HornetZnawca

Jak ustawić kierowanie wiatru?

Polecane posty

Tak jak w temacie jak macie ustawione kierownice wiatru w bizonie? Chodzi o to co się reguluje z lewej i prawej stronie,popuszcza się motylki:) W instrukcji nie pisze jak to ustawić dokładnie i możliwe że od tego lubi mi zapchać sita kłosami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

juz dawno nie mam bizonka ale jak klosy na sitach i w zbiorniku to podkręcić mlucarnie dopuki nie gniecie ziarka zrobić obroty na 1100/1000 jak zegar stoi naciagnij pas tak zeby pas na kole wystawał z pol centymetra bedzie napewno ok wiatrem sie nie kosi pamietaj tylko czyści z samej plewy bo chwastów tez nie wygoni bo jest ciezki no chyba ze doj**iesz wiatru to ze zbożem, a wiec ustaw wiatr na 1,5 sita jak masz dobre i chodzo ok to na glowne garść zboża i zuc bedzie ladnie lecialo to zostaw jak slabo albo sie zatrzymuje to otwórz a i jak robi osypke to tez moze byc przyczyna za bardzo domknietego sita☺ powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licznik w tamten sezon pokazywał w przenicy ponad 1000obr wiec jest ok raczej,Nowe cepy są założone tylko że kombajnista nie dał podkładek pod cepy i odległość cepów od klepiska jest różna na jednym 6mm a na innych już po 8mm i przez to mam troche ziarno połamane...Wiatr mam ustawiony na 4 czyli prawie maks a sita lubi zabić najbardziej na pszenżycie i nie wiem czemu kolega ma podobnie ustawionego i nie zabija mu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

książkowo kierownice wiatru ustawia sie w ten sposób - sita dzielisz na 3 części po długośći i na pierwszą część ma lecieć wiatr tzn 1/3 długośći sit od przodu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy Sito górne ustawiłem  na 8mm a dolne na 6.Kierownice ustawiłem bardziej na dół bo były na max do góry i na sam przód chyba waliło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

jesli chodzi o kierownice to powiem tak....najlepiej wyjać sita oba i wtedy ustawić...u mnie było ustawione jak u kogoś było "fabrycznie" ale z autopcji wiem ze to było do kitu...po wyjeciu jedno walio na poczatek sita a drugie w dół omijając sito prawie....kat kierownic podobny do elementów 13 i 14 w podsiewaczu T-II\13(jak kolega wyzej pisał....po przedłuzeniu kierownicy powinno byc 1\3 długości sita)..powiem żę bajka...na początku to mogłem czasami czyscic co 2 godzinny i problem a teraz to juz bajka...

Edytowano przez bbolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj