HornetZnawca

Problem z cepami

Polecane posty

Witajcie będe kosił Bizonem już drugi sezon Kombajnista poszedł na wolne:D Mam 24lata i cały czas coś poprawiam po kombajniście ehh. Co najgorsze założył cepy bez ważenia i chyba nie z jednej firmy...:( Ustawiałem ostatnio szczeline na wylocie i kręciłem młocarnią a tu na jednym cepie 6mm a na innych już 10mm lub podobnie co teraz mam zrobić wyciągać nowe cepy zpowrotem? Są jakieś w sklepach podkładki pod cepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci sezon na nich kosi się, i nie ma wibracji ale w zbożu dość dużo rozdrobnionego ziarna:/ Nie wiem co z tym robić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, ja mam z jednej firmy i niby masa i inne parametry te same na przeciwleglych stronach, a mimo to bez obciążenia czuć jak coś trzepie delikatnie, aha na wlocie ma być większa szczelina niż na wylocie. Nie pamiętam ile, ale jak chcesz to sprawdzę w katalogu. Co do najemników to trafić na uczciwego i rzetelnego pracownika to wielka sztuka.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gościu przepracował w SKR na Bizonie kupe lat aż SKR padł,zimą z innymi kombajnistami prowadził 8 nowych bizonów bez kabin z płocka 350km na kołach w latach około 84r:D Teraz on ma z 60lat i już nie ta pamięć i wgl nie ma drygu takiego co kiedyś...Co do szczeliny to wiem jaka ma być około 18 na wlocie a 6-7 na wylocie.Kurde czyli czeka mnie wyciąganie cepów wszystkich a jak je prawidłowo ważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

szczelina na wlocie 16 mm na wylocie 3 mm. jak zrobisz 7 na wylocie to połowę zboza będziesz mieć za kombajnem. a jeśli masz różnice i na każdym cepie inna szczelina to sprawdź czy są proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 i 3 to jest minimalna szczelina jak kupujesz nowy kombajn a w tabelce ustawień poczytaj jak jest;) Teraz oglądałem cepy i mierzyłem i wszystkie mają pod sobą podkładki ok 1,5mm ale 4 cepy obok siebie mają ok 7mm a drugie 4 obok siebie mają już po 10mm i teraz pytanie czy wyciągnąć z tych 4 podkładki czy do tamtych podłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj