agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrolublin    29

Jako że już za niecały miesiąc zaczynają się żniwa to otwieram temat gdzie każdy może wypowiedzieć się o obecnej sytuacji na polach jak i o żniwach i plonach.Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ciekawe  jak to  będzie  w tym roku  z  ha.  w  tonach-metrach  czy  kilogramach.....  zapowiada  się  najgorszy rok  jak do tej pory-,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na AF to jak w poprzednim - normalnie z ha 12ton , ale że susza to tylko10 B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Rok tragiczny to i plony poleca. Pierwsze mrozy, teraz susza a i chwasty w tym roku ciężko zwalczyć, grzyb też ciężko opanować, jeszcze jakieś owady nad jęczmieniem latają jak w ulu huk i plony będą mizerne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Nie wiem jak.U założyciela tematu Ale.U nas żniwa nie prędzej niż początek sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

Miotła zbożowa wybiła i ti dość dużo miejscami nie widać pszenicy Ale pod spodem jest i było pryskane 2 razy od miotły Ale plon pszenicy na około 7 T zapowiada się


Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

   wielkpolska  za tydzien  chcemy zaczac mlocic jeczmienie ozime 


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Za tydzień pewnie jęczmień będzie dobry, już jest twardy i zwisa ku dołowi. Kilka rzepaków po desykacji nawet widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam. Jadąc dziś drogą 46 na opolszczyźnie widziałem juz trzy kombajny w boju, chyba a jęczmieniu, ale pszenice już tez dochodzą w tym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja tez widziałem dziś jak jechałem ktoś gruberowal rzysko po jeczmieniu ozimym a ja myślę część grochu za tydzień bo w czwartek go przyjąłem na z dosuszenie i zaklejanie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzisiaj rano w okolicy Ziębic widziałem jak ktoś robił podorywkę a wieczorem w okolicy żarowa(świdnica) cieli jęczmień.za kombajnem się nie kurzyło nawet. na sąsiednim polu był na wpół zielony jeszcze

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

U mnie w okolicy Opola już większość jęczmienia jest skoszona U mnie wychodzi  około 6,5 t/ha Reszta zbóż też zapowiada się dobrze no ale zobaczymy :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja rzepak juz desykowałem.Zyta na slabszych ziemiach prawdopodobnie w nastepnym tygodniu pójdą,rzepaki wczesne też w nastepnym tygodniu jesli bedzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Za tydzień pewnie wjezdzam w rzepak jeśli deszczu nie będzie bo narazie pada ale podobno w tym tygodniu mają być upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

ja również w rzepak spróbuję w piątek albo sobotę chyba że deszcz nie pozwoli. Ogólnie zboża już dojrzewają i wydaje mi się że jare szybciej pójdą pod kosę, zaraz po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Wczoraj widziałem pierwszy kombajn w rzepaku Myślę że w przyszłym tygodniu pszenżyto  będzie już do koszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj