tomek_3336

czy powinien działać klakson przy pelnej beli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Klakson
tomek_3336    0

Witam,

mam pytanie dot. klaksonu(sygnału dźwiękowego) w prasie metal-fach z 562. Przy pełnej beli mam sygnał w sterowniku(pilocie) ale nie trąbi na zewnątrz klakson. czy tak powinno być?

Teraz Owijam siatką, ale wcześniej przy owijaniu sznurkiem klakson działał.

Edytowano przez tomek_3336

5714mf255    31

w mf tak powinno być w innej raczej też wózek podając rozprowadzajacy sygnał przesuwa się i włącza sygnał do zatrzymania by niepokojące materiału to dzieje się automatycznie a w przypadku siatki ty decydujesz kiedy podać siatkę
przepraszam za literówki pisze na tel

pawel885    998

3 x to czytałem i zrozumieć nie mogę..... Do kogo słońce butelka jutro zielony jak w niedzielę spadł na wsi w lewo miał 3 kilogramy  .... piszesz coś w tym stylu  :)

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek_3336    0

Dzięki "5714mf255" za konkretną odpowiedź :) Może orientujesz się ile powinno pobierać oleju na 1 ha jeżeli ma się centralne smarowanie w prasie???

Miałem ustawione na wskaźniku na 1, a mi pobrało około 1litra na 1ha. Zamknąłem więc cały system podawania  i na 0,5ha pobrało 100 ml. Mam uszkodzony układ centralnego smarowania , czy po prostu tak musi być??? ( użyłem oleju 80w, wysokiej lepkości)

Edytowano przez tomek_3336

5714mf255    31

ja używam oleju do piły łańcuchowej mam ustawione na 3 zbiornik 3 litry zrobiłem coś ponad 100 rolek to zostało mi +- 0.5 litra

Marcelix    61

Co do centralnego smarowania łańcuchów, to szwagier ma ustawione na 5 i z tej strony co jest zbiornik, czyli lewej bliżej pompki to jest smarowanie na każdym "pędzelku", a na prawej stronie ledwo co się poci z tego pędzelka. Jak ustawimy na 3, to po prawej w ogóle sucho. moim zdaniem na drugą stronę prasy powinien być puszczony ciut grubszy przewód, bo to większa odległość od pompki i może dlatego tak się dzieje, ale mogę się mylić.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez czeslaw68m
      Witam . Urywa mi śrubę zabezpieczającą na podbieraku i wciąga siano do środka podbieraka . Doradzcie mi co z tym zrobić . Z góry dziękuje .
    • Przez rbit
      Rok temu w sierpniu kupiłem nową prasę Z-562 bez rotora i bez noży. Będzie pracowała z MTZ 820. W związku, że było już po sezonie także teraz dopiero będzie wypróbowywana i wtedy serwis tylko na sucho w teorii powiedział co i jak. Dlatego mam do WAS kilka pytań odnośnie działania i jak prasować tą prasą bo to pierwsza moja zwijarka.    
      1. Jak prasować żeby bele były dobrze zbite - chodzi o kiszonkę i siano tylko.
      2. Jadę wałkiem parę metrów raz jedną stroną - raz drugą w miarę wolno?
      3. Jak będzie pełno to usłyszę sygnał na sterowniku  - zwracam uwagę na wskaźnik przy prasie czy patrzeć  na sterownik? ?
      4. Zatrzymuję się i  włączam owijanie siatką ?
      5. Jak ten wskaźnik na górze ma być: na zielonym , żółtym czy czerwonym polu i od czego to zależy i jaki ma związek z sygnałem na sterowniku?
      6. Przy tych ustawieniach co dałem na zdjęciach to sterownik przy którym kolorze będzie dawał znać żeby przestać zwijać - chyba że to nie o to chodzi   ?
      7. Czy na siatkę od początku położyć ten walec dociskający?
      8.Czy przy pierwszym założeniu siatki mam otworzyć klapę pociągnąć siatkę za klapę i zamknąć a później już samo będzie ją łapało?
      9. Może ktoś beluje tą prasą też Belarusem 820 i powiedziałby jakimi biegami jeździć - nie zależy mi tak na prędkości jak na jakości i  dobrym zbiciu bel?
      10.Czy może ktoś ma jeszcze inne rady dla początkującego?
      Poniżej zamieszczam parę zdjęć z ustawień jakie mam wg. instrukcji w prasie odnośnie  stopnia zbicia beli, ustawienia liczby obrotów i dyszla. Czy tak ma być jak na zdjęciach żeby bele były  dobrze zbite, owinięte i ten dyszel macie też na tych otworach? Może ktoś wyśmieje, że takie pytania , ale nie prasowałem wcześniej w ogóle i trochę stresu jest i nie ma kogo podpytać. 
      Tutaj jest na pierwszym otworze dla sianokiszonki - czy tę linkę można jeszcze max. popuścić na tych nakrętkach do końca tego gwintu dla lepszego zbicia czy nie?
      Ile razy owinie przy takim ustawieniu i czy tak ma być?

Tutaj dźwignia napinająca  jest wg instrukcji ustawiona na 55mm

Czy dyszel tak ma być?

• Przez mariuszwysz512
      Prasa metal-fach moim zdaniem jest dobra prasą w przystępnej cenie.JA co wy sądzicie o tej prasie,czekam na odpowiedzi
    • Przez Rafał11
      Witam, jestem zainteresowany kupnem prasy Metal Fach z587 łańcuchowa. Chciałbym się dowiedzieć jakie są opinie na temat tych pras. Bedzie robiła w roku 500 bel. Tylko słoma i siano.
    • Przez pawelkx
      Witam, zauważyłem że w mojej prasie haki klapy mają różną długość przez co zatrzaskuje się jeden jak a drugi nie trzyma bo jest 2,5 cm dłuższy. Tak powinno być czy to jest wada fabryczna? Na zdjęciu ten z prawej jest dłuższy
      Drugie pytanie to czy syrena powinna wyć podczas gdy komora jest pełna? Bo obecnie wyje podczas podawania siatki.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.