Skocz do zawartości
grzesio31

kompost z pieczarek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kompost
Shaun    12

Właśnie nie mam obornika ani póki co nie sieje poplonow (co prawda mam trochę starej słomy suchej, którą mógłbym przerobić sztucznie na obornik lub co lepsze na kompost), i korci mnie aby wzbogacić glebe bo mam slaby plodozmian i same jare uprawy. A na pyrach szczególnie widać braki próchnicy dlatego muszę cos zapodać. A co myślicie o przekompostowaniu takiego podłoża ?? Ma to sens ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    12

Tyle że za opróżnienie jednej komory, gdzie uprawiane są grzyby wołają 600 zł a z tego wychodzi 2 patelnie. Nie wiem jak wagowo to wygląda . W dodatku transport po mojej stronie a tam ładują taśmociągiem. Pomyślę, poszukam, może coś sie trafi. Wielkie dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek03    4

wy za to jeszcze placicie ? u mnie za to zabranie podloza mi jeszcze placa 120zl za 3 przyczepy d-47 czyli za 1 pieczarkarnie i wystarczy to w zupelnosci na rozwiezienie na polu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    9

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

 

Jak z oplacalnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    80

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

 

Jak z oplacalnoscia?

bardzo dobrze, z resztą jak w każdym roku, na 'startach' rozrzutnika jęczmień leży :)

 

opłacalność jak u każdego we wszystkim rzecz względna, bo jak ktoś płaci za patelnię 500zł tak jak niektórzy tu piszą, a ktoś 200zł lub odbiera za darmo to jest troszkę różnicy

 

ogólnie jak ktoś z tym 'towarem' dyskutuje, że jest taki, śmaki i owaki to jest po prostu dyletantem, bo towar ten został wielokrotnie przebadany czy to na siedleckiej sorbonie czy uczelni bodajże w Poznaniu jakby ktoś nie ufał perfumowym Bombikom :lol:

 

kupując 25t patelnię za 200zł uzyskujemy tonę towaru za 8zł + dorzućmy 4zł na załadunek i rozrzucenie tej tony czyli mamy 12zł za które otrzymujemy odpowiednio:

 

podlozepopieczarkoweMaszkiewicz20103ca59

 

także nawet hipotetycznie zakładając, że wyniki tych badań są zawyżone dwukrotnie to:

 

-za 12zł mamy 4kg N rozrzuconego na polu

-kupując Saletrę z Kędzierzyna po 1180(cena z tamtego roku), 1180zł/320kg=3,68zł za kg N, 3,68zł*4kg=15,2zł, dodatkowo koszt rozrzucenia, także warto nawet dla samego azotu, nie wspominając o materii organicznej i Ca

 

systematycznymi i totalnymi dawkami jedno z pól zostało doprowadzone do pH ponad 6 bez wysiania kg wapna/kredy

 

w powiecie siedleckim raczej nie ma problemów z dostępnością tego surowca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    114

w mojej okolicy nie ma pieczarkarni, wiec podłoże muszę przywozić z łosic (80km) i dlatego wychodzi 500zł koszt dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    25

U mnie kolega co ma gosp ponad 100 ha tylko praktycznie tym nawozi  + azot.  Zboża i ziemniaki  po prostu czarne a z dowozem na miejsce u nas śpiewają po ok 800 zł za samochód pan z pod radzynia podlaskiego.  Twierdzi że i tak taniej niż siać nawozy mineralne. Na każdym polu po kilka wywrotek tego co roku leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Rozsiałem kredę po czym przeleciał włuką teraz chciałbym rozrzucić podłoże popieczrkowe przed siewnie odstep był by trzy tygodniowy znam zasady że jak wapno to nie obornik ale przecież podłoże jest z kredą właśnie co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    37

Tak Mariusz podłoże jest z kredą bo pieczarka potrzebuje wapna.Prezes11 możesz śmiało sypać podłoże na pole bez żadnych przeszkód.szkoda że u mnie tak słono sobie wołają za patelnie bo bym wzioł parę zestawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    489

W okolicznej  pieczarkarni kupują podłoże gotowe , jest  to przemieszany i  rozdrobniony obornik  ze  słomą i  z  zarodnikami pieczarek ,

kładzie  sie  tego  warstwę  na  tzw półkę , a na  to  warstwę  torfu.

żadnej kredy tam nie stosują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×