pulek227

International 955-Zawór wspomagania

Polecane posty

pulek227    0

Witam,

Mam maly problem w ihc 955 a mianowice chodzi o wspomaganie.

na cieplym oleju na malych obrotach dosc ciezko chodzi wspomaganie przy dodaniu gazu chodzi leciutko.

czy cos mozna z tym zrobic zeby lzej chodzilo.

czy gdzies jest zawor ktory mozna podkrecic zeby w ukladzie bylo wieksze cisnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Filtry od hydrauliki wymieniałeś?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc zacznij od filtra oleju hydrauliki. Jeśli dobrze pamiętam to jest po prawej stronie patrząc od tyłu ciągnika. Za pompa hydrauliczną jest w obudowie metalowej i kupujesz sam wkład.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Zaraz - jest zawór regulacji ciśnienia hydraulicznego w układzie pod kabiną -poszukaj na forum było pokazywane razem ze zdjęciami .Przed regulacją zmierz jakie masz ciśnienie w układzie -powinno być około 190 atmosfer.Skoro podkręcanie nic nie da -pompa do wymiany albo naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulek227    0

Kurcze nie moge znalezc na forum fotki z tym zaworem gdzie on sie znajduje.

Czy ktos mogl pomoc w wyjasnieniu dokladnym gdzie jest ten zawor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Zrobiłem foto -podejdź do ciągnika z tyłu i nachyl się od lewej strony między lewym ramieniem podnośnika a lewym kołem ,centralnie pod siedzeniem ,na podnośniku .Odkręć śrubę kołpakową - klucz 22 ,nie zgub podkładki .Następnie śrubokręt - wkręcając czyli w prawo -zwiększasz ciśnienie ,wykręcają w lewo - zmniejszasz .Kup sobie w necie /110zł/ zegar z końcówką pod gniazda hydrauliczne - do kontroli ciśnienia - ponieważ! Pompa hydrauliczna jest dwuczłonowa - jedna część odpowiada za hydraulikę zewnętrzną druga wewnętrzną.Tym zaworem podkręcasz cały stan hydrauliki.Jak "przegniesz" pałę na oko na pierwszy lub drugi człon /nie wiadomo który jest już zużyty /to możesz doprowadzić z czasem do wywalenia uszczelnień -rozdzielacza ,orbitrola ,siłowników.Jak pisałem powinno być 190 -a już góra 220 atmosfer na kiepskiej pompie.Powinno to się robić tak - zegar z końcówką do złącza wywrotu ,śrubokręt w garść -traktor odpalony i działamy kontrolując jakie ciśnienie mamy. Powodzenia napisz jak sobie poradziłeś

 

post-38031-0-73847100-1465900360_thumb.jpg

Edytowano przez Jacek62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulek227    0

Dzieki za pomoc


Kurcze albo slepy jestem albo u mnie nie ma tego. Pod siedzenie centralnie nie ma nic ani zadne przewody hydrauliczne tez nie leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Weź latarkę -przyświeć i pstryknij fotę .Może u ciebie jest tylko jakieś pokrętło.Zrób fotę z tej pozycji co ja zrobiłem.To nad tą śrubą to jest zawór hamowania przyczepy .Idź od tyłu od złącza hamowania przyczepą -po przewodach -aż do tego zaworu .

Edytowano przez Jacek62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradex103    0

Witam. 

Mam podobny problem tylko że w case 856xl ale u mnie nie ma w tym miejscu zaworu do regulacji ciśnienia. Może ktoś się orientuję gdzie można szukać takiego zaworu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj