Fendt308lsa

Prasa belująca Rivierre Castalis

Polecane posty

Fendt308lsa    424

Witam interesuje mnie konkretnie prasa belująca Rivierre Castalis RC 115 prasa była by głownie do siano kiszonki pracowała by przy traktorze 80km jakie są wady i zalety tej prasy części są drogie i dostepne ? oplacalna taka prasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jest tam 12 pasów rząd 6 pasów przednich i 6 tylnych nie  są całe więc w teorii masz do zakucia 12 spinek. Z części to łożyska masz metryczne (nie calowe) łańcuchy też dostaniesz a palce i osłony będą dostępne. Raczej do kiszonki się już nie nada swoje wyrobiło na dużym zbiciu pasy mogą się rozrywać a pasy z 8 tysięcy będą kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wątpię żeby miała takie pasy ale jakby miała któraś nowe pasy to w życiu jej nie bierz bo jest tak że są pasy nawet za 20 zł za metr a są za 200 to jest przeskok cenowy ale nie sprasujesz jednego balota. Ja bym wykombinował coś kaski wiecej i zakupił http://olx.pl/oferta/vicon-prasa-zwijajaca-rivierre-rv-186-l-CID757-IDeCaOD.html#64939e3577 http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-rivierre-126l-casuals-lekka-nawet-do-p360-duzo-zdjec-CID757-IDe5azr.html#64939e3577  coś takiego szeroki podbieracz. coś nowszego ja np mam fortschritta na licencji feraboli i zdecydowałem się na nią bo są cztery pasy tylko zgniot ma własny i zamki więc nie potrzebuje dobrej hydrauliki w ciagniku szeroki podbieracz i jest chyba najprostsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

No fakt więcej kasy lepsza maszyna tu racja :) ale czy traktor 80km da radę z taką prasą w kiszonkę ? wiesz nie chcę żeby traktor dostawał po tyłku a i żeby belki były normalne a nie na turze się rozwalają 


Mógł byś mi dać parę nazw pras tej firmy do 50 60 70 km nawet mniej żeby 80km robiło normalne belki kiszonki :) pozdrawiam 70 max :P dzięki za pomoc pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wszelkie pasówki bez rotora będą miały zapas mocy na 80 km sąsiad ma odpowiednik tego rc 115 tyle że jego to niby mengele a prasuje c 360 kiszonkę a ty ze zgniotem nie możesz przesadzić bo nie będzie w okolicy ładowarki która bele podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Tura mam asz tak mocno te belarki zgniatają ? będę pracował z belarką traktorem 80km tylko żeby belarka miała troche mniejsze zapotrzebowanie bo trakotr będzie miał po d*pie to tylko 80km belarka może być nawet do c360 belarka głownie do kiszonki ale i sano słoma tez bedzie prasowana 

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja bratu ostatnio pomagałem bratu bo  jedną belke włożyć na przyczepe bo tur jeden tur na jego 60 nie dawał rady i trzeba było podnosić na dwie 60. A ja słyszałem jak gość robił próbe zgniotu varianta 180 albo 260 w słomie to musiał belke na włoke na lince przywlec pod oborę bo pronar z turem nie mógł podnieść. Ogólnie im wolniej jedziesz i na dużym ciśnieniu na zgniocie to możesz zrobić naprawdę bele troszkę ,,przyciężka" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Aha okej dzięki zapamiętam :D jak będęł kupywać belarkę to coś z tych które Polecałeś :P tylko do jakiej mocy te belarki :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

@Jonkszi Ale ty bajki opowiadasz, dawno się tak nie uśmiałem. Pronar nie mogąc podnieść beli słomy. Jeśli miał padniętą pompę to się nie dziw, w przeciwnym wypadku nie powinien mieć najmniejszych problemów. W końcu tury na ciagnikach 80-100 km mają udźwig ok 1500-1600 kg. Także nie pisz głupot, że z bela słomy nie mógł że poradzić. Co do tematu to ciągnik 80 km z prasą powinien sobie dobrze radzić. Ja Mtz 82 ciągam walcówkę, z rotorem i nie ma problemów, a belki naprawdę ładnie zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Pytanie do was jakieś wielkośći belki trakotorem 80km robić żeby były dobrze zbite a nie na turze sie rozwalają do ilu cm i żeby traktor nie miał w pizz tylko żeby dawał sobie rade normalnie :) a nie po roku remont :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Kolego poczytaj trochę na forum to się dużo dowiesz. 80 km w prasie, nie będzie miał wcale jakoś mega ciężko niezależnie od prasy czy to zmienno czy stało komorowej. To czy belki będą dobrze zbite zależy, w dużej mierze od operatora. Bo już widziałem jak nie jeden ponad 100 km ciągnikiem robił gorsze bele jak inny chociażby poczciwym starym Ursusem C-385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Kolego bez urazy, ale zadajesz pytania jak pięciolatek ktoremu trzeba wszystko po kolei tłumaczyć. Robisz takie bele jakie ci wygodnie, to chyba logiczne. W mojej okolicy jest jedna pasówka Vicona, która współpracuje, z białoruśką i ten zestaw bez większych problemów kręci bele chyba 180 cm wysokości.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Dzięki za odp zadaje takie pytania ze względu na to czy mi opłaca się kupywać belarke do 80km. Bo bela może być 180cm ale zbita tak że dwie kostki małe w niej tylko będa :) a i może być zbita dobrze na 180cm tak że traktor po roku do remontu nigdy nie miałem doczynienia z belarkami pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Z tymi kostkami to dowaliłeś, nie wiem kto ci naopowiadał, że w prasie będziesz miał silnik po roku do remontu. Wystarczy zajrzeć do galeri, i widać że bardzo dużo ciągników 80 km daje sobie radę i jakoś nikt silnika po roku nie zarżnął. Także trochę wuluzuj, ludzie belują Ursusami C 360, i nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj