Skocz do zawartości
adamo924

Prasa hesston 5540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa

Wiadomość z agroFakt.pl

Robson11    0

Koledzy czy mógłby mi ktoś z was wysłać jakiś schemat/zdj jak powinien być poprowadzony sznurek w tej prasie ? Mam niby dobrze założymy sznurek jeszcze przez poprzedniego wlasciciela (dowiazalem nowy) i niby wszystko fajnie pięknie ale ramię elektryczne od podawania sznurka chodzi a sznurek nie idzie. Myślę, że po prostu jest gdzie źle założony(może spadł ) przez co nie moze nawinac. Jakieś rady pomysły ?

paweleekkk    1

hehe adamo to się powoli śmieszne robi ale i ja miałem wczoraj problem bo prasowałem słomę żytnią i tak samo nie chciały mi wypadać belki właśnie  takie mniejsze ok metra poza tym jak bela się zblokuje pasy trą o sznurki i je przecierają a bela się rozpada. Ja myślę ze u mnie to wina słabej hydrauliki po prostu za wolno podnosi prasuje 3 P i stwierdzam że to jednak za słaby sprzęt do takiej maszyny niby idzie ale silnik dostaje ostro po tyłku.

adamo924    0

hehe ja robię c360 i szybko podnosi klapę ale małe mnie chcą wypadac.... A powiedz mi gdzie się reguluje gniot i napisanie pasów....

paweleekkk    1

adamo ja mam dokładnie hesstona model 5640 generalnie to samo co 5540 tyle ze mniejsza i wiązanie na jeden sznurek. U mnie zgniot ustawa się przez przełożenie bolców przy sprężynach po obydwu stronach prasy, są tam trzy otwory. Ja robiłem teraz na środkowym bo jak było na max to tura w bele siana nie mogłem wbić. A co do naciągania pasów to u mnie przy jednym z wałków są jak by takie fasolki ze można trochę wałek przesunąć więc chyba tu się napina ale na 100 %  tego nie wiem.

adamo924    0

może ktoś wie gdzie kupić łożyska do rolek w hesstonie ??? I te tulejki co trzymają łożyska......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się