agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

PeterG14    115

Dziś wystartowały żniwa zbożowe pełną parą i to wszystko prócz mieszanek, owsów i pszenic jarych. Rzepaki prawie skończone, od jutra będzie rozpęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Rzepak wykoszony ale przy prawie identycznej agrotechnice jak rok temu plon niższy o 30-35% :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A  co to w tym   roku  nikt  10 ton  z  ha.  nie  młóci .... jakoś  cisza  o  plonach.... :D

 

Dziesięcio tonowe pszenice jeszcze zielone. Te wcześniejsze, wysuszone i niechronione można kosić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczynam zbiór przeżyta ozimego ale będą w tym roku słabe plony bo w zbożu jest dużo mietły i zajmuje ona do 65% samego pola a mam zasiane aż 3 hektary

Edytowano przez milosz010619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trza było opryskać to by miotły n ie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Pszenżyto wykoszone, plon rewelacyjny 3.3t wg zbiornika z 1.65 ha co 1/3 swego życia spędziło w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u nas na razie tylko rzepak wykoszony i 1ha pszenżyta na słabszej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Dziś na próbę poszło 2 ha pszenicy odmiana Agil wilgotność 14 plon nieważony ale tak na oko po zbiornikach w granicach 8,5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

U mnie dziś poszedł pod kose Ozon wilgotność  12,5% plon  ok 8ton myślałem że będzie duzo gorzej

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Dzisiaj wykoszony jeczmień jary,plon jak co roku ok 4t/ha.bo trochę wyległo i sarny stłumiły i na próbę wykosiliśmy trochę pszenicy i dobrze się zapowiada :rolleyes: .Sąsiad kosił dziś pszenicę na całego,ale od razu szła na suszarnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

pszen żyto nieważone ale około6t z ht żyto 6z około 750 z h plony zależne od pola i zmianownia owies zpowiada się ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Żniwa dziś zaczęte plony nie najgorsze jak na tegoroczny przebieg pogody(minimalne opady)  jęczmień jary ok 6t/ha pszenica 7t/ha a pszenżyto ok 5t/ha ziemie od III do IV klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

od 3 do 4 klasy to musiałeś takie plony osiągnąć.

Na takich to już mniejsze zachwiania pogody są realne

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Klęska, katastrofa, tragedia, tak można określić tegoroczne plony, tak źle jeszcze nie było, na razie tylko szacunkowo bo wszystko trafia do magazynu, ale nie wiem czy średnia z rzepaku przekroczyła 2,5 tony, gdzie do tej pory przez jedenaście lat prowadzenia gospodarstwa nigdy nie spadła poniżej 4. Ale najbardziej załamała mnie pszenica ozima, Toras czyli późna odmiana, nie uszkodzona po zimie ma 12% wilgotności przy nawożeniu 170-180N i dwóch mocnych zabiegach od grzyba a plon ok 4t/ha na działce gdzie w maju spadły 3litry deszczu, ok 5,5t na działce gdzie spadło ok 10litrów deszczu w maju. Aż boje się myśleć jaki plon dadzą jare po wymarzniętych oziminach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie jęczmień jary dał 5,5 t/ha 12,5% wilgotności, plon określany na oko po ilościach przyczep pełnych, jak na klasę 4b, 5 w dobrej kulturze to efekt końcowy zadowalający :) kawałek żyta wykoszone, zapowiada się nieźle ale 17% miał w piątek, dziś kolejne podejście i jak mokry to w rzepak wjeżdżamy, marnie w tym roku dochodzę te niedobitki po zimie :/  plon rzepaku u znajomego 2t/ha czyli tylko zwrot kosztów powiedzmy szczerze sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Nie piszcie o plonach mierzonych zbiornikiem bo w tym roku pszenice maja bardzo mala gęstość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Rzepak 2,5t/ha  pszenzyto 3,5t/ha  owies 3,5t/ha  a pszenica katastrofa ponizej 4t z ha.

Jare o wiele lepiej bo jeczmien 5t/ha a mieszanka 4,5t/ha.

Zyto na dniach bedzie koszone to napisze jaki plon.Ale miałem zapasu z poprzedniego roku to nie powinno braknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kondziu to już wszystko wykosiłeś? U nas dopiero rzepaki są koszone - wczoraj wykosiłem rzepak (3,3t/ha), w poniedziałek groch - jak pogoda pozwoli. Wtorek-środa zboża - pewnie zacznę od owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Witam groch Mecenas cienko (za rzadko posiany)  2t / ha na 4a i 3b; pszenżyto Agloso  ok. 4,3t z ha na 4-6 klasie nawet nie żle (na piaskach było 15-30%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u nas lepsze rzepaki jeszcze mają powyżej 10 % wilgotności w pszenicach jeszcze dużo zielonych kłosów więc żniwa może pod koniec tygodnia

wczoraj w dwóch miejscach kosili pszenicę ale z ``ekologicznej`` uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Kondziu to już wszystko wykosiłeś? U nas dopiero rzepaki są koszone - wczoraj wykosiłem rzepak (3,3t/ha), w poniedziałek groch - jak pogoda pozwoli. Wtorek-środa zboża - pewnie zacznę od owsa

 

Jare tak, zostało 3ha żyta niecale 2ha pszenzyta i 80arów pszenicy.

U nas na wsi w tym tygodniu bedzie po zniwach już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj