Piotrek94

Sipma 569/1 Farma II -Opadajacy nóż od siatki

Polecane posty

Piotrek94    0

Witam mam problem gdy owine bele siatka i wyrzucę z komory po opuszczeniu klapy za chwile sam  opuszcza sie nóż obcinający siatke i muszę wysiadać i go podnosić żeby móc owinąć następną bele a gdy podniose go sam to jest dobrze i opusci sie az owine bele siatką. wie ktos co trzeba zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

trzeba go wyrególować. poprostu cięgiełko które go unosi jest za długie i nie zaskakuje zapadka. niech ktoś otworzy klape a Ty w tym czasie obserwuj ten mechanizm. to kwestia regulacji.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Nie zakładam innego tematu. Mam problem też z taką prasą a mianowicie przy dobijaniu coś "strzela" tak jakby łańcuch przeskakiwał przez zębatki, zdjąłem wszystkie osłony aby zobaczyć gdzie ale nic nie ujrzałem, jestem bardzo zmartwiony niniejszą sytuacją, dodam że nigdy nie było takiego podejrzanego zjawiska, pracuje z c 360 3p który raczej jej krzywdy nie zrobi, dodam że zrobiłem kilka bel i zaraz obmacałem zębatki/łożyska/przekładnie główną i żadna nie była gorąca

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

no bo łańcuch przeskakuje ten z lewej strony co napędza walce i łąńcuchy z prętami, musisz go napiąć  i to porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Mam pytanie odnośnie modelu 569/1, czy jest możliwość dorobienia jakiegoś ślizgu, napinacza tego łańcucha z lewej strony prasy ? Konstruktorzy chyba się mocno pomylili jeżeli chodzi o ilość oczek łańcucha zachodzącego na koło zębate, w tamtym roku zmieniłem 4 duże koła zębate + 2 od napinacza + łańcuch, zrobiłem około 200 bel i go napiąłem, myślałem że to normalne że musi się ułożyć a on znów stał się luźny, i co 200 bel muszę go napinać, jeszcze rok i się znów skończy, części były oryginalne, macie jakieś rozwiązanie żeby te dolne koło zębate napędzające cały ten łańcuch miało większą styczność z łańcuchem? większą ilością ząbków po prostu zahaczało o niego? 200 zł na łańcuch co 1000-1500 bel jeszcze mogę odżałować tylko nie wiem czy koła zębate zaraz się nie pościerają jak łańcuch się rozciągnie ;/

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj