adamo924

Prasa hesston 5540

Polecane posty

adamo924    0

Proszę o pomoc w prasie hesston 5540 po zakupie udało mi się zrobić tylko 5 bali później zaczęła Mielec siano a nie owijac Balota zauważyłem że 3 pasy są luzne a nie byly czy to może być powód? Jak się nadciąga pasy ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Witam mam ten sam problem co kolega adamo924  wczoraj nie dałem rady sprasować siana na podbieraczu robiła się sieczka nawet owinąć się nie dało musiałem luzem wyrzucić. Prasę dopiero co kupiłem i to była pierwsza praca nią i  mega się zniechęciłem bo miało być przecież mniej pracy. Na szczęście nie sprzedałem kostki i dokończyłem, Niech się wypowiedzą posiadacze tej prasy jak to jest  u Was. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

czyli rozumiem że zrobiło balota a go nie owinęło.

Jeżeli nie chce robić wogóle balota to po pierwsze powoli zaczynać po drugie powinien być zamontowany taki trójkąt przed wałkiem zgarniającym.

Jeżeli robi balota a nie chce wiązać to trzeba zobaczyć czy aparat podający sznurki działa i wysuwają się ramiona do środka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

1 balot wyszedł super 2 też a później coraz gorzej 6 już się nie dało zrobić bo się robi sieczka jechałem powoli a co do tego trójkąta to gdzie on powinien być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Kolego adamo widze ze mamy identyczny problem ja pierwsze 5 balotow tez zrobilem dobrze a wczoraj sieka na podbieraczu niedalo rady prasowac zapychalo sie i tak jak by wracalo z komory na podbieracz zasypalo ramie od podawania sznurka i trzeba bylo luzemwyrzucic zmarnowalem tak ze trzy sztuki bo nawet niebylo co z tego zbierac pociete w nic. Sprzedajacy ta prase zapewnial oczywiscie ze wszystko super idzie... coz czekamy moze ktos cos podpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

znajomy tak miał, jak pasy skończyły żywot i kupił gładkie. Od tego momentu same problemy. Później założył 2 stare karbowane(te co były najlepsze) i jakoś szło, ale w końcu ją ożenił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ja mam 5670 ogólnie podobne prasy, też tak miałem, najpierw szło a po paru belkach stawało wszystko w podbieraczu. Okazało się że posypały się rolki te które ustalają pozycję zębów podbieracza, zęby za szybko się chowały i nie dało rady podać materiał pod pasy. Wymieniłem rolki i śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr12    5

A mnie się wydaje że siano jest za suche i się robi sieczka. Sprubuj prasować jak będzie lekka rosa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

.... a jak takie po rosie zplesnieje to sprzedaj koledze dobra rada.. masakra jakaś

pasy gładkie i pozamiatane. Możesz próbować jechać szybciej aby siano nie zdążyło się pokruszyć o ile podbieracz da radę to przepchnać.. albo większy pokos robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

no mamy taki sam problem jak byś paweleekkk coś wymyślił albo dowiedział się do daj znać... U góry na na prasie są 3 śruby które naciagaja sprezyny ją je miałem poluzowane dokrecilem pasy sie naciągu bardziej i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Ja przy swojej prasie mam pasy ze struktura ryżu wiec myślę ze nie w tym problem. Puki co to wymienię kilka zębów na podbieraczu bo niektóre są mocno odkształcone. Poza tym z tego co wyczytałem to podniosę na max te pręty które rozkładają materiał na podbieraczu wymiana  zębów i na wałek który "wciąga" materiał naspawam cienkie druty żebrowane  bo są tam tylko takie płaskowniki naspawane ale są już bardzo wytarte i śliskie. Co do walków siana miałem różne grubsze i cieńsze niby bela zaczynała się kręcić ale po pewnym czasie robiła się sieka na podbieraczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

grzesiek88 napisz gdzie kupywales te rolki bo mi jednak też się rozsypały i te tulejki plastikowe co sa tam tez mam wydarte jedne gdzie to mozna kupic prosze cie o inf albo napisz mi maila i pogadamy adamo924@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ja na próbę wstawiłem łożyska zamiast oryginalnych rolek (koszt nowych rolek 120zł za sztukę). Plastikowe tulejki miałem jeszcze niezłe więc ich się nie czepiałem, myślę że można by je śmiało wytoczyć z takich wałków nie pamietam jak to się nazywa, taki twardy jakby plastik, na składnicach to mają. http://allegro.pl/rolka-lozysko-podbieracza-new-holland-hesston-i5507816442.html tu masz link do rolek, na stronie grene też je widziałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

narazie tylko 3 belki zrobiłem na tych łożyskach ale trawa była stara i wysoka na 1,5 metra, podbieracz miał masakrycznie ciężko to przetrawić bo jak łapało materiał to ciągnęło aż spod traktora wałek. Po tak ekstremalnym teście wygląda to obiecująco a jak na dłuższą metę te łożyska będą chodzić to nie wiem ale trzeba być optymista :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

Adamo daj znac jak przetestujesz ja czekam za palcami do podbieracza. Siana pewnie juz niebende mial teraz czekam na slome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

wymieniłem palce podbieraka, tulejka teflonowa która też tam jest i 1 rolke prasa działa, ale mam pytanie co może jeszcze być, małe Balota Noe chcą same wypadac tylko tak ok120cm same wypadają i wydaje mi się ze trochę za dużo świeczki zostaje na polu.... prosił bym o pomoc w tej spr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweleekkk    2

adamo oryginalną rolkę kupowałeś czy wstawiłeś łożysko? Dziś wymieniałem palce i widzę że jedna rolka jest rozsypana a pozostałe maja lekki luz wiec też muszę wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

nie kupiłem łożysko śruba 8 wzmacniania i zrobiłem, te rolki mają znaczenie bo palce muszą się chować w odpowiednim momencie. Narazie działa i nie jest źle tylko trochę sieczka zostaje, Ty przyspawales jakiś drut do tej rolki co kręci balotem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo924    0

nie pamiętam wziąłem to rolke na wymiar i dopasowalem łożysko ale jest trochę węższe i śrubę trzy zrobić dłuższą żeby dalej wchodziło do tej tarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj