michu20

Staltech czy Tolmet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michu20    166

Panowie byłem dziś na opolagrze i spodobały mi się dwie talerzówki cztery metry ciągane na wózku z identycznym wyposażeniem staltech i tolmet jedna i druga kosztuje w granicach 40 tyś netto jak myślicie która będzie lepsza bo w najbliższym czasie muszę coś wybrać i zamówić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Ale Ty debil Oluś jesteś za przeproszeniem. Podałbyś jakieś argumenty co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

tolmet, przedewszystkim solidna konstrukcja i dobrze dopasowane detale, firma godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

tolmet jest kiepsko pomalowany i ze słabej jakościowo stali. sąsiad ma Polonka i nie jest pomalowany proszkowo i w jednym miejscu nawet duży omijak, a w dodatku skrzywił górny zaczep bo wyleciało zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tolmet na pewno solidniejsza konstrukcja ramy i mocowania talerzy lepsze ogólnie dość ładnie zrobiony może poza zgarniaczami przy wale packera bo to jest porażka, pomalowany dobrze lepiej niż staltech ale wiadomo kwiatki zawsze się znajda bo to polski sprzęt. Ja osobiście bym brał tolmeta. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

talerzowka będzie na wale gumowym w tolmecie te zgarniacze wyglądały wporzadku też jestem bardziej za tolmetem wiadomo za taką kasę nie dostanę jakości horscha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie wiem jak 4 m ale mam 3 m z Expromu. Wychodzi taniej niż staltech o tym samych parametrach i konstrukcyjnie dobrze wykonana. Jak masz gdzie to obejrzyj sobie jeszcze Goliata.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja natomiast mam 3m Staltecha z hydropakiem dosyć długo, talerze są włoskie i naprawdę posiadają śladowe ilości zużycia, rama też solidna i zero pęknięć, natomiast już pługa od nich drugi raz bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

expomu nie mam gdzie już obejrzeć ale w poniedziałek jadę jeszcze obejrzeć agro masz a kolega ile tym staltechem rocznie robi jeśli mogę wiedzieć?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Agromasz lepiej sobie odpuść znajomy kupił i talerze ida w oczach i do wykonania było by nad czym po pracować.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Sam posiadam Tolmeta od roku i nie narzekam.Zadnych pęknieć, solidna konstukcja, ładnie w polu zrobione.Akurat moj brat pracuje w tej firmie także jesli czegos chcesz wiecej to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

agro masza odpuść, szkoda czasu i paliwa jechać oglądać, cienizna. Ja mam z Unii 3,5 m Ares P XXL na wózku, gruba rama i talerze 660 mm, gdzie takich nie znajdziesz w powyższych firmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

miałem kiedyś od korbanka talerzowke z Unii 4.5 m ciągana w zastępstwie za agregat którego mi nie dostarczyli cały sezon nią robiłem ;-) i rama na spawach popekała mam teraz agregat i gruber z Unii i nic się z tym nie dzieje tak ze nie wiem co o tym myśleć przedstawiciela z tolmetu wypytałem chyba o wszystko słyszałem że te duże talerze mają tendencję do zapychania się i wszyscy doradzają 560 w tolmecie niepokoi mnie trochę to sterowanie elektroniczne hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Agromasz lepiej sobie odpuść znajomy kupił i talerze ida w oczach i do wykonania było by nad czym po pracować.

Gdzie byłeś i co widzałeś? ( pisze tak bo zasraniec zaraz warnna da za darmo)

Staltech / Agromasz / Grano System jedna wiara chłopcy ale postawiłbym Staltech ewentualnie tam gdzie większy nacisk na metr roboczy czy talerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ale Ty debil Oluś jesteś za przeproszeniem. Podałbyś jakieś argumenty co. 

 

z twej wypowiedzi wnioskuję o poziomie twej inteligencji to znaczy dużo poniżej sredniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

prostackie pytanie wiadomo iż jedni poleca talmet inni staltech a i jaki byś nie kupił to zawsze będziesz miał wątpliwości czy dokonałeś właściwego wyboru  Moja rada poczekaj aż wyprodukują najlepszy a decyzje podejmuj sam bo wtedy żale będziesz miał do siebie  ale najlepiej wine póżniej przenieść na doradcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja tam nie słucham doradców bo już dawno by mnie puścili z torbami mam  własny rozum i na razie na tym dobrze wychodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

porostu chciałem usłyszeć opinie innych każdy coś powie na temat danej talerzowki osobiście nie miałem styczności z tymi firmami tak ze jak dla ciebie to prostackie pytanie to nie odpowiadaj jeśli nie piszesz nic na temat ;-) paru kolegów mi odpowiedziało i wiem już coś więcej na temat tych firm a decyzję oczywiście podejmę już sam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem Agro Masza ale chciałem Tolmeta lub Mandama, lecz zależało mi na czasie, i tyko Agro Masz był dostępny  w tym terminie.

Tolmet podobał mi się  za elektryczne  sterowanie hydrauliczne to duży plus, ustawienie konta talerzy  i koła podporowe  z przodu, to podstawa.

Kolega ma Staltecha 5 m i rewelacji w polu nie robi, kupił jeszcze   drugą starą talerzówkę ale też szału nie ma.

Podstawa w talerzówce to powycinane mocno talerze, głębokie  i kont natarcia, na to się patrz.

W Agromaszu talerze mam 60 mm głębokie  mocne wycięcia, w kontach stoją pionowo może nawet, a wzdłuż osi są nie zbyt mocno  przestawione.

I w polu pracuję do 18 km spokojnie za***iście się wcina jak jest sucho, w tamtym roku nie miałem żadnych problemów   z podorywką,  kuzyn  z Mandamem miał, ale on max pracuję nią go 12 km bo zapycha się słomą,  a znajomi z Bednarem  nie dali rady, nie wbijała się,  moja spokojnie robiła.

Żebyś tylko nie brał talerzy z tymi małymi trójkontnymi wycięciami bo nimi nie porobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

witam,ja polecam staltecha,to moja druga maszyna tej firmy,pierwszą spszedałem sasiadowi 3m i kupiłem 3,5m i jak dla mnie jest super,inny sąsiad ma vaderstadt carier 4m i niema szans z efektem pracy ze staltechem,takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

expomu nie mam gdzie już obejrzeć ale w poniedziałek jadę jeszcze obejrzeć agro masz a kolega ile tym staltechem rocznie robi jeśli mogę wiedzieć?? :-)

Swojego obrabiam 30h i w usługach pewnie drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja również obrabiam podobny areał jak kolega wyżej i jestem zadowolony ze Staltecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Gdzie byłeś i co widzałeś? ( pisze tak bo zasraniec zaraz warnna da za darmo)

Staltech / Agromasz / Grano System jedna wiara chłopcy ale postawiłbym Staltech ewentualnie tam gdzie większy nacisk na metr roboczy czy talerz.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj. Z tej półki i tak tolmet ma największy nacisk na metr nie wiem jak grano bo nie brałem nigdy tego pod uwagę.

 

Co do talerzy to duży dobry jak masz dużo resztek i jest wilgoć bo jak tak sucho jest jak teraz u mnie to potrafi narobić niezłych rowów.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ja expomem uprawiałem 6 klasę przed niecałym miesiącem i rowów nie robiłem. Nie wiem jak te wasze ale tą lepiej się uprawiało jak kultywatorem z wałkami, a wał dogniatał że naprawdę twardo było.

post-64017-0-44000100-1465763557_thumb.jpg

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj