News
Marcin6

Pilmet 2018 PLUS poziomowanie belki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pilmet
Marcin6    0

Witam, w 2012 kupiliśmy opryskiwacz taki jak w tytule ale nie braliśmy hydraulicznego poziomowania belki bo było zbędne, w zeszłym roku dokupiliśmy kilkanaście ha na terenach powiedzmy górzystych i podczas pryskania po wyłączeniu blokady belki jedna strona idzie w zbożu a druga 1,5 m nad. Za doposażenie opryskiwacza w hydrauliczne poziomowanie belki uslyszałem cenę prawie 3 tys. brutto a według mnie prócz kilku metrów węża i krótkiego siłownika niczego więcej nie trzeba więc chciałbym to zrobić sam. Robił ktoś coś takiego? Jak długi powinien być siłownik? czy potrzebuję czegoś jeszcze? pozdrawiam

maniek83    5

cena trochę oczadziała, zależy co trzeba zrobić, żeby zamontować taką stabilizację. U niektórych producentów wszystko jest już gotowe i wystarczy wpiąć siłownik, ale czasem trzeba wymieniać cały system zawieszenia belki. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin6    0

mam miejsce na siłownik (jest w jego miejscu śruba rzymska) nawet wydaje mi się, że zmierzyłbym jego długość sam ale pojawia się kolejny problem a mianowicie blokada lanc która utrzymuje je w poziomie podczas składania, rozkładania musiałaby być po zamontowaniu siłownika w trakcie pracy zablokowana i zastanawia mnie to czy nie prowadziłoby to do uszkodzeń elementów wózka lub samej blokady. a na opolagrze prawdopodobnie się zjawię:)

maniek83    5

a dlaczego miałaby być zablokowana? Zrób zdjęcie to się popatrzy, bo tak to teoretycznie to możemy sobie gadać i gadać, a jak będę widział jak to wygląda to może coś się wymyśli 

BIZULEK    7

Możesz dać dłuższy siłownik dwusronnego działania tylko dokręć lub dospawaj dalej dolny  uchwyt . Zakładasz go zamiast śruby rzymskiej . Poziomowanie działa z blokadą lub bez .Tak przerobiłem belkę Burego zasada jest podobna i działa

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez rogas
      Czołem!
      Na wiosnę kupiłem "cudo" od biardzkiego o pojemności 1200 l i szerokości 15 m. Pojawił się problem podczas pryskania na skłonie ponieważ belka cały czas próbuje być poziomo czego efektem jest to, że jedna strona szoruje po ziemi a druga jest na wysokości ponad 2 m.
      Zastanawiałem się czy taki mój pomysł wypali:
      Przerobić poziomowanie z wahadła (jeden punkt łączenia i obrotu belki z opryskiwaczem) na trapez pojedynczy ale zamiast jednego ramienia założyć siłownik hydrauliczny dwustronnego działania.
      Czy taka modyfikacja pozwoli na hydrauliczne "dociąganie" belki równolegle do pola z zachowaniem stabilności na krótkich nierównościach?

• Przez macko25
      posiadam nowy opryskiwacz pilmet plus 2021 z komputerem i mam pytanie jak pryskam w automacie i pryskam 250 litrów na hektar i wszystkie sekcję są włączone to pokazuje mi ciśnienie 4.4 atmosfer A jak z zamknę jedną sekcję to pokazuje 3.6 atmosfer A nie powinno być 4.4 atmosfer?tak miałem przy starym opryskiwacz rozdzielacz stalocisnieniowy ale ręczny ale na komputerze pokazuje mi cały czas wydatek 250 litrów na ha niezależne od prędko ści jazdy
    • Przez diwad8900
      wie ktoś może kto w świętokrzyskim regeneruje pompy do opryskiwaczy?
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy kupiłem opryskiwacz evrard meteor i posiada on komputer regulator i czy ktoś na forum umie to obsługiwać albo posiada instrukcje. Wrzucam foto sterownika
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.