Skocz do zawartości
agisense

Pomiary, Szkody łowieckie, Ortofotomapy

Polecane posty

agisense    0

Witam wszystkich,

Niedawno - już profesjonalnie - zainicjowałem projekt polegający na tworzeniu map i modeli ze zdjęć pozyskanych przez bezzałogowce (UAV/ drony).

Jeśli borykacie się ze:

• szkodami łowieckimi i musicie oszacować ich wielkość,
  • zalaniami bądź suszą i musicie dokładnie oszacować wielkość obszaru dotkniętego żywiołem do celów ubezpieczeniowych,
  • toczycie spór z ARiMR o wielkość areału i potrzebujecie dokładnej mapy

Mogę pomóc!

Spadek cen dronów, większa niż dotychczas dokładność komercyjnych układów pozycjonowania i nowe oprogramowanie oddało w nasze ręce nowe narzędzie sprawowania szerszej kontroli nad uprawami i gospodarstwem.

Jeśli wystąpiła u was któraś z powyższych sytuacjii macie znajomego dysponującego sprzętem latającym do pozyskania danych - mogę później wam pomóc w przetworzeniu tych danych do postaci map i pomiarów. Wyniki obróbki można później dowolnie analizować w systemach GIS (ArcGIS, QGIS), CAD i innych.

Rabaty dla użytkowników agrofoto.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie: agisense.pl

Profil FB: https://www.facebook.com/Agisense-259375034394141/

Zapraszam również do kontaktu mailowego: agisense@gmail.com

Do usłyszenia!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez rolnikpoland
      Witam,

W tym roku posadziłem ziemniaki blisko lasu i niestety z tego powodu mam dość spory problem z dzikami, sarnami itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ogrodzenia elektrycznego, ale szczerze mówiąc aby kupić dobry elektryzator troche pieniedzy jest potrzeba, szukam innego, tańszego rozwiązania. Co proponujecie ?
    • Przez green
      Witam
      Chciałbym uczulić na powracający co jakiś czas problem tworzenia przez ARiMR alternatywnych wycen nieruchomości, nabywanych przez Grupy producentów owoców i warzyw w ramach planu dochodzenia do uznania.

Zgodnie z przepisami grupa producentów, która w ramach planowanej inwestycji nabywa nieruchomości, zobowiązana jest dokonać przed zakupem ich wyceny, w formie operatu szacunkowego wykonanego przez uprawnionego biegłego.  Stanowi to podstawę do ustalenia wartości nieruchomości i w rezultacie wysokości kosztów kwalifikowanych do refundacji. 

Co pewien czas organa Agencji Restrukturyzacji dokonują weryfikacji wycenionych na zamówienie beneficjenta wartości nabywanych obiektów, w tym w szczególności nieruchomości.  ARIMR zamawia na własny koszt alternatywne operaty.  Ciekawie robi się, gdy przedstawiona w nich wycena odbiega, od tej, jaką kierowała się grupa przy zakupie gruntu mającego stanowić koszt kwalifikowany.  Agencja jako rynkową wartość przyjmuje oczywiście niższą spośród dwóch kwot  -  zazwyczaj tę, która wskazana została przez biegłego działającego na jej zlecenie.

Sprawdzanie wiarygodności wycen, jakimi posługują się beneficjenci ma oczywisty cel – chodzi o wyeliminowanie przypadków zmowy, w których na podstawie zawyżonych operatów beneficjent nabywa grunt od znajomego sprzedawcy, dostaje refundację zawyżonych kosztów, a następnie obie strony dzielą się wyłudzonym „zyskiem”. 

Cel jest więc niewątpliwie chwalebny, pytanie jak udowodnić celowe zawyżenie w operacie wartości przeznaczonych do refundacji kosztów gruntów?   Z istniejącego orzecznictwa Wojewódzkich Sądów Administracyjnych wynika, że operat – w tym zamówiony przez Agencję – jest dowodem jak każdy inny, co oznacza że nie może być traktowany jako automatyczna wskazówka do rozstrzygnięcia sprawy w określony sposób.   W przypadku rozbieżnych operatów organ ARiMR ma obowiązek je porównać - przeanalizować ich treść i dopiero na tej podstawie uzasadnić, dlaczego za wiarygodny uważa tylko jeden z nich.

W praktyce działania ARiMR cechuje jednak automatyzm, prowadzący do sporów sądowych.  W wielu przypadkach organ z góry zakłada, że wiarygodna jest jedynie wycena niższa i tylko z tego powodu dochodzi do nieuzasadnionych realnymi argumentami ekonomicznymi odmów refundacji kosztów rzeczywiście poniesionych przez grupę, na podstawie zamówionych przez nią, starszych wycen.    

Zainteresowanych szczegółami tego zagadnienia zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.