje ;) Wytłumacz mi dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Co powiecie na skrzynie 4-kę z c-385 do zetora 16145 ?

Żółwia wyrzucam i się zastanawiam czy skrzynia z 80-tki wytrzyma drugie tyle kucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

@BSZ110 to zależy do czego go wykorzystujesz i jakie masz ziemie :P Nie mówię, że w każdych warunkach się nie nadaje, ale czasami w polu nie da się dobrać odpowiedniego przełożenia, wiem co mówię bo tak było jak ja usiadłem na 3 biegowy. Ale każdy lubi co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

Ja mam 16145 i 3 biegową skrzynię i wszystko nim robię i bardzo dobrze mi się sprawuję, pod żadną górkę nie redukuję bo nie ma potrzeby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zapnij do niego konkretny pług to zobaczysz czy nie będzie potrzeba redukować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

AREK - wiadomo że tak, ale jak jadę z przyczepą ze zbożem to nawet nie czuję górek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Witam!

 

Odswiezam temat.Mam Zetora 16145,ktory wspolpracuje z plugiem Pottinger Servo III i agregatem scierniskowym 3 m Unia Kos.Podczas prac tymi maszynami brakuje mi biegu pomiedzy 1II i 2II.Czy ma ktos z Was jakies doswiadczenie z modernizacji tej badziewnej 3 biegowej skrzyni?

Zolw\Zajac zaspawany i raczej nie wchodzi w gre jego naprawa,bo za krotko wytrzymuje.Bede wdzieczny za pomoc


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Niestety z 3 nic nie zrobisz, chyba że żółwia uruchomisz i będziesz co rok go remontował.Możesz kupić skrzynie 4 biegową i założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj