Skocz do zawartości
pulek227

International 955

Polecane posty

pulek227    0

Witam,

Mam maly problem w ihc 955 a mianowice chodzi o wspomaganie.

na cieplym oleju na malych obrotach dosc ciezko chodzi wspomaganie przy dodaniu gazu chodzi leciutko.

czy cos mozna z tym zrobic zeby lzej chodzilo.

czy gdzies jest zawor ktory mozna podkrecic zeby w ukladzie bylo wieksze cisnienie?

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Więc zacznij od filtra oleju hydrauliki. Jeśli dobrze pamiętam to jest po prawej stronie patrząc od tyłu ciągnika. Za pompa hydrauliczną jest w obudowie metalowej i kupujesz sam wkład.

Jacek62    4

Zaraz - jest zawór regulacji ciśnienia hydraulicznego w układzie pod kabiną -poszukaj na forum było pokazywane razem ze zdjęciami .Przed regulacją zmierz jakie masz ciśnienie w układzie -powinno być około 190 atmosfer.Skoro podkręcanie nic nie da -pompa do wymiany albo naprawy.

pulek227    0

Kurcze nie moge znalezc na forum fotki z tym zaworem gdzie on sie znajduje.

Czy ktos mogl pomoc w wyjasnieniu dokladnym gdzie jest ten zawor

Jacek62    4

Zrobiłem foto -podejdź do ciągnika z tyłu i nachyl się od lewej strony między lewym ramieniem podnośnika a lewym kołem ,centralnie pod siedzeniem ,na podnośniku .Odkręć śrubę kołpakową - klucz 22 ,nie zgub podkładki .Następnie śrubokręt - wkręcając czyli w prawo -zwiększasz ciśnienie ,wykręcają w lewo - zmniejszasz .Kup sobie w necie /110zł/ zegar z końcówką pod gniazda hydrauliczne - do kontroli ciśnienia - ponieważ! Pompa hydrauliczna jest dwuczłonowa - jedna część odpowiada za hydraulikę zewnętrzną druga wewnętrzną.Tym zaworem podkręcasz cały stan hydrauliki.Jak "przegniesz" pałę na oko na pierwszy lub drugi człon /nie wiadomo który jest już zużyty /to możesz doprowadzić z czasem do wywalenia uszczelnień -rozdzielacza ,orbitrola ,siłowników.Jak pisałem powinno być 190 -a już góra 220 atmosfer na kiepskiej pompie.Powinno to się robić tak - zegar z końcówką do złącza wywrotu ,śrubokręt w garść -traktor odpalony i działamy kontrolując jakie ciśnienie mamy. Powodzenia napisz jak sobie poradziłeś

post-38031-0-73847100-1465900360_thumb.jpg

Edytowano przez Jacek62

pulek227    0

Dzieki za pomoc

Kurcze albo slepy jestem albo u mnie nie ma tego. Pod siedzenie centralnie nie ma nic ani zadne przewody hydrauliczne tez nie leca

Jacek62    4

Weź latarkę -przyświeć i pstryknij fotę .Może u ciebie jest tylko jakieś pokrętło.Zrób fotę z tej pozycji co ja zrobiłem.To nad tą śrubą to jest zawór hamowania przyczepy .Idź od tyłu od złącza hamowania przyczepą -po przewodach -aż do tego zaworu .

Edytowano przez Jacek62

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mikiel
      pomocy mam same 70 i jadac padlo mi wspomaganie kierownicy a nastepie Tur przestal dzialac. gdzie szukac przyczyny i jak rozwiazac ten problem???
    • Przez Bogdan675
      witam dzisiaj odpaliłem kombajn i nie działa wspomaganie kierownicy heder motowidła ok dolałem płynu bo było mało nic nie pomogło zbiornik z płynem mocno się grzeje .to mój pierwszy sezon jak go sprowadziłem to wszystko działało postał dwa miesiące i klapa może wymienić płyn w hydraulice pomocy
    • Przez Jacek62
      Kupiłem ten kombajn wiosną /rok produkcji 1978/ i zupełnie nie wiem jak się do niego zabrać.Szczególnie martwi mnie podnoszenie hederu.na zimnym silniku trzeba dawać duże obroty aby dzwignął dopiero jak się olej rozgrzeje jest lepiej.
      Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym typem może jakieś instrukcje,katalogi.Jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc.
    • Przez jaca634
      Witam, mam problem z opryskiwaczem starego typu, chodzi o to, że zostało mi trochę oprysku po pracach i pojęcia nie wiem jak odkręcić zawór spustowy który jest w nim zamontowany. Poniżej daje kilka zdjęć może wie ktoś co z nim zrobić żeby wypuścić zawartość?