Renault145

renault 145.14 i 103.14 problem z podnośnikiem regeneracja

Polecane posty

Renault145    4

Witam, mam problem z swoimi renówkami. Dotyczy to podnośnika i rozdzielacza, który był w regeneracji w Hydrotor tuchola. Może ktoś sie juz z tym spotkał, albo słyszał, bo mi już nerwy puszczają i kasy też trochę poszło. Więc pokolei.

w 145.14 miałem problem z podnośnikiem poszedł do góry i nie opadł. Z forum wyczytałem o przelewie z siłownika pomocniczego do układu i było cacy. Wysłałem rozdzielacz z plecaka (pod kabiną) do hydrototu w tucholi. po założeniu go ramiona zaczeły podnosić sie i opuszczać czy to pod obciążeniem czy też nie. wysłałem jeszcze raz do nich sprawdzili i odesłali spowrotem i niby u nich wszystko ok. Po ponownym założeniu ramiona mniej juz skakały, ale od czasu do czasu i tylko z obciążeniem. ogolnie wszystko ładnie podnosi na wolnych obrotach i opuszcza, po zgaszeniu róznież trzyma w ustalonej pozycji.

W 103,14 przegrzała sie pompa, wiec ja wymieniłem, zalałem swierzy olej i wymieniłem filtry. i cos mnie podkusiło żeby wysłać tez ten rozdzielacz, gdyż znajomy mi powiedział, że od niego mogła paść pompa. I po regeneracji znowu sa jaja podnośnik skacze bez obciążenia ale pod ciężarem tego niema. ładnie podnosi na wolnych obrotach ale opada po zgaszeniu w kilka sekund pod obciążeniem.

Ciśnienie tu i tu jest około160 170. zalany jest nowy olej, wymienione filtry itd itd.

może ktos powie co można by tu zrobić żeby te ramiona nie skakały, wiem teraz tylko że punktem wspolnym jest regeneracja rozdzielacza w plecaku w tucholi i tyle, a reszta objawów jest juz inna. Może znacie firmę która dobrze zna sie na rozdzielaczach renault.

prosze o jakies podpowiedzi itd

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

dzwoniłem pytałem i nawet nie wiedzą jak to wygląda. wiec szału nie ma. może ktoś coś jeszcze? albo powie co może być źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego nietrzymanie pozycji po zgaszeniu ciagnika to wina na 100% uszczelnien i teraz jesli przed regenercja rozdzielacza ciagnik trzymal narzedzie w ustalonej pozycji to wykluczyłbym siłownik to napewno i teraz zaperwne panowie w regeneracji zapomnieli załozyc jakiegoos oringa ewentualnie go załozyli i musiał sie gdzies przyciac i olej puszcza wiem ze moze ktos powiedziec ze to niemozliwe bo robiła firma ale powiem ci ze duzo juz widziałem jak te firmy robia zazwyczaj jest wymyte wymienione uszczelnienia i do odbioru sam tylko raz dałem do regeneracji i po pół roku musiałem robic regeneracje siłownika drugi raz nie dosc ze skasowali ładna kase to przycieli oring i zostawili jeden stary

Na twoimmiejscu wyjołbym rozdzielacz rozłozył go i zobaczył czy jest wszystko ok jesli masz cierpliwosc i smykałke do mechaniki to ogarniesz temat samemu i wyjdzie cie to poł dnia roboty i 1/4 ceny co zaplacisz w warsztacie

Co rozumiesz ze w tej 145.14 skacze podnosnik ????

P.S jak odsyłałes ten rozdzielacz od 145.14 bo podnosił i opuszczał sam to zapewne cos było zle spasowane i nie odbijała ekcja wiec albo przycieli cos oring inne uszczelnienie albo cos zbyt dokładnie spasowali

Niestety teraz takie firmy sa ze liczy sie kasa a nie wykonanie porzadnie roboty i czesto samemu trzeba sie meczyc no chyba ze firma bierze +20% niz konkurencja to moze oni sie staraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcian888    0

Witam, radzę sprawdzić położenie  dźwigienki która znajduje się na ów rozdzielaczu (powinna być połączona linką która prowadzi do ciągnika, niestety nie pamiętam w jakiej pozycji powinna się znajdować) poruszaj nią w różnych pozycjach i sprawdź czy pomogło (dźwignia jest od podrywu czyli coś podobnego do Twoich objawów) poza tym nie chcę mi się wierzyć żeby zchrzanili dwa rozdzielacze w Tucholi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

brałerm sprawdzałem u mnie tej linki nie ma ale dorobiłem drut i robiłem tak jak mowisz nie stety zero efektu. a ta dzigienka jest od szybkości reagowania podnośnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

u mnie szarpie w kazdej pozycji nawet jak pług jest w ziemi czuć że cos podnosi sie i tak co kilkanaście minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

sprawa rozwiązana. wysłałem rozdzielacz do innego fachmena skasował 100 zł za sprawdzenie. powiedział ze nic złego nie było i odsyła z powrotem. i co mi się wydaje to ci perwsi mają brudny olej do sprawdzania i jakiś syf coś blokowal. i po wysłaniu do nastepnego syf ten usunęli i rozdzielacz śmiga jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj