radek269

Fendt 312 Vario

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kosti68    17
Zakładam że jeżeli naprawiasz Fendty w Niemczech to znasz też język niemiecki-owszem w języku tym mianem "Hybridantrieb" zwykło się określać napęd typu silnik-prądnica-silnik elektryczny-ale zaręczam że termin ten obejmuje też inne rodzaje napędów (znaczy "krzyżówek"napędów)

 

 

poszukaj na Google, jesli cos znajdziesz to napisz....ja nie mialem szczescia. A uwierzcie mi nie mozna wierzyc we wszystko co mowia "profesorki" na wykladach.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17
Nie muszę szukać w Google-oto pierwszy z brzegu gotowiec ;)-http://landtreff.de/viewtopic.php?t=26139&highlight=hybridantrieb&sid=7fdf3b5d4dba8f7d396b150328f1a4b4

 

 

Ale co ty tuttaj za linka przyslales??? Przyszlosciowy naped w traktorach??? gdzie wlasnie dyskutuje sie o napedach elektrycznych....miales wyszukac cos o napedzie hybrydowym i przekladnia Vario.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Poczytaj dokładniej-jest tam parę razy użyte słowo "hybridantrieb" na określenie różnych "krzyżówek" (jak to nazwałeś)-więc jeżeli skrzynia Vario jest taką "krzyżówką" to można ją też zdecydowanie określić mianem "hybrydy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie ;) dzieki @jaro za zrozumienie, niektorym widze, ze slowo pisane ciezko zrozumiec, a nie chce mi sie powtarzac tego samego, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Po prostu rece opadaja ;)

 

Uzywajcie sobie tego pojecia do innych przekladni, ale nie do skrzyn Fendt VARIO. Dzisiaj rano rozmawialem nawet na ten temat z osoba ktora zajmuje sie konstrukcja i szkoleniem w firmie Fendt..... facet byl zdziwiony takim stwierdzeniem "przekladnia hybrydowa"....i plakal ze smeichu jak male dziecko. Jak sam stwierdzil z przekladnia hybrydowa nie ma tu nic wspolnego z przekladnia Vario. Problem polega na tym ze jakies tam profesorki na uczelni nagadali wam glupot i zrobili wode z mozgu. Oczywiscie nie wasza to wina, problem lezy w calym polskim systemie nauczania....gdyz wiekszosc wykladowcow mowi tu o nazwach i teoriach wyssanych z palca lub wymyslonych w czasie glebokiego nocnego snu.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego kosti-może jeszcze raz-powoli-ok ?-staraliśmy się Tobie jedynie wytłumaczyć że przekładnię Vario w ciągnikach marki Fendt MOŻNA nazwać przekładnią hybrydową ponieważ są spełnione wszelkie po temu przesłanki-czy Ty czy też ktoś inny będzie ją nazywał przekładnią hybrydową czy też jak wam się tam spodoba :)-to już sprawa Twoja lub hipotetycznego Ktosia ;)-co do profesorków-to dawno temu (prawie 20 lat) i nieprawda-bo jeżeli już to był to kierunek humanistyczny i niezbyt długo ...

Druga sprawa-pytałeś Niemca czy Polaka ?-w pierwszym przypadku to nic dziwnego byłoby-tłumaczyłem to już powyżej-w drugim wypadku niestety facet ma luki z języka polskiego :).

Po trzecie-znaczy do AP możemy tej nazwy bezkarnie używać ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

naprawde nie chce mi sie juz piasac i spierac sie na ten temat, wiec z mojej strony rozmowa na temat Vario jest zakonczona.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

uwazam ze ten komentarz byl nie potrzebny, ja zycze ci pomyslonosci w dalszej wspolpracy z fendtem i vario :)

ale jesli bedzie sie u nas chcial udzielac, to proponuje uzywac nazw technicznych, a nie wlasnych :) - taka ogolna uwaga

 

na razie wyszlo tak jakby ktos powiedzial o fendtcie ciagnik rolniczy, a ty bys wmawial ze u was w fendtcie nie mowi sie ciagnik rolniczy tylko ciagnik fendt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20
@marcin87 to ty niestety mylisz pojecia, ja nigdzie nie pisalem ani o ukladzie, ani o napedzie hybrydowym, bo to sa mechanizmy istniejace w technice, scisle okreslone. odnioslem sie do ogolnego znaczenia tego slowa!!!! kto śmie twierdzic, ze to nie jest prawidlowo??

@ginterpol bylo juz wiele napisane o tej przekladni, wiec jesli chcesz cos dodac to mozna poszukac, jesli chcesz zapytac o cos to tez nie ma problemu

no tak pompa tłoczy wyznaczoną ilość oleju i ciągnik porusza się z taką prędkością ile dostaje oleju.. ja spotykam się tylko z takim myśleniem..

ale czy ktoś wie że przy prędkościach zaczynających się od 0.1km/h w 99.9% napędu przekazuje hydraulika a w maksymalnych prędkościach napęd w 99.9% jest przekazywany mechanicznie..

wiem wiem, zaraz odezwie się paru fachowców z wyśmianiem... a 90% użytkowników dalej będzie myślało że to napęd jak w kombajnach.. gdzie ja spotykam się z takim myśleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
...ale czy ktoś wie że przy prędkościach zaczynających się od 0.1km/h w 99.9% napędu przekazuje hydraulika...

