Skocz do zawartości
PaweAftarczuk

POMOCY WOM przekładni roundpack 1250

Polecane posty

Witam

Dziś pękło zabezpieczenie na wałku i się wypiął z ciągnika a że pracownik jechał z górki nie zdążył się zatrzymać... No i złamał się WOM w przekładni prasy... Ma ktoś jakieś pomocne rozwiązanie, schemat przekładni lub też wymieniał już coś takiego w Prasie ? Sprawa dość pilna, będę wdzięczny za karzdą wskazówkę(oprócz tych głupich)

Spyke1004    1

wejdź na stronę agromix rojęczyn to jest dealer krone na całą polskę i u niego na stronie są katalogi części pras krone

agromatik    182

WOM pękł przy obudowie czy trochę wystaje? Jak wystaje to po demontażu i sprostowaniu przez ślusarza, można na szybko dosztukować wspawując przedłużkę końcówki WOM http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_7fb29ee805be6a153558a5ce950c5971.jpg Myślący ślusarz sobie z tym powinien poradzić.

Agromixu i tak nie ominiesz.

Edytowano przez agromatik

Wiadomość z agroFakt.pl

Delikatnie wystaje ok 2 cm i już o tym myślałem mam tuleje taką specjalną którą nałożę na wałek złącze je i obspawam powinno chodzić, choć zastosowanie tego typu przedłużki też miałoby sens stosowałem je przy maszynach leśnych i dawały radę. Kurcze strona Agromixu nie chce mi się załadować jak na złość :/ 

hmm jedyne co mi przychodzi na myśl to dorobienie tulei na całą długość i zrobienie gwintu zmiana łożyska w skrócie trzeba zamówić nowe z Agromixu chyba, tylko koszt pewnie będzie powyżej 500 zł :/

Wałek wystaje tak troszkę za obudowę nie więcej niż 5mm nie wiem czy jest możliwość zespawania tego w ten sposób by to trzymało raczej wątpliwe :/

Edytowano przez PaweAftarczuk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zbychu665
      Witam...
      Od niedawna mam ciągnik Wladimirec T25 wersja z poczatku produkcji z 2 lewarkami, mam pytanie. Jak tam sie włącza WOM? Bo ja nie mam pojęcia ;D
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez kodiwawa
      Witam, mam Ciągnik Renault 120.54 Silnik MWM, Kabina: TX
      Kupiłem go we Francji, miał rozwalone zawieszenie kabiny, i rwał do przodu przy ruszaniu.
      Ale jeździł przód i tył na wszystkich biegach.
      Wziął go majster niby na sprzęgło, ale chyba zmienił od WOMu, nabił tarcze i złożył.
      W tym momencie ciągnik przestał jeździć do tyłu.
      W trakcie jego roboty urwał mu się częściowo (cewka, czujnik wodzików) pod kabina od boku są dwa takie.
      Pozmienialiśmy te kable miejscami przy nich, zalutowaliśmy go i raz jeździł normalnie a raz nie ruszał.
      Aktualnie nie jeździ ani przód ani w tył brak reakcji na jaką kol wiek zmianę.
      W związku z tym wydaje mi się że to coś z elektryką.
    • Przez tomek97777
      Chciałem zapytać czy wałek do prasy powinien być zawsze ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym. Sprzęgiełko w moim obecnym wałku się wyrobiło i nie da dobrze zbić beli bo zaraz przeskakuje. Czy można założyć zamiast tej końcówki  ze sprzęgiełkiem zwykłą końcówkę bez sprzęgła czy lepiej kupić ze sprzęgłem. Nie mogę znaleźć informacji czy w samej prasie Krone Kr125 jest takie sprzęgło na wypadek gdyby coś w prasie np. zablokowało łańcuchy. A jeżeli polecacie założyć końcówkę ze sprzęgiełkiem to na jaki moment obrotowy końcówki szukać ? Ciągnik to C-360 a prasa Krone Kr125 (czerwona).