KOSTEK12

jakie obroty silnika Ford

Polecane posty

KOSTEK12    17

Witam,jakie powinny być obroty silnika Ford w kombajnie NH1540,bo dziś pożyczyłem optyczny miernik obrotów i przy dźw. na maxa mam 3000 obr/min czy to nie za dużo? dodam że kombajn to świeży nabytek i nie kosił jeszcze u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz ustaw tak jak zwykle 2200 obrotów i zobaczysz czy sie nie będzie spadała prędkość młocarni przy normalnym koszeniu zboża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

dzięki za link,ale w jednej tabelce jest 2500 a pod spodem 2800obr. nie wiem o co chodzi, a co do obrotomierza jest tylko od młocarni

 

 

 

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

ustawiłem obroty silnika na 2600-2650 i obroty max młocarni to 950 co może być nie tak?czyżby ten silnik naprawdę musiał chodzić na 2900obr/min? i tu moja prośba czy ktoś mógł by zmierzyć obroty w swoim NH z silnikiem Forda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Podloczam sie pod pytanie -bardzo mnie to interesuje i ja mam wrazenie ze na maxa to obroty są za duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

problem w tym,że na moim silniku nie ma żadnej tabliczki ,widocznie był on już wymieniany w tym kombajnie bo blok jest koloru czarnego a misa i pokrywa zaworów żółta,a w tym zestawieniu przeważają obroty 2500 i to mnie martwi bo w tym wypadku młocarnia miała by około 800 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w miarę nowy pasek na młocarni,to powinna ona osiągnąć 1000 obr/min

Ja mam 8060 i też nie mam jak sprawdzić obrotów silnika,więc sugeruję się młocarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Przy moim silniku 2723e na tabliczce jest nom 2400 .Na maxa to obroty mogę wyciągnąc  ponat 1100 na młocarni , itak sie teraz zastanawiam ile faktycznie mam orotów na silniku ,jak podajecie że 1000 to max.Jak ustawilem nie na max to obr. mlocarni w koszeniu . spadaly

Edytowano przez szynszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Ja wczoraj jestem po pierwszych testach i bez obciążenia ustawiłem silnik na 2800obr/min to na młocarni miałem 1000 a podczas koszenia młocarnia spadała do 800 i nie wiem co o tym myśleć czy te 200 obr to nie za duży spadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Chce kupić taki kombajn , ale zastanawia mnie obrotomierz młocarni , na całym gazie pokazuje około 900 regulacja młocarni nie zmienia obrotów 

Ale zauważyłem że podłaczony jest do tego głównego koła z pasem plaskim a przecież ono ma stałe obtroty od silnika , zastanawiałem się czy aby ktos nie podłaczył inaczej  linki ale w którymś temacie kolega napisał że ma to być podłaczone pod odrzutnik 

Ale z drugiej strony to po co mi znac obroty silnika ?? ogólnie pokazuje jakies głupoty bo 900 obr na pełnym gazie , nie zalezynie od regulacji młocarni a wariator działa bo średnica koł sie ładnie zmienia 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Przyjrzyj się dokładnie na tym obrotomierzu jest zielone pole ok. 850 obr. Służy do tego aby dobrze ustawić gaz, obroty całej młocarni do koszenia. Tak było robione fabrycznie i jest w każdym NH z tamtego okresu, żeby widzieć obroty bębna musisz założyć oddzielny obrotomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dokładnie wskazówka jest na zielonym polu , a może to też służy żeby pokazywało obciążenie silnika ?? 

patrzyłem na ogłoszenia i było zdjęcie tego koła pasowego na pas płaski i tez był napęd licznika wiec raczej musi tak być :)

A ogólnie to warto kupić ten taki kombajn ?? silnik forda 5.9L . Jak tesotowalismy to nic nie puka żadne łożysko ani się nie grzeje , pracował na luzie tylko 15 min troche sie obawiam czy jak sie rozgrzeją łożyska to nie zacznie któreś pukać włąsnie na tym dużym kole na pas płaski bo chyba ono ma najcieżej a zdjąc to koło i wymienic to chyba wyższa szkoła z tego co patrzyłem 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj