kaziu914

Dodatkowe trzymaki na noże

Polecane posty

kaziu914    0

Siema, mam pytanie posiadam kosiarkę famarol i mam przy nie 2 nożyki na jeden bęben i chciałbym dołożyć jeszcze dwa trzymaki tak aby na jednym bębnie mieć 4 noże. Chciałbym poznać zalety i wady takiej przeróbki.

jahooo    862

W jaki sposób przerobisz kosiarkę, że nożyki będą się mijać ? zazwyczaj jest to ustawione tak, że nożyki są ustawione naprzeciwko siebie na bębnach i tylko trzymaki są przykręcone naprzemiennie. Te dwa dodatkowe miejsca są "zapasowe" gdy wyrobi się talerz w jednym miejscu, można przełożyć trzymaki na jednym i drugim bębnie.

Przy prawidłowych obrotach kosiarki i dobrze napiętych paskach nie ma takiej trawy, żeby wymagała po 4 nożyki na bębnie.

Damianb89    79

a poco Ci taka przeróbka? jeżeli tak ktoś skonstruował to powinno działać . Ja bym nieryzykował coś się upierniczy ktoś będzie w pobliżu i nieszczęście gotowe z tym niema zabawy to wysokie obroty są

Wiadomość z agroFakt.pl

peny259    11

teoretycznie masz rację kolego z ta prędkościa tak na mój rozum tylko musiałbyś ja dużo zwiększyć bo tak to będę robić noże sieczke z leżącego pokosu juz.

MF675ursus    376

Nie ma możliwości dołożenia drugiej pary noży- nie będą się mijać. Jak dołożysz zrobisz sobie krzywdę, nie wspominając o maszynach...

zetorki12    6802

Da radę dołożyć , trzeba by przestawić np na trybach w skrzyni tak żeby się mijały . Sieczki robić nie będą , bo według takiej teorii to wystarczyłoby włożyć niski bieg i sieczka byłaby gotowa B) . Na jakim biegu kosisz i jakim traktorem ? Proponuję dać sobie spokój z dokładaniem nożyków na rzecz porządnego ich naostrzenia B) .

ZETOR TEAM

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Posiadam pszenice jara nawre oraz jęczmien jary rubaszek, i nie wiem ile tego wysiać na ha ? jaka powinna być gęstość nasion na m2 ? dodam ze ziemia pod to i pod to to 3 klasa.
      I mam jeszcze pytanie odnosnie siewnika unia famarol s400, a doklładnie ile razy krecić korbą zeby próba krecona wyszla dobrze ? bo na forum widziałem ze pisza ze 14 razy a w instrukcji ze 17. Mierzyłem obwód kola to 208-210cm i teraz sam   nie wiem jak to z tą próba a juutro mam zamiar siać. Proszę o pomoc
    • Przez bitels
      Witam wszystkich
      Orientuje się może ktoś z Was w jaki sposób powinny być montowane noże w japońskich glebogryzarkach? Chodzi o to gdzie idą prawe, gdzie lewe? Czy jest jakaś zasada ich montowania? Krańcowe na pewno po brzegach, ale też są prawe i lewe. Kupiłem taką maszynę mitsubishi 155cm i chcę się upewnić czy są dobrze po przykręcane. Zwłaszcza,że jeden był założony odwrotnie do kierunku wirowania wałka. Dlatego proszę o poradę, bo sposób ich montażu wydaje mi się z deka wątpliwy.

Z góry dzięki za pomoc
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie w sprawie pracy z nożami. Podczas pracy z nożami ten siłownik którym chowa się noże ma być wysunięty czy wsunięty? W którym otworze na tej tarczy co jest do wyboru 0, 7, 15, 17 noży ma być zaryglowany ten sworzeń w tym podłużnym czy okrągłym? Próbowałem rożnych sposobów i te noże wysuwają się tylko do połowy.Ma ktoś zdjęcia jak to wygląda z wysuniętymi nożami, będę wdzięczny za każda wskazówkę.
      Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.