wydaje mi się, że jaky było tak to traktor taki miałby ogromne problemy z uciągnięciem przy tej prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tylko że to w pewnym sęsie prawda przy niskiej prędkości obrotowej pompy i silnika hydraulicznego energia (moc) idzie na napęd mechaniczny, a gdy wzrastają obroty silnika i pompy hydraulicznej mamy straty mocy mechanicznej spowodowanej zasileniem pompy. Prościej mówiąc działa to na przekladni planetarnej. Silnik spalinowy napedza główny wał aż do przekładni planetarnej i tu cała prędkość wyjściowa jest uzależniona od prędkości obrotowej silnika hydraulicznego. Gdy silnik załużmy stoi w miejscu (czyli nie potrzebujemy mocy na tłoczenie oleju przez pompe) cała energia przechodzi przez przekładnie ale gdy damy już obrót na silniku hyd. część mocy musi przejść na wypracowanie tych obrotów. Zasada dzialania jest bardzo prosta gdzy silnik hydr. napędza koło zębate zew. zgodnie z kierunkiem satelitek mamy prędkośc wyjściową max a jak silnik hydr. stoi w miejscu to i koło zębate stoi więc mamy prędkość średnią która jest najlepsza gdzyż 100% mocy idzie na wyjście, a gdy kolo zębate zew. obraca sie w przeciwnym kierunku od satelit to mamy predkość min.. Podsumowują najlepiej jeździć na prędkości średniej, ale to jest niepraktyczne bo w transporcie jechać trzeba szybko a w polu wolniej i dlatego każda przekładnia ma jakiś zakres (w Fendtcie i JD to są chyba 2 zakresy, a liderem jest claas xerion który posiada aż 7 zakresów więc takim ciągnikiem latwiej dobrac przełożenie żeby użyć jak największej mocy wykożystywanej do uciągu).

 

Jeśli coś jest nie tak to niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Post nieaktualny


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15    0

@brzozak ale masz jeszcze drugą rękę :)

 

@radek 269 na jakiej powierzchni miałby robic ten ciągnik???i jaka jest różnica w cenie miedzy 312 i 412???

 

 

Ja mam biorę Fendta 312 vario tms to ostatnio się pytałem o cenę to trochę staniały teraz fendty 312 vario tms z full wypasem kosztuje 258tys +VAT z tuz+wom a bez tuza i woma to na pewno taniej jakieś 15-20 tys cena zależy od wyposażenia . nie wiem jak u innych dilerów ,ale wiem ze fendt 312 vario tms to ido jak świeżę bułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

juz nie nadazaja:)

 

dzwonilem do dilera podziekowac za moja 412 to powiedzial ze jest problem z dostepnoscia 312, Korbanek przespal sprawe i nie zalatwil tylu sztuk na ile sie spodziewal popytu. Poza tym euro spada a ceny NH stoja w miejscu co sklania ludzi do fendta


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noto teraz będzie BUM na 400-setki... :lol: Jak ja kupowałem w październiku to miałem szczęście że stoi taka na palcu.Że bez przedniej osi i wom-u z tuzem to trochę szkoda,ale jest.Teraz chyba tak szybko to bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem dostac rocznik 2009 a dostalem swierzynke 2010:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15    0

jaka jest różnica pomiędzy przekładnią Vario a Vario TMS. Z góry dzięki za odpowiedź :lol:

 

Pozdro dla użytkowników Fendt'a i nie tylko :lol:

 

 

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy vario a vario Tms. TMS jest w opcji trzeba dopłacić tms jest to system zarządzania mocą ile trzeba tyle wykorzystuje ja mam z fendta 312vario tms to dobra rzecz ten tms

 

Ja jestem świeżym posiadaczem fendta 312 vario TMS + tur fendt 4*75 z 317 motogodzin to dałem za niego ponad 300tys ale jestem zadowolony z tego zakupy,ten ciągniczek ma dużo bajerów ułatwiających prace ale naprawdę watro zacisnąć pasa i kopic fendta niż jakieś inne tanie ciągniki np valtra ,zetor itp.naprawdę polecam ten ciagnik nadaje sie do kazdej roboty ma tms a dzięki temu bajerowi wykorzystuje tyle mocy ile mu potrzeba pokazuje sie spalanie a miejscu to wyskoczyło mi 1,3litra na godzinę a w orce w pługach 35cm odkładnie to do 8 litrów wykorzystuje tyle ile trzeba a nie to co inne ze wykorzystują cało moc przy lekkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

valtra napewno nie jest tanim ciągnikiem i wierz mi że wiele do fendta jej nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w cenie, bo w rozwiazaniach technicznych to przepasc :lol:

 

nawet c-360 wykorzystuje tyle mocy ile jej potrzeba, to dopiero vario fendta trzeba bylo nauczyc, by zachowywal sie naturalnie, takze nie odwracajmy kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Zgadzam sie z opinia przedmowcy, mialem okazje pracowac przy serwisie tych obu ciagnikow, i moge tylko potwierdzic...to przepasc. Nie na darmo w Niemczech mowi sie na Valtra " Ciagnik z Aldi" tyle ze cena nie jest az tak porownywalnie niska. Problemem jest szczegolnie jakosc i starannosc wykonania, a zalezy to w duzej mierze od ludzi pracujacych na tasmie produkcyjnej. I nie jest rowniez tajemnica, mowi sie to oficjalnie w kregach przedstawicieli Valtry ze wiele osob tam pracujacych ma problemy z alkoholem...ale lezy to chyyba bardziej w samej metalnosci Finow.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

zalezy ile masz do serwisu, średnio przegloądy około 2tys na 50, 300, 600, 900godz na 1200 zdecydowanie droższy ale jeszcze nie wiem ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj