News
Marcin6

Pilmet 2018 PLUS poziomowanie belki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pilmet
Marcin6    0

Witam, w 2012 kupiliśmy opryskiwacz taki jak w tytule ale nie braliśmy hydraulicznego poziomowania belki bo było zbędne, w zeszłym roku dokupiliśmy kilkanaście ha na terenach powiedzmy górzystych i podczas pryskania po wyłączeniu blokady belki jedna strona idzie w zbożu a druga 1,5 m nad. Za doposażenie opryskiwacza w hydrauliczne poziomowanie belki uslyszałem cenę prawie 3 tys. brutto a według mnie prócz kilku metrów węża i krótkiego siłownika niczego więcej nie trzeba więc chciałbym to zrobić sam. Robił ktoś coś takiego? Jak długi powinien być siłownik? czy potrzebuję czegoś jeszcze? pozdrawiam

maniek83    5

cena trochę oczadziała, zależy co trzeba zrobić, żeby zamontować taką stabilizację. U niektórych producentów wszystko jest już gotowe i wystarczy wpiąć siłownik, ale czasem trzeba wymieniać cały system zawieszenia belki. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin6    0

mam miejsce na siłownik (jest w jego miejscu śruba rzymska) nawet wydaje mi się, że zmierzyłbym jego długość sam ale pojawia się kolejny problem a mianowicie blokada lanc która utrzymuje je w poziomie podczas składania, rozkładania musiałaby być po zamontowaniu siłownika w trakcie pracy zablokowana i zastanawia mnie to czy nie prowadziłoby to do uszkodzeń elementów wózka lub samej blokady. a na opolagrze prawdopodobnie się zjawię:)

maniek83    5

a dlaczego miałaby być zablokowana? Zrób zdjęcie to się popatrzy, bo tak to teoretycznie to możemy sobie gadać i gadać, a jak będę widział jak to wygląda to może coś się wymyśli 

BIZULEK    7

Możesz dać dłuższy siłownik dwusronnego działania tylko dokręć lub dospawaj dalej dolny  uchwyt . Zakładasz go zamiast śruby rzymskiej . Poziomowanie działa z blokadą lub bez .Tak przerobiłem belkę Burego zasada jest podobna i działa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez asmodan28
      Mam zamiar kupić jeden z wymienionych opryskiwaczy. Który według was jest lepszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi, ew zalety jednego lub drugiego lub wady.. z góry dziękuje 
    • Przez BaRtEk7710
      Witam mam pytanie odnośnie sklejania zbiórnika z tworzywa sztucznego w opryskiwaczu. W tamtym roku obkleiliśmy cały dół opryskiwacz żywicą poliestrową i kawałkami waty szklanej lecz chemia przegryzła ją w paru miejscach. Czym można sklecić aby wytrzymał to trochę dłużej i czy lepiej sklecić od środka czy od zewnątrz?
    • Przez simpleNICKpl
      Tak jak w temacie. Który według was lepszy? Opryskiwacz ciągany. Ma mieć 1500l, belke 15 metrów skladaną w X, rozwadniacz oraz komputer sterujący dawką oprysku i hydrauliką. Brany będzie na unie więc dlatego porównuje tylko te dwie marki. Pracował będzie na ok 100-120 ha.
    • Przez arekw
      Witam, Czy ktoś z Państwa posiada opryskiwacz marki   kukowiak lub gaspardo z komputerem,  belka 15 lub 18m zawieszany. hudraulicznie roskładany
      Co polecacie . Proszę o opinie .
       Pozdrawiam
    • Przez yacenty
      Kupiłem używany sterownik do opryskiwacza Hardi - HC5500, założyłem dziś przejściówkę zasialania z polskiej zapalniczki na niemiecką.
      Podłączyłem panel sterujący do zasilania, a monitor kablem sygnałowym (ze złączką jak do starych drukarek). Grubego kabla sygnałowego do puszki rozdzielczej nie podłączyłem.
      Włączyłem zasilanie - na panelu sterującym świeci się zielona dioda. Na monitorze włączyło się podswietlenie ale nic nie pokazuje monitor.
      Podłączyłem puszkę rozdzielczą, do puszki były podłączone: zawory sekcyjne, przepływomierz i kabel od czujnika predkości ale bez czujnika.
      Niestety dalej monitor jest tylko podświetlony.

Powiedzcie mi czy aby ten monitor wystartował muszą być podpięte wszystkie czujniki i zawory łącznie z główny i regulującym? czy można podłączyć sam sterownik i powinien wystartowac? W Bravo wystarczy podłączyć zasilanie bez puszki i sterownik startuje.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.