Skocz do zawartości
peny259

Jaki herbicyd na wykłoszona pszenicę?

Polecane posty

peny259    11

Witam, na około 60 arach 2 hektarowej działki pszenicy ozimej wyszło bardzo dużo przytuli czepnej i miotły, wcześniej było pryskane chwastox trio i lentipur a godzinę po oprysku spadł nie zbyt mocny deszcz. Zawaliłem sprawę bo nie sprawdziłem jak był ma to czas czy coś oprysk dał a tu teraz takie coś. Można czymś to opryskac jak jest wykłoszona czy teraz to pozamiatane juz
??

peny259    11

ten basagran to na groch i ziemniaki z tego wyczytałem, jakieś inne pomysły? Doradźcie coa

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek2201    2

"sterone" można pryskac. koszt około 80 zł/ha. wiem że jest też tańszy zamiennik Ale nie pamiętam nazwy

marek28366    1

wikary 200EC w fazie początku kłoszenia na chabra i na przytulne może być?

milanreal1    290

Axialem można nawet w fazie kłoszenia, ale przed kwitnieniem pszenicy.

mj23    3

Milan , praktykowales to u siebie ? Pryskalem zamiennikiem Pumy , (Monarchi , nie wiem czy dobrze napisałem ) i puścił mi trochę miotły. Pszenica dosyć ładna i boję się , żeby posladu z niej nie zrobić . Zaczyna się właśnie kłosić.

milanreal1    290

U siebie nie robiłem ale kojarzę kilku rolników którzy robili nawet po kwitnieniu pszenicy z dobrym rezultatem. Ale pamiętaj że chwast jest duży więc dawka w granicach 0,8-0,9l. Jak mało tej miotły to bym sobie odpuścił. Jak całe place miotły to bym poprawił. Ale dostać axial to graniczy z cudem.

mj23    3

Mogę go dostać bez problemu , ale się trochę cykam, tego zabiegu. Mieszalem Monarchi z Galaperem Strongiem i pusciloa mi ta mieszanina tez dwuliscienne . Chaber i rumianek pozwijaly się już 2 godzinach , ale widzę teraz odbiły . Chyba polecę glifosatem 2 tyg przed zbiorem bo nie mam już pomysłu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się