Kaima93

Egzamin zawodowy R.03 czerwiec 2016 !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr_Pik    0

U mnie sześć na 100% źle reszta powinna być ok z tego co mam na arkuszu, chyba że coś inaczej zaznaczyłem a nie poprawiłem.

Teraz czeka do 28.06 na praktyczny, i tu będzie zabawa bo zadania mieszają, zmieniają, nowe dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaryszarak    0

Witam, jaki egzamin mieliście na praktycznym r3? Czy trzeba jakieś własnej wiedzy czy są do wszystkiego instrukcje? Jeśli ktoś mógłbym opisać jak wygląda to obliczenie żywienia bydła i jak w praktyce zadać ją zwierzęciu byłbym wdzięczny bo nie posiadam zwierząt.. Dziękuję! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Zdawałem praktyczny w sobotę. Do obliczenia dawki żywieniowej jest tabelka z danymi więc nie ma problemu. Jedynie trzeba było umieć rozróżnić śrutę jęczmienną, pszenżytnią i sojową, oraz ocenić siano i kiszonkę z kukurydzy(zapach, barwa, zanieczyszczenia, przydatność do spożycia, struktura). Później to wszystko odważyć według obliczonych dawek. Nigdy nie miałem doczynienia z bydłem ale myślę że zdam.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaryszarak    0

Co do odróżnienia treściwych da radę od razu na rzut oka? Oraz przy ocenie kiszonki i siana to takie podstawowe cechy mamy wymienić im ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Co do kiszonki i siana to jest tabelka do uzupełnienia i pod nią są przydatne zwroty. Z treściwych sojowa jest bardziej żółta więc odrazu poznałem. Z pozostałymi też nie powinno być problemu.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18
Ferma drobiu planuje produkcj
Ċ

30 000 brojlerów kurzych w jednym rzucie.

 

czy ktoś to miał ???


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaryszarak    0

Co do zadania z żywienia bydła , pamiętacie może czy na odpas ranny miało być 1.5 kg zytniej, 1 kg jęczmiennej i 0,5 kg sojowej, 1kg siana, 12 kg sianokiszonki i 10 kg kiszonki? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia89    0

Witam

Czy ktoś miał z Was próbę kręconą siewnika na praktycznym?? Jeśli tak to na czym to polegało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Witam

 

Czy ktoś miał z Was próbę kręconą siewnika na praktycznym?? Jeśli tak to na czym to polegało?

na youtube jest kilka filmów, powinno to wyglądać podobnie.

biorąc pod uwagę ostatnio zdawany egzamin, powiem że połowa rozwiązań będzie w treści zadania, a druga połowa w instrukcji. jak pracowalas  chociaż raz siewnikiem to chyba zadne przygotowanie nie jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zienio9    0

Dzisiaj trzeba było przebrać 10 kg ziemniaków i zrobić małe obliczenia. Jutro najprawdopodobniej coś z dawkowaniem pokarmu dla zwierząt, takie przynajmniej stanowiska na jutro w szkole mieli naszykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z powyższych wypowiedzi wynika że niektórzy z Was orientują się z jakimi zadaniami mogą się spotkać na egzaminie praktycznym czerwiec 2016.Dlatego chciałabym zapytać czy wiadomo jakie zadanie może pojawić się we wtorek 27.06

Ps. Brawa dla Polaków za piękny mecz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaSloma    0

Witam, czy mógłby ktoś podzielić się wrażeniami z dzisiejszego egzaminu i czy ktoś się orientuje co może być 29.06 na praktycznym?

Edytowano przez AgaSloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

my myliśmy poobliczać nawozy, przygotować sadzeniaki do sadzenia 10kg jak nigdy nie miałem styczności z ziemniakami poszedłem napisałem i przebrałem w 20 minut i pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baron90    0

Miał już ktoś zadanie z siewnikiem ? Może ktoś napisać co trzeba zrobić,? Mam jutro egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj