Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
paweł

który lepszy i do czego

Polecane posty

Strachu    1

Wg. mnie te ciągniki mają podobny uciąg....... Wójek ma 7211 i biarze 3x35 nic więcej mu niepociągnie A sąsiad ma 4512 i jeszcze 2 lata tem (od wtedy ma 16145) ciągnął 3x35 w obrocie na ażurowych odkładniach i nawet fajnie chodził a spala sporo mniej niż 7211.......

pablo21    26

Jakoś nie chce mi się wieżyć ze 4512 ma podobny uciąg jak 7211

Masy

4512 2980kg bez obciążników (wiekszość ich nie ma)

7211 3000kg prawie wszystkie mają pełne obciążenie czyli do tego dadajmu jakieś 400kg i zetor ma ciąższy tyl. W galerii jest 7211 z agregatem uprawowo-siewnym aktywnym 2,5 metra który waży 1600kg i jakoś zobie radzi. jestem pewiem że 4512 nie ma szans podnieśc i pociągnąć tem agregat. Co innego 4514 to już jest inny ciągnik...

Podsumowując 4512 jest dobry do lekkich prac ale nie do pola zaś 7211 jest lepszy do ciążkiej pracy.

Takie jest moje zdanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz4512    4
Jakoś nie chce mi się wieżyć ze 4512 ma podobny uciąg jak 7211

Masy

4512 2980kg bez obciążników (wiekszość ich nie ma)

7211 3000kg prawie wszystkie mają pełne obciążenie czyli do tego dadajmu jakieś 400kg i zetor ma ciąższy tyl. W galerii jest 7211 z agregatem uprawowo-siewnym aktywnym 2,5 metra który waży 1600kg i jakoś zobie radzi. jestem pewiem że 4512 nie ma szans podnieśc i pociągnąć tem agregat. Co innego 4514 to już jest inny ciągnik...

Podsumowując 4512 jest dobry do lekkich prac ale nie do pola zaś 7211 jest lepszy do ciążkiej pracy.

Takie jest moje zdanie.

z takim agregatem to chodzi 255 nawet jest on w galeri na af i jest filmik na yt :)

Alex16    0

zetor jest o wiele lepszy a z 4 skibami to spokojnie da rade nawet na głębokiej orce no ale byś musiał jezdzić 2 albo 1

Lukasz4512    4
Zgadzam się ze wszystkimi opiniami Forumowiczów.

Co do pługa to 7211 spokojnie uciągnie taki 4x30. 4512 to w 4 skibowy nie daje sobie rady (chyba, że będzie to 4514 z przednim napędem- takiego mam o robie z pługiem 4x35). Do transkortu oczywiście lepszy 7211, ponieważ ma lepszy komfort (chociaz 4512 nie jest też taki zły, tylko nie ma tak dużej kabiny i przedniej osi na amorach). I części łatwiej do niego dostaniesz :). Ale jeśli chodzi o ekonomike to 4512 wygrywa- na pewno pali mniej.

co do 4514 to u nas we wsi chodzi z 5 pługami i to juz kila lat, a 4512 z 4 skibami da rade wiem bo sam tak orze :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.