jarekvip99

27 ha i 270 tys kredytu.

Polecane posty

jarekvip99    18

Wlasnej ziemi mamy 24 ha w tym troszke w kredycie na jeszcze 7 lat i chcemy dokupic jeszcze 3 ha tez w kredyt. W sumie byloby do splaty 270 tys przy splacie na rok okolo 30 tys. czy z 27 ha bez zwierzat tylko pszenica rzepak i burak da sie spokojnie zyc i splacac kredyt oczywiscie w miare godnie zyc?? klasy ziemi dosc dobre bo wiekszosc to  III slabszych niewiele a II i I tez jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

24ha i tylko wyłacznie produkcja roślinna :| troszke mało aby godnie żyć jak to ująłeś.

koszta produkcji i spłata kredytu i można śmiało oreślić ze praktycznie na koncie masz 0 ,no sorry ale realnie tak to wygląda :( 

 

Przyjdzie/przyjdą kolejne słabe lata i nawet na spłate zbraknie. Zresztą weź wyciagi z banku i wszystko bedziesz wiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Moim zdaniem sam sobie musisz odpowiedzieć, czy będziesz miał luźne 30k przez jakieś 10 lat co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

prowadzę gospodarstwo 15ha i od roku rozkrecam firmę z obróbką metali i można powiedzieć że teraz wiem co to godne życie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

jesli to kredyt na pole to warto pasa zaciskac i brac bo to jest wartosc. ale jesli mialo by to byc np na ciagnik to bym sobie odpuscil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Godne życie jest pojęciem bardzo niejednoznacznym.

Jedni marzą o 2000 zł/mies., inni uważają, że 10 000 zł/mies., to podstawa, albo wręcz za mało. Jedni uważają 100 mkw/os za pałac, inni za norę. Dla jednych etat to cel życia, dla innych to degradacja, porażka. Wszystko jest względne.

 

Nikt nie zna Twoich finansów lepiej niż Ty, nikt również nie wie, co uważasz za "godne życie", więc zadawanie takiego pytania na forum jest moim zdaniem pozbawione sensu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Trzeba brac jak dają, dla banku akurat pasuje po 10 tys zł za ha, bo i tak tylko na hipoteke bedziesz bral, także luz, jak noga sie powinie to kreske spłacisz kreską i będzie OK, powodzenia..............


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

przy dzisiejszych cenach ciężko odpowiadać na takie pytania może być tak że przyjdzie jakiś nieurodzaj i skąd będziesz miał na spłate u nas wiele osób co biorą kredyty i mają produkcje rośliną jeszcze pracują żeby było na wszelki wypadek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Jak samych dopłat dostaniesz 24 tysiące plus minus albo więcej tak mi się wydaje :) 


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Na takie pytania to tylko sam sobie możesz odpowiedzieć, bo nikt nie wie ile zarabiasz z ha i czy pociągniesz jeszcze jeden kredyt czy nie.

Nikt też nie wie co oznacza dla Ciebie godne życie, albo czy za parę lat będą dopłaty do ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Odświeżam temat bo sprawa wciąż się ciągnie bo najpierw koleś zrezygnował ze sprzedaży a teraz znowu chce sprzedać. I mam dylemat wciąż czy w to wchodzić i przez kolejne 10 lat robic tylko na kredyt czy sobie darować i żyć troszkę godniej a i głowę mieć wolniejsza. Wiadomo jest ciągły głód ziemi i niektórzy kupują wszystko co mogą idąc w kredyty i ciągle tylko o ich spłacie myślą ale z drugiej strony ile tez można ciągle mieć mało i mało i nie wiele z życia mieć tylko ciągle robic ma kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Pytanie: czy Tobie na pewno jest potrzebne te 3 hektary więcej? Czy tylko Chcesz wziąć dla cyferki, że mam więcej?
Moja rada: Spłać to co Masz wzięte. Zaraz pewnie powiedzą że mówię jak "człowiek renesansu", ale nikt nie wie co przez te 10 lat się może wydarzyć.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

ja pracuje i tak dodatkowo poza rolnictwem gdyz tam jest produkcja roslinna tylko i wszystko jeszcze ten rok jest na moich rodzicow potem ja przejmuje ale i tak zamierzam wraz z zona mieszkac  20 km od gospodarstwa i traktowac je jako dodatkowe zrodlo dochodu gdyz mamy inne prace i nie zamierzam z nich rezygnowac na rzecz sredniej wielkosci gospodarstwa zeby nie rzec ze malego jak na te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Drogi kolego Jarku ( dopiero zauwazyłem że spod Kłodawy jestes) ja spod Kutna. Ja będąc na twoim miejscu a tez obecnie pracuje poza gosp i zona również rodzice w gosp ja bym osobiście kupił ta ziemie tym bardziej że juz swojego masz ponad 20ha to nie są dzierzawy np jak ja np mam własnej 12 ha a 22 dzierzaw i pracuje ale pewnie po kawałku bym kupował na swoim miejscu. Bo tak jak teraz widze te dzierzawy sa nie za extra oddaje dopłaty itp a i tak to nie jest twoje i przy dzierzawie cos mi zostaje a ty juz bys spacał kredyt a dopłata twoja i czynszu bys nie płacił jak co niektórzy płaca nawet i 1200zł + dopłaty wiec to jest bezsens a ja na twoim miejscu bym kupił. Tylko mam pytanie skoro mieszkasz 20km od gosp i pracujesz jak np połaczysz np zabiegi wiosenn (np opryski zalezne od wiatru) i inne zabiegi nie bedac na miejscu??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ja bym policzył i jeżeli z pensji jest się w stanie wyżyć to można przy tych 25-30ha przecierpieć 4-5 lat o ile dochód z tej powierzchni wystarczy na spłatę tego co chcesz kupić w te 4-5lat.

 

Ja też bym pewnie brał ziemię ale nie mam skąd i dlatego w tym roku robię dokumentację i myślę o budowie garażu i domu bo to inwestycja na lata i w gospodarstwo i dla siebie.

Po prostu kiedyś będę musiał to zrobić a skoro nie mam gdzie kupić ziemi (dzierżawy mnie nie interesują) na prow się nie łapię to inwestuję w coś innego. Żyję z pensji, gospodarstwo ponad 30ha to bardziej hobby moje i mego taty które daje też jakiś zysk.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj