agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

kolo11    41

Pszenica ozima Jantarka 3,5t/ha,Jęczmień jary Eunova 5t/ha,Mieszanka 5t/ha. Jeszcze zostało żyto i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Temat nawet się nada... z wczoraj: logika ludzka jest nie do ogarnięcia :D 

Koszona mieszanka, głównie owies i jęczmień. Normalnie jakiś kompromis straty/czystość jest. Jednego roku marudzenie no bo za kombajnem trochę się zieleni, zboże zmarnowane, poszło by i tak w pasze to drobnica może być, a chce i tak idealnie czyściutki zboże mieć. Na drugi rok: nic tam prawie nie ma na polu i co mu urośnie. Daj wiatru, on przecież krowy musi paść później i przeze mnie siać poplon będzie musiał. I jak takim dogodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Kombajn to bardzo fajna maszyna.Zbiera plony zboża tez.Kombajn zbożowy zbiera i mloci.Gdy rolnik zasiądzie do kombajnu czuje się jak w niebie W swym zywiole jest.

Troszkę na poprawę humoru,aby lepiej mijał czas żniw.Pozdrawiam :)

Edytowano przez AnnaHejniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I  po żniwach  -  bida  jednym słowem   średnio  2 tony  z ha.    <  żyto-owies  i jęczmień.  Pszenżyto  zima załatwiła a resztę   susza.  Następny rok będzie lepszy......  i tego się trzymam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

U Ciebie susza u mnie ciągle popaduje co podeschnie znów moczy zboże, nie wiem kiedy żniwa w tym roku się zakończy  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Leje, mży, co podeschnie, to znowu zwilży... Połówka żniw.... Chyba pójdę na grzyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie póki co nic nie jest gotowe do koszenia. nawet kombajn ;)   pszenica za jakieś dwa tygodnie, owies 3-4( chyba trzeba będzie dysykować) łubin zaczyna dopiero żółknąc miejscami. gryka też powoli zmienia kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

U mnie o okolicach Dąbrowy Górniczej jeszcze nic nie jest ruszone. Wszystkie zboża stoją bo od dwóch tygodni co dziennie pada. Nie wiem czy pszenica nie zacznie porastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Owies na jednym kawałku ponad 3t/h na drugim 4.5t/h. Pszenzyto ozime ponad 3t/h(myslalem ze bedzie duzo gorzej). żyto hybryda 3.8t/h. W zasadzie najbardziej zaskoczyło zyto bo bylo dosyc ładne spodziewalem sie lepszych plonów. Tak czy siak nie jest źle oby nastepny rok nie byl gorszy. Dobrych zbiorów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I  po żniwach  -  bida  jednym słowem   średnio  2 tony  z ha.    <  żyto-owies  i jęczmień.  Pszenżyto  zima załatwiła a resztę   susza.  Następny rok będzie lepszy......  i tego się trzymam. ;)

 

U mnie podobnie ale Puławy twierdzą że suszy nima :ph34r:

U mnie o okolicach Dąbrowy Górniczej jeszcze nic nie jest ruszone. Wszystkie zboża stoją bo od dwóch tygodni co dziennie pada. Nie wiem czy pszenica nie zacznie porastać.

 

Jak dwa tygodnie pada to rośnie już wszystko oprócz jęczmienia oj będą miały gorzelnie co przerabiać w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

I udało się skosić przed deszczem najwartościowsze odmiany. Meloman 1,2 ha ok 6 ton było by lepiej ale kombajn dostał awarii i część zboża sypało sie z podajnika na ziemię  ;[ . Ogólnie i tak jestem zaskoczony po tym jak wyglądał na wiosnę - myślałem o likwidacji zasiewu kl 4b Ale najlepiej do tej pory wypadł borowik nawet na zaniedbanych dzierżawach sypało ok 4 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U nas wieś w 95% po zniwach.A w okolicy jeszcze dużo stoi zboza.

Plony liche bo srednio po 3-4t jedynie zyto elegancko oddało bo 4 zbiorniki z 1,3ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie kiepsko się zbierają ludzie do żniwowania, wszyscy nieśmiało po kawałkach pokosili, ale bez rozpędu. Teraz drugi dzień przestoju bo pada i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

U mnie jeszcze nie ruszyli z pszenicami, dopiero rzepaki koszą, ale słabo to idzie, co drugi dzień pada. Okolice Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

U mnie skoszona tylko pszenica i jęczmień reszta nie wiadomo kiedy.Zboże mokre a niektórzy i tak koszą nie wiem co z tym później robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

A u mnie w okolicach Jastrzębia Zdroju to rzepaki już pokoszone a zboża to tylko częściowo . Myślałem że pogoda będzie łagodniejsza ale już drugi dzień pada co nie miara i niechce przestać już mnie to irituje bo ludzie czekają a u siebie zboże też . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie deszcz wygonił wszystkich z pola. Taki deszcz, co nic nie zwiększy wilgotności, ale ciąć i prasować nie pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W moich stronach malo kto ruszyl.pogoda slaba.Wczoraj deszcz.dzis rowniez i buerza wielka wiec jest wszystko mokre. Teraz potrzeba kilka dni slonca by wjechac kombajnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Okolice Miechowa również mają przynajmniej jutro dzień z głowy. Żniwa u nas dopiero startują. Coraz wiecej rzepaków idzie pod kosę, chociaż zboża również są gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj