hubert1000

Nowy ciągnik, a mieszanie się oleju.

Polecane posty

hubert1000    0
Po zakupie nowego ciągnika i pojawił sie problem aby nie mieszać oleju podczas np. wywracania przyczepy. Wymysliłem, że można by było wykorzystać silnik hydrauliczny a raczej dwa i je spiąć osiami, jeden by był podłączony do ciągnika i napędzał koleny który bedzie działał jako pompa podłaczona do osobnego zbiornika. Czy bedzie to działało i czy nie będzie mi opuszczać np. przyczepy podczas wywrotu (czy taki silnik hydrauliczny trzyma dobrze olej) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to nie jest takie proste. ale od trola można by zaadaptować pompę, zbiornik i rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Ja miałem ten sam problem w nowym Claas 420 cis. Zrobiłem tak : dałem dwie pompy od 80-tki, nie zmieniając obrotów, wszysko pasuje. Zbiornik zrobiłem w kształcie litery L żeby pasował na lewą pochwę półosi, 32 litry. W zbiorniku zamontowany jest filtr wlewowy z korkiem oddechowym, filtr zlewowy, korek spustowy z magnesem i wziernik poziomu oleju z termometrem. Rozdzielacz z zaworem przelewowym i gniazdami hydraulicznymi zakręcanymi,jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych, żeby nie pomylić(sprzęt ze zwykłym olejem mam na szybkozłączach zakręcanych). Jest zamontowany z tyłu ciągnika, blisko wyjść oryginalnych. Zasilany jest ten układ z jednej pary szybkozłączy hydrauliki ciągnika. Sterowanie rozdzielaczem tego układu jest możliwe z tyłu ciągnika jak i z kabiny poprzez cięgno (linka od sterowania turem). Cięgnem steruje się oryginalną dźwigienką (zamówiłem do opcjonalnie wstawianej trzeciej sekcji). Uzyskane ciśnienie: 160 atmosfer(tyle pokazał manometr na prasie), wydajność przeszła moje oczekiwania ponieważ ciągnik dysponuje wydajnością 98 l na min, temperatura oleju nie przekracza 80 C (zasiałem 20 ha nawozów RCW 3t). Pompy posiadałem używane zwykłe od osiemdziesiątki ze ściętymi frezami na kwadrat, więc połączyłem je za pomocą sprzęgiełka zrobionego z dwóch zespawanych nasadek, kwadratami na zewnątrz. Czasami są niewielkie przecieki z simeringów pomp. Trochę zdjęć jest w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1000    0

Czy pompy wymagały jakiejś przeróbki czy wystarczy je odpowiednio podłączyć? Mogę podłączyć to pod sekcję i będzie działać w obie strony?


to nie jest takie proste. ale od trola można by zaadaptować pompę, zbiornik i rozdzielacz

 

Myślałem nad tym, jednak zależy mi na tym aby było to podłączone pod jedną z sekcji abym mógł swobodnie sterować z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Pompy nie będą działać w dwie strony bo pod obciążeniem wypchnie uszczelnienia na ssaniu, obydwa kierunki uzyskasz montując rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

A nie lepiej   wymienić olej  w  starych ciągnikach  tak aby spełniał normy  z nowych maszyn ??

 

Od paru lat w   c 360 i c360 3p mam oleje takie jak  w  nowych ciągnikach i nie ma żadnego problemu

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

fajnie do czasu gdy jednak musisz coś pożyczyć od sąsiada który zapomniał czy od nowości olej wymieniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja jak pożyczam przyczepę to razem z ciągnikiem i wiem że ani sobie ani sąsiadowi nie namieszam w olejach. A u siebie przeszedłem na jeden wspólny olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo2754    0

posiadam john deere 5090r i od nie dawna kupilem mccormnic mc 130 i moje pytanie czy moge zalac mccormnika olejem john deere??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Najpierw poczytaj w specyfikacji obydwu ciągników o jakich parametrach olej jest zalecany do każdego z nich, a potem można dywagować co dalej.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj