agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

KamilTak    0

Witam Czy Ktoś z was może powiedzieć co sądzi o kombajnie zbożowym Deutz-Fahr 33.60

Prosze o szybko odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Pszenica 5 ton 7.4 % wilgotności

Dzisiaj poszła pszenica pod kose. Dwa hektary machnięte. Jedna u mnie przy deszczowaniu  3 razy w maju dawka okolo 25l/m 1 raz skracany dwa razy na grzyba  i 190kg N oddała 5 ton  na 3 klasie ziemi. A  u sąsiada 1.05 ha około 2.5 tony bez deszczowni nawożenie i ochrona tak jak u mnie. Kumpel kosił jęczmień plon powalający 3 tony. U nas w okolicy będzie klęska 

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Za to u mnie słonecznie i ani chmurki :) 

My dziś popołudniu ruszamy, od rana gdzieś daleko kombajn słychać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj znajomy wykosił pszenicę ozimą na przypalenisku nad Sanem to miała wilgotność 12,6%, plon nie mam pojęcia jaki mógł być, ale myślę po tym co wiózł że ok 4 t/ha.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U nas na północnym wschodzie to nie wiadomo kiedy się zaczną, dziś już kolejny chyba trzeci dzień niebo pokryte chmurami zero słońca i z tego co mówią ma padać dziś i po niedzieli też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po żniwach . Zboże w spichlerzach a słoma w stodole .Wyjątkowo wcześnie .A i plon jak na taką suszę przyzwoity .Pozdrawiam i życzę udanych żniw i wysokich plonów.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

Jęczmień ozimy wykoszony i sprzedany w tamtym tygodniu. Za tydzień ruszamy w pszenice i jęczmień jary . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

U mnie ruszyli z całą parą :D wszystko prawie pod kasę idzie tzn pszenżyta i żyta :P A ja czekam na kombajnistę :D Suche zboża jak pieprz żyta 100% suchości :P pszenica jeszcze trochę musi postać ale po niedzilei zapowiadają deszcze :/

Edytowano przez piomal1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

A  co to w tym   roku  nikt  10 ton  z  ha.  nie  młóci .... jakoś  cisza  o  plonach.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

sąsiad wjechał dzis w pszenice zrobił kółko i wrocił do domu, słoma wilgotna bez słońca i sie zapycha a od poniedziałku deszcz deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

U mnie rzepak skoszony ziarno suche a badyl zielony, a plon marny, rzepak byl zostawiony a nadawal sie do likwidacji ze względu na susze podczas wschodów. A pszenica jeszcze musi postać bo sloma zielonkawa miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Niby piątek zły zaczątek a u mnie w okolicy prawie każdy dziś zaczął kośic .ja na jutro mam umówiony kombajn o ile go naprawia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Piątek zły początek, wczoraj też tak mówili, a jak każdy zobaczy, że suche to nikt o przesądach już nie pamięta :D

Ja dziś sezon rozpocząłem i póki co plony przeciętne. Owies/mieszanki na lekkim tj., piachu pozasychał i zaczął się młodzić. Sama zielenizna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro zaczynamy jęczmień. Na cuda nie można liczyć po gradobiciu. Rekordzisci w okolicy kosza po 600 kg rzepaku z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja mam już na jutro koszenie na cały dzień i jutro też dopiero zaczynam nie licząc J. Ozimego :)
Dziś widziałem jak na pół zielony owies mlocil jakiś desperat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Od wczoraj ruszyliśmy w zboża. Rzepaków już nie ma od tygodnia. Żyto na piaskach 2 tony, pszenżyto 4,5-5 pszenica 6 jęczmień ozimy 6. Polecam pszenżyto KWS Aveo pięknie sypie i ładne ziarno.Fredro słabe w tym roku..


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj