Tyger

Ciągnik Farmer- lepszy z silnikiem Cummins czy MMZ?

Polecane posty

Tyger    2

farmer kusi ceną no i ceną ma rękompensować krótki staz an rynku i ryzyko jakie z tym sie pojawia, więc jeśli silnik d243 jest taki dobry to co przekonuje do zakupu farmera jednak z silnikiem jd, czy poza silnikiem są jeszcze ajkieś inne modyfikacje? bo różnica w cenie jest duża a przecież moc ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

po pierwsze silnik d243 w porównaniu do jd nie jest taki dobry bo jd wytrzyma dwa razy więcej mtg albo jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wyższe ale mniej awaryjne ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Te silniki MMZ też są dobre u nas mają Farmera z takim silnikiem to nie narzekają jak narzazie ale ja bym wolał silnik JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Wątpię czy silnik od mtz-a mniej wytrzyma od jd. Są to jedne z najtrwalszych silników i przy tym niewiele palą. Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać za silnik jd tyle kasy lepiej przeznaczyć te pieniądze na sprzęt towarzyszący :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

JA mam Farmera z silnikiem d243 i nie narzekam choć jest to dość głośny i drżący silnik , ale czy silnik JD jest naprawdę taki dobry że kosztuje 20 tys. drożej w tym samym Farmerze to chyba lekka przesada i płacimy tylko za markę silnika! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

osobiście bym wybrał d243 bo koszty eksploatacji tańsze, a poza tym tak szybko go nie zajeździsz, kiedyś zrobisz remont i dalej w pole,a z tym jd to nigdy nie wiadomo co może być, no niby o wiele lepszy ale jeszcze nikt go w Polsce tak nie sprawdził, a 20 tysięcy piechotą nie chodzi, wydaj na jakieś maszyny do niego i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

mam znajomego mechanika, który jest serwisantem ciągników Belarus, Ursus i Landini bo obecnie firma w której pracuje te marki sprzedaje, w ofercie także mają Farmera i tak sobie pewnego razu z nim gadałem, to zdecydowanie stawia na silnik MMZ, który według niego ma lepsze parametry i jest bardziej oszczędny, no co ważne niezawodny i jeśli już to tani w remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

ja jestem uzytkownikiem farmera z silnikem JD silniczek jest naprawde spoko troszke glosny ale pieknie pracuje tak apropo to ten silniczek nie jest taki stary bo z tego co patrzalem to JD5820 ma taki sam tylko se z turbo i to jest chyba rodowity(moze sie myle) jd bo wszedzie na wszystkim napisane jest JD powertech itp wszedzie na pompie silnik itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

jest lepszy mmz poniewaz jak ci cos walnie to nie zapłacisz duzo za czesci co jest w przypadku silnika JD do niego częsci kosztuja duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Żeby zajeździć silnik MMZ trzeba naprawdę duuużo czasu spędzić w polu. A co do jego parametrów to jak na silnik, który ma już parę wiosen nie są złe. I wielki plus to jego prosta budowa a co za tym idzie łatwa naprawa i tanie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Duza róznica w cenie, tak wiec lepiej nkupic MMZ, no i gwarantuje niskie spalanie, a czesci to groszowe sprawy, ale tak jak juz pisali inni trzeba duzo czasu zeby zajeździć ruski silnik.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja nie wiem co za sens placic 20 tysiecy wiecej za Silnik jelonka, Wkoncu i tak Farmer nie wytrzyma Ci 15 tysiecy Mth, tak wiec MMZ bedzie zupelnie wystarczajacym silnikiem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na oba pytania odpowiem krótko -NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

Zapal JD w minus 30 jak będziesz miał mmz to jak będziesz miał dobre aco to dasz spoko rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj