Skocz do zawartości
raul1985

Jaki nowy ciągnik :Kubota M6060 NH T4.65 Case C65 Landini 4.75 Deutz Fahr D 5070 JD 5075E lub M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
raul1985    0

Witam !

Jaki ciągnik byście wybrali z powyższych. Cena maks do 120 netto. ma mieć rewers bezsprzegłowy ponieważ chcę założyć do niego tura.

Prace dla niego kosiarka dyskowa 2,4 ; rozsiewacz nawozów 1200 kg ,siewnik do kukurydzy i ogólnie taki do krecenia sie po placu ,czyli ważne zęby mało palił.

Edytowano przez raul1985

Wiadomość z agroFakt.pl

Szu15000    148

takie komentarze jakbyscie z zerowki wyjsc.. wyjasnijcie za i przeciw.. Kubota na pewno zwinna i malo pali przy takich pracach "podworkowych" ;)
wyjsc nie mogli.

ziomal_one    17

Kubota fajny ciągnik, ale poczytaj na forum co ile się filtr DPF wypala i jakim kuriozalnym systemem. 

JD serii M jakbym dostał za 120 netto to bym się nie zastanawiał. Złoty środek i ramowa konstrukcja. 

luisaifer    4

Landini odpada stanowczo Znam faceta który był bardzo zachwycony tym traktorem bo wszytko z jednej fabryki i tak dalej a teraz tego traktora na oczy nie chce widzieć . Kubota może mieć problemy z elektryką . John Deere wszystkie modele oprócz 6 cylindrowych są nie pewne teraz bo na chińskich częśćiach Tyle o tych 3 wiem o tamtych się nie wypowiadam 

TomJohn    0

U nas landini koleś rozłamał bo go troche przeciążył. Ja osobiście niedawno oglądałem Kubote 65 i nawet nawet,zwinny traktorek, ładny promień skrętu dobre wyposażenie w standardzie, handlowiec się zarzekał że rozsiewacz z dwoma big bagami 500 kg podniesie.

a W tych pieniądzach to sprawdź jeszcze case farmalla 65c i Steyer`a Kompakta 65

Beryl    17

Rama musi być do ładowacza ! Nie dawno kuzyn miał na testy JD 5065e z takim przeznaczeniem jak dla Ciebie i nawet diler mu odradza ten ciągnik do ładowacza z powodu braku ramy. Osobiście nie zaufałbym serii E.

BomV    111

A może mf serii 56xx 3 cylindy rewers elek-hydr biegi w rewersie troszke malo zwinny ale spoko ciągniczek

raul1985    0

MF mi się podoba bo mam większe mf-y ale

trochę za duży i cena co najmniej 180 netto a seria 36xx jakoś nie podchodzi

Do Landini  to najbardziej przekonuje jeszcze stary silnik 4,4 Perkinsa

, JD 5075 jeździłem nim na i całkiem przyjemnie pracuje rewers i silnik bez CR ale wykonanie wiele pozostawia do życzenia

M cena około 140 netto w 3 cylindrach jak by to był silnik prosty jak E to pewnie bym się zdecydował a jest niestety CR ,czekam na włacicieli zeby pochwalili sie spalaniem bo w E wypada bardzo dobrze .

Najbardziej podchodzi Kubota i NH/Case/Steyr ale DPF mnie nie zachęca ,ale cóż  z normami się nie wygra :(

A co sądzicie o DF ? albo coś zaproponujcie ?

DarekGaudyn    9

DF lamborghini Same nie mają dpf. ja mam na lipca umówiolego lamborghini to narazie ci nie powiem wiele tylko ze mój doposazony 

Planuje zakup nowego ciągnika i wybór padł pomiędzy Zetorem major 80, a deutz fahrem 5090. Do tego drugiego musiałbym trochę dopłacić. Ciągnik będzie głównym koniem pociągowym w 20ha gospodarstwie nastawionym na warzywnictwo. O majorku już trochę słyszałem, ale nic mi nie wiadomo na temat DF z serii 5D. Prosze o pomoc w wyborze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.