agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

Niki20    7

W moich stronach malo kto ruszyl.pogoda slaba.Wczoraj deszcz.dzis rowniez i buerza wielka wiec jest wszystko mokre. Teraz potrzeba kilka dni slonca by wjechac kombajnem :)

 

 

e tam zaraz mało kto :P Troszkę już ludzie koszą, ale fakt pogoda wszystkich zegnała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

e tam zaraz mało kto :P Troszkę już ludzie koszą, ale fakt pogoda wszystkich zegnała :)

Twoje podkarpackie dalsze niz moje.  Lecz najladniejsze dziewczyny sa tam gdzie blizej gor  i slonce tez bardziej swieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Ja na razie u siebie mam wykoszony rzepak i groch. Jak będzie pogoda to trzeba skończyć rzepaki na usłudze i pszenica powinna być gotowa do koszenia. W okolicy ludzie nawet zielone owse koszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wschodnia wielkopolska 40 % żniw poza mną jeśli chodzi o jare zboża to super sypią jęczmień najlepiej potem mieszanki najgorzej żyto zwykłe kłosy są ale jakieś puste doszło de tego że z 4 ha skosiłem raptem 10 ton żyta na oko to tyle miałem zbiorów z 1,8 ha jęczmienia :-) hybrydy żyta i pszenżyta oraz pszenicy jarej i  ozimej jeszcze nie ruszyłem, a jak u was z żytem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nie wiem jak u was ale u siebie gdy żyto sypie mi 3tony z hektara (bez skracania i grzyba) to cudem jest jak nie leży a bizonek super nie daje rady przedusic tej ogromnej ilości słomy...
Lepiej siać pszenżyto mniej wylega więcej sypie i lżej się kosi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

podkarpacie to już na półmetku zbóż a o rzepakach to już każdy zapomniał że takie coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A dzis czytalem prognozy GUSu I plon sredni pszenicy ozimej w Polsce 4,76 Tony ma byc. To wg statystyk rolnik jest na duzym minusie biorac pod uwage obecne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

podkarpacie to już na półmetku zbóż a o rzepakach to już każdy zapomniał że takie coś było.

Ktore strony podkarpacia na polmetku. W moim powiecie to byly deszcze w poprzednim tygodniu,mgla i malo kto zniwa  zaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

W rzeszowie to lało wiem bo mieszkam, ale już jak się jedzie przez Kańczugę to widać że 70% wykoszone, a ja mam pola pod Przemyślem,to 2 dni dobrej pogody i pokoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Okolice Przemysla to wiem,ze po zniwach wiekszosc.Podobnie Kolbuszowskie i Debicke.Nasz srodek jakos stoi i czekamy na lepsza pogode,Ten tydzien zapowiada sie upalnie wiec ruszy wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łódzkie żniwa dzisiaj w najlepsze ,u mnie plony żyto hybyrdowe 5t/ha , pszenżyto jare 6t/ha , owies 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Wczoraj sprawdzałem wilgotność pszenicy z myślą, że dzisiaj coś pokoszę. Evina 14%, Bamberka 16,2. Było fajnie, słonecznie i z wiaterkiem. Dzisiaj ciapało od rana, a teraz przysła burza i pada już dobre 15 min. Także trochę sobie poczekam na żniwa ;) Mam też 5ha owsa, ale nie wcześniej jak ok 15.08 przy dobrej pogodzie do niego zajrze, słoma zielona, siałem go w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Po zniwach :(  Burza i wielka ulewa :(  Czekanie na slonce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

U mnie od rana dosyc slonecznie pozniej zrobilo sie pochmurno a teraz lekko kropi duzo ludzi wyjechalo kombajnami Ja z wyrzutami sumienia wszakze niedziela tez ruszylem i skonczylem jeczmien jary. Zostala tylko pszenica jara. Plony co do jeczmienia to lepsze jak w zeszlym roku. Szkoda tylko ze pszenice mi wymrozilo ale tym co maja to sypie od 4 do 5 ton i nic wiecej. Pozostaje tylko nadzieja ze bedzie cena na kukurydze chociaz te 420 ale znajac zycie bedzie pewnie kolo 300 albo i mniej. Chyba trzeba zmienic profesje bo to wszystko kosztuje zbyt duzo nerwow. Kazdy rolnik powinien dostac godziwa zaplate za swoja ciezka prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Chciałbym nieć takie plany jęczmienia jak kolega mlodyrolnik23

10t z 1,8 to u mnie z 3ha tyle nie będzie pszenica ozima 4,5t/ha owies 4t/ha pszenżyto jare jeszcze nie wiem bo nie zacząłem  kosić ale też cudów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Sąsiad dzisiaj zjeżdżał z pola mtz z pszenżytem polną drogą na asfaltówke to prosto w niego osobówka wjechala i można powiedzieć że nadaje się na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

auto, MTZ czy sąsiad nadje się na złom?

Raczej wina sąsiada jak włączał się do ruchu z drogi polnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A jak u was wygląda w tym roku wymłacanie ziarna z kłosów? Tez macie tak zasuszone ziarno i przez to słabiej wymłaca i czyści kombajn? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Wymlacac jako tako ale gorzej jest z czyszczeniem bo ziarno nie jest za grube i jak chcesz czysciej to znowu za kombajnem wylatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Przez te deszcze wczorajszej nocy to pszenżyto porasta coraz bardziej i jeszcze coraz bardziej powalone . Pójdzie zasiać takie średnio porośnięte pszenżyto i czy na pasze na skupie to się nada jak wyschnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

deszcz caly dzien,pochmurno.szaro i zimno.Niby upaly zapowiadali na ten tydzien.Wciaz trzeba czekac jak zboza obeschna by zniwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj