agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

U mnie w łódzkim przenrzyto pięknie 7 t żyto 4 t ale owies to jest w tym roku tragedia 2 t zielonego przerosnietego.oglnie żniwa na półmetku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Podkarpacie, pszenica na 4 klasie od 4 do 7,5 t / ha przy takiej samej uprawie,różnice ogromne średnio może wyjdzie 5,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    769

Wlkp. od 10 dni codziennie pada, o żniwach na razie można pomarzyć. Zboża w miejscach gdzie wyległy już rosną w kłosach!  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Wczoraj nie padało i dzis pięknie grzeje i przed chwilą próba w życie ale niestety mokre. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Ja zastanawiam się czy nie kosić takie jakie jest, najwyżej stracę na cenie przy sprzedaży ze względu na wilgotność. Nie ma widoku na słoneczne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Kombajn przygotowany od 2 tygodni stoi , leje codziennie .Jak tak dalej będzie TO żniwa we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Koszenie zakończone, słoma zwieziona, przyczepy obstawione

Sezon u mnie uważam za zakończony :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Żniwa w okolicy na ukończeniu, żyta sypią bardzo dobrze nie będę operował liczbami aczkolwiek od gospodarzy ( tych normalnych :P ) słyszałem że dawno nie było tak dużo żyta z hektara. U mnie żniwa prawie zakończone i jestem pozytywnie zaskoczony , jeszcze 3 hektary łubinu zostało ale już desykowany i czekamy aż dostoi. Deszczu od tygodnia nie było , robi się sucho w polu :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Żeby nie zkładać nowego tematu - jaki jest +/- ciężar balota słomy (okrągłego, w siatce)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115
dalszym ciągu postój  ;[, co leży to przerasta a na konkretną poprawę pogody po niedzieli można liczyć, o ile się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Pszenica skoszona,dzis mialo byc prasowanie slomy i jest lekki deszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

pn mazowsze stoi  już od 26 lipca bo to był jeszcze normalny dzień na żniwa następnie niedziela 31 lipca od godz 12 do 17 i na tym koniec bo leje do dnia dzisiejszego.Ja osobiście jestem już po żniwach bo zakończyłem 25 lipca  ale ogólnie skoszone jest 40 % a co najciekawsze robi się już mokro na dołkach i zaczyna zielsko wyglądać ponad zboże a pogoda na sierpień nie ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

u mnie we wsi nikt jeszcze nie zaczął, a w okolicy może 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

U mnie żniwa zakończone tydzień temu tak samo na okolicy ,słoma zwieziona i już poplony rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dzis ladnie slonecznie od rana wiec owies i jeczmien skoszony, jutro prasowanie slomy wiec bedzie koniec zniw u mnie. Oby pogoda sie polepszyla,znow zapowiadaja deszcz a zboz jeszcze sporo nieskoszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

U nas nawet żniwa nie są w połowie. Dwa dni leje jeden dzień pogody. U nas jęczmień sypie najlepiej a najsłabiej pszenica ozima około 2,5-3t z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Invincible    0

Ostatnia pszenica wykoszona w piątek. Biorąc pod uwagę całość jest słabo. Życica, którą uprawiam, i na którą w tym roku przeznaczyłem ponad połowę gruntów rozczarowała. Plon rzędu 950kg/ha przy zeszłorocznym 1700-1800 jest po prostu niczym. Niestety warunki nie sprzyjały a zbiory były przerywane burzami, które również umieściły część ziaren na ziemi.

 

Jeśli chodzi o zboża. Niewiele ponad 0,5ha Arkadii od której zacząłem dało plon w okolicy 6,2t/ha (zważone) i było to niezłym zaskoczeniem. Wjeżdżając na pole liczyłem może na 4t/ha, po prostu "nie wyglądała".

Ozon posiany na działce o dość dużym nachyleniu wyglądał miejscami słabo. Na zboczu miejscami "łyso", na górze i na dole wyglądał świetnie. Średnia z 8ha 4,6t (zważone).

Jęczmień poniżej oczekiwań. Jak się okazało posiany był za wcześnie, zżółkł i musiałem go "ratować". Poszedł do magazynu, znając pojemność zbiornika i swoich przyczep szacuję w granicach 3-3,5t/ha.

Pszenżyto (nie pamiętam odmiany), grube ziarno jednak o małej gęstości. Objętościowo sporo, wagowo już nie. 4,1t/ha (zważone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

żniwa zakończone ...plon 3-3,5 t/ha z żyta i kosmiczny, niewyobrażalny 1,5 t/ha owsa... takiego "bogatego" owsa jeszcze nie miałem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ja tak chujovej ozimej jeszcze nie miałem, może z 4,5 t/ha było, przy nakładach na 8 t. Jara oddała 6 t/ha, mimo dużo mniejszego nakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś się po południu ruszyło trochę i przed chwilą 10 minut deszczu - ewakuacja z pól  ;[. Są kawałki gdzie błoto że przejechać ledwo się da. Jakby było tak jak teraz czyli słońce to może jutro po południu znowu się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

i po żniwach :D

jęczmień SOLDO 6.0t/ha

pszenica AGIL 7.7t/ha

 

słome oddałem w dobre ręcę bo nie mam czasu bawić się z nią . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj