Skocz do zawartości
dawidjachim1

Kontrola temperatury w silosach zbożowych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, jak ktoś jest chętny to mogę wykonać 4- punktowy pomiar temperatury w silosach zbożowych. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach przegrzewania się zboża, monitorujemy temperaturę na bieżąco i wtedy możemy przedmuchiwać. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż polecają producenci a równie skuteczne. Estetyka wykonania jest lepsza to na zdjęciach to projekt dla siebie i pierwszy tak więc się nie starałem. Pozdrawiam

post-192539-0-69958200-1466321483_thumb.jpg

post-192539-0-59985800-1466321492_thumb.jpg

AleksanderX    106

bin 100  ile to kosztuje bo jestem zainteresowany estetyka mnie nie interesuje tylko dzialanie

Edytowano przez AleksanderX

Musiałby pan zrobić pomiar. Odległość od miejsca zainstalowania skrzynki z monitorkiem do ostatniej sondy w silosie i wtedy ja na podstawie ilości kabla to panu wycenię. Wykonuję i gotowy produkt wszystko podłączone wysyłam do samodzielnego montażu, czyli zamocowanie gdzieś skrzynki i wprowadzenie kabla z sondami do środka.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Po 14 metrów kabla na jeden zbiornik, skrzynka na jednym zbiorniku.3 zbiorniki 130.

Ile kosztuje.

Ile czujek na zbiorniku?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?