Skocz do zawartości

Polecane posty

daf7160    0

Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. A mianowicie posiadam Ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegową, chciałbym ją przerobić na szybką ale się nie da dlatego mam zamiar zakupić i przełożyć skrzynię biegów z ursusa 912. Tylko rodzi się pytanie czy to w ogóle możliwe i czy wytrzyma. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    23

Myślę że gdy nie ma się pojęcia to lepiej nic nie pisać...

W 912 i 12xx były 4 a 16xx 3 biegi ale skrzynia wytrzyma nie jeden popegerowski ursus 16xx ma skrzynie 4 biegi

daf7160    0

Przeglądałem katalogi części to 1224 ma tą samą skrzynie co 912 a przecież do 1224 zakładają u nas turbiny a to już wtedy jest 1614 czyli to samo

tomek73    189

Skrzynie spokojnie można zakładać, różni się paroma szczegółami, inny wzmacniacz, 4 biegowe inny wałek sprzęgłowy.

scotii    0

jak już chcesz przełożyć skrzynie to bierz od 1224 bo czwórki na niektórych trybach maja łożyska kulkowe a szóstki  w tych samych miejscach łożyska baryłkowe (np wałek wstecznego)

BUSTED    57

do tego w skrzyni od 4 z oznaczeniem 23V jest trochę zachodu z przerobieniem na szybką trzeba szlifować obudowę i nie można włożyć bagnetu od poziomu przeszkadza jeden tryb ze skrzynią z 6 o oznaczeniu 25V nie ma już tego problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez turek098
      Kupię ursus c-385 lub inny o podobnych parametrach. Cena do 20000 zl
    • Przez turek098
      Kupię traktor do 20000 zł. Najlepiej 4 cylindrowy ursus lub zetor. Około 80KM
    • Przez rygii1234
      Pacjent C385 !!!Witam mam problem jak w temacie kupiliśmy nową głowicę regenerowaną tzn nowe zawory, po sprawdzaniu szczelnosci itd itd oraz nową uszczelkę pod głowicą zregenerowaliśmy wtryski dół silnika wyglądał bardzo dobrze . I teraz jest problem wywala olej do wydechu i czego to może być przyczyna spotkal się ktoś z czymś takim ? Dodam iż ciągnik nie kopci na niebiesko czarno itd. .