kuba24051

BIZON Rekord Z0-58

Polecane posty

kuba24051    467

Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu i najbardziej interesuje mnie Rekord na hydristacie, 2004r, niecałe 800 mth na mlocarnii. stół do rzepaku jest, bardzo ładny lakier, zadbany. czy ktoś z was posiada taki kombajn i podzielił by się swoją opinią o nim ?? Z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

gość chce za niego 170 000 a jest dość młody.... przecież nie mam zamiaru co sprzedawać za kilka lat a w tej cenie to kupię najwyżej rozjebanego claasa z lat 80.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Szczerze to nie dałbym tyle kasy za rozwiązania konstrukcyjne z lat 70 troche zmodernizowane w rekordzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Rekord to góra 90-100 tys wart.
Zresztą nowy nh po zwrocie by cię wyszedł może ze 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

Ale na 35 ha kto mi da nh na zwrot.... wydaje mi się ze tę rozwiązania konstrukcyjne nie różnią się zbyt od tych nowszych a napewno części i naprawa wyjdzie dużo taniej niż innych marek.... silnik 6 cyl 150 KM 5 klawiszy ciężko znaleźć ładny model z takimi parametrami w tej cenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

na pewno tak jak napisałeś ten rozjebany Claas posłuży ci dłużej mniej awarii będziesz miał lepszy komfort lepsza wydajność łatwiejsza obsługa za te pieniądze to można niezłą maszynę kupić nie koniecznie Claasa sa przecież NH jd i inne za bizony tyle kasy kto to slyszal


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

no nie wiem nie wiem..... ja mloce bizonem już kupe lat i od kilku sezonów nie miałem żadnej awarii podczas gdy sąsiedzi innymi kombajnami stoją co chwila i coś naprawiaja.... A to pasek, a to łożysko.... A to się zapali... (JD) . jakoś tak mnie kusi ten bizon wkoncu to już jest nowszy model i może pracować bardzo ładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A ma chociaż klimę, czujniki strat i awaryjności? Za tą kasę i na długie lata to powinno być już podstawą w kombajnie. dwa lata temu też koniecznie chciałem Rekorda (podobnie jak Ty kombinowałem) i na szczęście nie kupiłem. Mam MDW 525H i powiem że dzieli je przepaść technologiczna. Za te pieniądze to ładnego Claasa 98 znajdziesz o JD je wspominając np:1177 albo 1170. Każdy z nich będzie o wiele wydajniejszy i przyjemniejszy od Rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A podstawa to wydajność Rekorda, pewnie dalej 5-6 ton na godzinę i jeszcze może  w kurzu.

Za takie pieniądze to ładnego Classa, JD  NH spokojnie się znajdzie. Teściu z Rekorda na JD 2066 przeszedł za 160 tyś z 5 lat temu, teraz są po 120-130 ładne.Kuzyn wtedy za Classa 108  dał 200 tyś w idealnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu i najbardziej interesuje mnie Rekord na hydristacie, 2004r, niecałe 800 mth na mlocarnii. stół do rzepaku jest, bardzo ładny lakier, zadbany. czy ktoś z was posiada taki kombajn i podzielił by się swoją opinią o nim ?? Z góry dzięki za pomoc !

 

Kolego a czy na pewno ten rekord jest na hydro??? 2lata temu tez  takiego rekorda szukałem ale jak przyszlo polozyc za niego 180tys to dolozylem 20tys i kupiłem ladnego claasa 88sl maxi-wierz mi ze dziś tez bym tak zrobil.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

Tak jest na hydro i heder ma już nh z plastikami po bokach.... jeśli dolozylbym ok 30-40 tysięcy może wyrwalbym ładnego JD 1450 CWS co wy na to ? czy ktoś użytkuje taką maszynę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

osobiście za  170 tys. to zdecydowałbym się tylko na zachodni sprzęt  przy takiej kasie 

głównie chodzi o wydajność takiej  maszyny i komfort  ,bo z awaryjnością  jest różnie

w tamtym roku  nająłem jd 2266  pszenżyto 14 ha przy wydajności śr. 45q ogolił w 5 godzin  i na styk zdażałem odwozić odległość 6 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak nie problem dołożyć 30-40k, to już można Megę poszukać np:http://olx.pl/oferta/claas-mega-204-heder-4-5m-CID757-IDfLEvf.html#190ba624bc . Jest na szarym podwoziu i kabinie Lexiona, więc na pewno rocznik nie kombinowany (i chyba nie tak stary?) Ogólnie w Claasach  szare podwozie zaczeło się od 98 roku i jak takiego Domisia znajdziesz to nie będzie stary i żywotniejszy od 5 lat młodszego Rekorda. Tylko czego szukasz? plastikowych osłon :D czy trochę nowoczesności i wygody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja mam Rekorda i nie narzekam na niego ale za takie pieniądze jakie ty chcesz przeznaczyć na kombajn na pewno nie pchałbym się w Rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSCHTAGEN    136

Rekordy milenijne na hydrostacie wyszły tylko w niewielkiej partii w 2002r., te o których wspominasz to zwykłe wersje mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To już trza było wkleić link do ogłoszenia, bo to ten:http://olx.pl/oferta/bizon-rekord-new-holland-z058-CID757-IDfTMit.html#800e695813. To że jest na dzojstiku to nie znaczy że jest na hydro, bo ten na pewno nie jest. Że jest ładny to fakt, po za tym bida aż piszczy. Brak klimy, rewersu gardzieli (pseudo siłownik to nie rewers) o czujnikach nie wspomnę. Po za wydłużoną gardzielą, lekko zmienioną kabiną i hederem nh, nic się nie zmieniło od lat 80 ubiegłego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

Jak to mowi moj tata "chyba sie zakochał i sprzedać nie chce"ostatnimi czasy tak jest a to c 360 3p za 50tys to wlasciciel przemyslal umyl Bizuna opis przedni i cena jak za diament ale niestety to stary dawny bizon z rozwiazaniami z lat 80 ubieglego wieku .Przykro mowic ale za te cene kupuje sie kombajn kilka klas wyżej z klimatyzacja hydrostatem i wieloma innymi udogodnieniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj