Rolnik551

Pronar nie odpala

Polecane posty

Rolnik551    2

Witam co może być nie tak od jakiegoś czasu pronar 82a musiał 2 razy zakręcić i odpala dziś tak już nie chciał cały czas kręci i nie odpala akumulatory naładowane jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Spróbuj odpalic na samostarcie lub plaku. Jak zapali to znaczy ze rozrzad, kompresja i inne tego typu rzeczy sa ok, a trzeba szukac w ukladzie paliwowym -zapowietrzony, zanieczyszczony. Jesli nie odpali to znaczy ze trzeba szukac przyczyny w silniku: rozrzad, kompresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Układ paliwowy jest ok nie dawno czyściłem zbiorniki przewody itd czyli może być coś cięższego do zrobienia? Nie ciekawie się zapowiada czytając komentarze.

Chciałbym Jeszcze dodać że od tej pory co ciężko odpala bez większej dawki paliwa czyli musiałem zawsze wcisnąć lekko pedał gazu by właśnie za 3 zakręceniem odpalił bez dodaniu gazu nie było mowy nawet by odpalił.

Edytowano przez Rolnik551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Podłącz prostownik i na prostowniku próbuj odpalić, zawsze będzie trochę szybciej kręcił jak nie odpali Pociagnij go liną, ale myślę że to słabsza kompresja, załóż rozrusznik szybko obrotowy a jak nie wystarczy to pryskaj samostart em
I dus sprzęgło zawsze trochę lżej do odpalenia ma rozrusznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

@lukasz0920 pisze że sprawy pradowe są ok, a ty mu wskazujesz niepotrzebne wydatki typu rozrusznik szybkoobrotowy... Zamiast szukać przyczyny, ty na chybił trafił


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Niech sprawdzi czy odpali z mocniejszym prądem, na prostowniku
Ale te ciągniki w zimę ciężko palą, warto taki rozrusznik zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ale piaskownica ... najprawdopodobniej paproch w instalacji lub zapchane filtry - to 95 % przypadków że nie chce palić.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

A i takie ważne pytanie, podczas odpalania leci tym z tłumika? Bo jak nie albo słabo to braki paliwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Wszystko z paliwem jest ok. Jak mówiłem od jakiegoś czasu miał ciężki rozruch teraz w ogóle zapalić nie chce jak kręci to wiadomo dużego dymu nie będzie coś tam widać jak idzie ale jak zapalił to kula dymu to raczej normalne jak silnik załapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przed odpaleniem odpowietrz chociaż one za bardzo powietrza nie łapią, sprawdź filtr powietrza czy czysty i drożny, dla pewności zawory, jeśli jest ok leć dalej od najłatwiejszych rzeczy. Wtryskiwacze.... jak leją też ciężko pali.  Przykręć je na zewnątrz pompy i zobaczysz jak pracuje.  Nie wydaje mi się żeby silnik nagle stracił kompresję.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

U mnie też na rozrusznik nie zapalał a na zaciąg palił
Pompę wtryskową kupiłem drugą i problem znikł
Dodam tylko że stało się to nagle na polu poprostu zgasł. I juz na rozrusznik nie odpaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Przed odpaleniem odpowietrz chociaż one za bardzo powietrza nie łapią, sprawdź filtr powietrza czy czysty i drożny, dla pewności zawory, jeśli jest ok leć dalej od najłatwiejszych rzeczy. Wtryskiwacze.... jak leją też ciężko pali. Przykręć je na zewnątrz pompy i zobaczysz jak pracuje. Nie wydaje mi się żeby silnik nagle stracił kompresję.

 

Chciałbym powiedzieć że wszystkie filtry jak i filtr powietrza był nie dawno czyszczony olej w silniku również wymieniony jedynie to może rozrusznik ale na pewno nie bo kręci dobrze jedynie te właśnie wtryski i pompa spróbuję zajrzeć tam potem opowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układ paliwowy jest ok nie dawno czyściłem zbiorniki przewody itd czyli może być coś cięższego do zrobienia? Nie ciekawie się zapowiada czytając komentarze.

 

Chciałbym Jeszcze dodać że od tej pory co ciężko odpala bez większej dawki paliwa czyli musiałem zawsze wcisnąć lekko pedał gazu by właśnie za 3 zakręceniem odpalił bez dodaniu gazu nie było mowy nawet by odpalił.

 

więc masz odpowiedź pompa do roboty brak dawki rozruchowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niekoniecznie pompa trzeba zacząć od najtańszej i najłatwiejszej rzeczy. Wtryskiwacze, sprawdzić luz na zaworach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj