arty

Pękiety pasek w rotacyjnej czym zastąpić

Polecane posty

arty    1

Mam wysłużoną kosiarkę rotacyjną Fella FKM 2H.

Nadaje się praktycznie do gruntownego remontu, którego raczej nie opłaca się już robić. Do wymiany dolne talerze, ale jeszcze jakoś kosiła..  Ostatnio pękł jeszcze pasek klinowy który przenosi napęd a obydwa bębny....

 

Pasek jest dość specyficzny  - dwustronnie klinowy - długość 5180.

Problem w tym że kosztuje  około 470zł.

 

Dolne talerze coś słyszałem o 700 zł - nie wiem czy nie za sztukę, do wymiany tez piasty dolne...

 

Remontu nie opłaca mi się raczej robić bo koszt wyszedłby podobny do owej kosiarki... pasowałby mi jeszcze dokośić parę ha w tym roku a w przyszłym kupić nową kosiarkę...

 

Mam pytanie  - ma ktoś jakiś patent czym zastąpić pasek obustronnie klinowy aby wytrzymał te kilka ha koszenia???

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

I co, sugerujesz klejenie tych 2 pasków?  No wybacz ale taka rada jest co najmniej śmieszna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Z tymi paskami 6-kątnymi to jest trochę lipa, tak naprawdę nie ma czym ich zastąpić, wszystko inne będzie się ślizgać. Najmij, pożycz od kogoś inną  jak możesz, to wyjdzie najtaniej na teraz.j   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zgadzam się z przedmówcą nic nie poradzisz i albo nowy pasek albo nowa kosiarka innej możliwości nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Myślę czy nie dałoby się wykorzystać jakiś gruby sznur - nasmołować aby się nie ślizgał, tylko kwestia łączenia... - musiałby być zaplatany na konkretna długość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Mam jeszcze jeden pomysł gruby wąż gumowy zbrojony tak około 3/4 -1cal  średnicy połączyć 2 końce przez zaciśniecie opaski zaciskowej na kawałku linki stalowej albo czymś innym byle elastycznym. Tylko te opaski zaciskowe mogą trochę przeszkadzać - musiały by być jakieś dość delikatne. może do końca koszenia by wytrzymały,.... pas pytałem w sklepie jeszcze droższy niż myślałem około 600zl....

Może ktoś chce odkupić tą kosiarek....

jak ktoś ma dostęp do tokarza i wykombinuje pas to myślę ze jeszcze lata może kosić...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz jakiś większych szrotów w okolicy? Czasem można prawdziwe cuda tam poznajdywać. Lub używane kosiarki przejrzyj. Może ktoś ma, nie używa i sprzedałby na części. Nie wiem jak wygląda tam rozwiązanie przenoszenia napędu, ale może dałoby też radę zmienić koła pasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj