News
bart07

Uprawa słonecznika ozdobnego na kwiaty

Polecane posty

bart07    2

Witam,
W związku z tym, że znajomi mają „sieć” kwiaciarni chciałbym się dowiedzieć coś na temat uprawy słonecznika ozdobnego na kwiat. Planuję w tym roku przygotować pod uprawę kawałek ziemi ( na początek około 10 arów) i w przyszłym roku zasiać pierwszą partię.
Interesuje mnie najbardziej słonecznik pojedynczy wysoki, lecz nie tylko.
Macie może jakieś tytuły książek o uprawie tego kwiatu lub jakieś strony w internecie?
W internecie z tego co szukałem jest bardzo mało informacji na temat uprawy słonecznika i głównie dotyczą uprawy w przydomowym ogródku lub na działce, a nie w polu.
Głównie chodzi mi o to:
-  w jaki sposób przygotować ziemię
- czym go siać?
- ile wysiewa się na ha?
- czy po zasianiu stosuje się jakieś opryski i nawożenie?
- czym go najlepiej podlewać? (z góry jakimś małym działkiem wodnym, czy lepiej paskami nawadniającymi takimi jak do ogórków)?

Bardzo proszę o jakieś sugestie lub podpowiedzi co do uprawy.

P.S. jeśli zły dział proszę o przeniesienie
Pozdrawiam

bart07    2

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale myślę że w sezonie może być również uprawiany na polu, a poza sezonem pod osłonami...

Wiadomość z agroFakt.pl

PatiS    0

Bart07

Jestem w tej chwili dokładnie na takim samym miejscu jak ty dwa lata temu pisząc swój post.  Czy mógłbyś napisać czy udało Ci się się nabyć jakąś wiedzę/doswiadczenie w tym temacie. Za każdą wskazówkę będę niezmiernie wdzięczna. Pozdrawiam. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Palmusny
      Pilnie potrzebuję wiedzieć co to jest za kwiat (nazwa)

Z góry dziękuje
      Seba

• Przez 11radek22
      WitamMam pytanie w sprawie uprawy słonecznika na kwiat cięty.Jakim siewnikiem sieje się słonecznik, czy ktoś poleca dobre odmiany?Czy siewnik do buraków gama jest odpowiedni do słonecznika?Czekam na fachowe odpowiedzi.
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam
    • Przez kubakar117
      Witam Planuje zakup siewnika Vaderstad tempo.Zna ktoś jakieś wady zalety tego siewnika ? Jakieś opinie co dobrać w wyposażeniu dodatkowym ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.