Skocz do zawartości
quxfrix

Urwane koło pasowe w T25 Władimirec POMOCY!!!

Polecane posty

quxfrix    1

Witam,

W dniu dzisiejszym chciałem wyjechać w pole, po uruchomieniu mojego ciągnika i przejechaniu usłyszałem zgrzyt, natychmiast zgasiłem władimirca, wyszedłem z kabiny i zobaczyłem, że koło pasowe zostało wyrwane (śruba trzymająca to koło została nie naruszona w wale korbowym). Aby powrócić do domu (miałem jakieś 200-300m) wyjąłem całkiem uszkodzone koło pasowe i uruchomiłem silnik. Dojechałem do domu, ale muszę teraz zamontować koło pasowe w swoim t25 (nigdy tego nie robiłem). Proszę o instrukcję w jaki sposób mógłbym naprawić swojego władimirca?

Za wszelką pomoc dziękuję.

Pozdrawiam

quxfrix

post-26831-0-16033400-1465665205_thumb.jpg

post-26831-0-96975600-1465665217_thumb.jpg

post-26831-0-01816000-1465665231_thumb.jpg

post-26831-0-38543100-1465665241_thumb.jpg

post-26831-0-29343800-1465665251_thumb.jpg

PS. Powyżej dodałem kilka zdjęć opisanego koła, wrzuciłem również zdjęcie klina który ma spory ubytek (myślę że on był przyczyną całego problemu).

Edytowano przez quxfrix

matek896    7

Nowy klin i pod śrubę idzie podkładka zabezpieczająca z wycięciem która pasuje na ten wystający pręt w kole pasowym co jest na zdjęciu

quxfrix    1

A czy tą śrubę odkręca się "normalnie" czy w jakiś inny sposób? Nie trzeba blokować wału? 

Edytowano przez quxfrix

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcelix    52

Tą śrubę odkręca się normalnie, ona ma prawy gwint. Jakby trzeba było zablokować wał, to wystarczy przez okienko od strony sprzęgła zablokować łyżką montażową. musiasz pod nakrętkę dać podkładkę o której pisał kolega matek896. Coś takiego:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=podk%C5%82adka+ko%C5%82a+pasowego+T25&bmatch=s0-uni-1-4-0510

quxfrix    1

Panowie próbowałem dzisiaj odkręcić tą śrubę na wale, ale strasznie ciężko się ją odkręca (poniżej zdj. ile mi się udało ją wykręcić można powiedzieć "na siłę"). Czy ona powinna się tak ciężko wykręcać?

post-26831-0-01239300-1465840550_thumb.jpg

Edytowano przez quxfrix

Marcelix    52

Spryskaj to dobrze WD40 lub czymś podobnym. U mnie to normalnie paluszkami idzie, a kluczem tylko się dokręca. Najwyraźniej musiało się zapiec.Ewentualnie jakby nie pomogło to załóż na tą końcówkę wału rękawiczkę gumową wypełnioną naftą i może to pomoże.

quxfrix    1

Rano zalałem penetrusem tą śrubę i przed chwilą udało mi się ją odkręcić. Jutro będę próbował złożyć całe koło na ten wał. Będę pisał o postępach.

quxfrix    1

Udało mi się uporać z opisanym problemem, koło założone, wszystko działa jak powinno. Dzięki wszystkim udzielającym się za pomoc, bo bez was trudno byłoby mi sobie poradzić. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wueska
      witam wszystkich agrofotowiczów.
      ostatnio po dłuższej jeździe ciągnikiem władymirec T25 "WŁADEK" wpadłem na pomysł aby poprawić go i zrobić jakimś wygodniejszym . tak myślałem aby maskę od spodu wykleić taką gąbką tłumiącą dźwięk (za 35zł arkusz 1,5x2m)
      oraz wymienić tłumnik na jakiś inny np. od zetora. czy ta gąbka coś daje ?? czy ktoś to stosował oraz czy zmiana tłumnika nie będzie wpływała na pracę i moc silnika ( myślę że nie w końcu to czterosuw). a i jeszcze jedno pytanie czy ktoś skracał kolumnę kierowniczą we władku ?? bo fabrycznie jest mocno wysoko a słyszałem że można ją skrócić ale tylko o pewną odległość ani krócej ani dłużej ale po takim skróceniu jest z kolei za nisko. co o tym myślicie może podpowiecie jeszcze coś innego.
    • Przez lukaszo
      witam ! czy posiada ktos grzalke oleju we Władku T 25 ?
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez luki21
      witam co może być przyczyną tego że władek nie chce wejść na obroty i rozpędza się wolno?
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes: