michu20

Staltech czy Tolmet

Polecane posty

michu20    166

U mnie talerzowka będzie robiła ok 200ha rocznie a jak będzie sucho to tam gdzie będę siać bezorkowo to najpierw gruberem zryje a później talerzowka i powinno być Oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

miałem kiedyś od korbanka talerzowke z Unii 4.5 m ciągana w zastępstwie za agregat którego mi nie dostarczyli cały sezon nią robiłem ;-) i rama na spawach popekała mam teraz agregat i gruber z Unii i nic się z tym nie dzieje tak ze nie wiem co o tym myśleć przedstawiciela z tolmetu wypytałem chyba o wszystko słyszałem że te duże talerze mają tendencję do zapychania się i wszyscy doradzają 560 w tolmecie niepokoi mnie trochę to sterowanie elektroniczne hydraulika

U mnie na spawach nic się nie dzieje, a pare hektarów już obrobiła. a wielkość talerzy zależy na jaką głębokość zamierzasz uprawiać ziemie i talerze oczywiście agressiw za dopłatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Agro-Tom jeszcze jest ciekawe, ale cenowo chyba drożej wyjdzie. 

 

z twej wypowiedzi wnioskuję o poziomie twej inteligencji to znaczy dużo poniżej sredniej

 

Stary popatrz na swoją wypowiedz jeszcze raz (tylko szkoda że już edytowałeś)

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj. Z tej półki i tak tolmet ma największy nacisk na metr nie wiem jak grano bo nie brałem nigdy tego pod uwagę.

 

Co do talerzy to duży dobry jak masz dużo resztek i jest wilgoć bo jak tak sucho jest jak teraz u mnie to potrafi narobić niezłych rowów.

 

Twierdzisz że Tolmet ma największy nacisk, a nie wiesz jak grano. To jak to jest, skąd masz te informacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Chłopie jak bym wiedział to bym napisał. Napisałem że nie brałem pod uwagę grano i nie znam parametrów ale na pierwszy rzut oka widać że lżejszy a dla twojego świętego spokoju Grano Shark 1700kg a Tolmet 2100kg mowie o zawieszanym i sztywną ramą talerze 560 wał standard!!!


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie talerzowka będzie robiła ok 200ha rocznie a jak będzie sucho to tam gdzie będę siać bezorkowo to najpierw gruberem zryje a później talerzowka i powinno być Oki

Najpierw talerzówka, potem gruber, inaczej nie ma sensu.

Ja  w tamtym roku pod siew uprawiałem tylko talerzówką i miałem poważny problem. Przesuszyłem  glebę i był bardzo duży problem ze wschodami pszenicy, w  tym roku pod siew tylko kompaktor.

Ja mam wał podwójny, rurowy i płaskownikowy, rewelacja, na inny nie chcę patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

ja w tamtym roku robiłem dwa razy gruber raz agregat i siałem i wschody jak na ten suchy rok były super orłem tylko pod pszenicę po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja w tamtym roku robiłem dwa razy gruber raz agregat i siałem i wschody jak na ten suchy rok były super orłem tylko pod pszenicę po pszenicy

 

to chiba lepiej i taniej zaorać no i mniejsze nasilenie patogenow

 

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

podobnie wychodzi ale ci co orali w tą susze w mojej okolicy mieli bardzo słabe wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik55    0

Witam. Nie chcę zaczynać nowego tematu, ale może ktoś podrzuci opinie na temat głębosza ze staltechu. Nie mogę odszukać żadnych informacji od użytkowników a bardzo mi zależy. Może ktoś taki użytkuje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

to zależy jak intensywnie będziesz eksploatował/ile ha rocznie/ jakiej mocy masz traktor czy zabezpieczenia nonstop ,jakie podglebie jest u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik55    0

Kolego z całym szacunkiem ale nie bardzo rozumię jakie ma znaczenie ile będę eksploatował czy też ma zabezpieczenia czy nie. Po prostu szukam opinii od użytkowników tej maszyny niezależnie od konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ktoś kto mało eksploatuje to wystawi pozytywną ale jak ktoś jak ja bardzo dużo eksplatuje dolej sam dopowiedz jak to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mik55    0

Kolego nie czytasz ze zrozumieniem. Ja nie mam takiej maszyny więc nie mogę wystawić opinii ani pozytywnej ani negatywnej. Zbieram informacje które pomogą mi w podjęciu decyzji o zakupie a Ty piszesz jakieś bzdury i jeszcze się obrażasz. Z twojego postu nic nie wynika , nie wiem czy masz głębosza staltechu czy też innego producenta, nie wyrażasz żadnej opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt talerzówki 2,5m firmy Tolmet ? Jaka jest waga bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, a chciałbym wiedzieć czy ciągnik 75KM poradzi sobie z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj