xzy

1222 czy 1212

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xzy    0

jaki ciagnik wedlug was ,1212 czy 1222 . jako pomocniczy
sorry ze dwa razy przez pomylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

Tutaj żaden nie ma przedniego napędu ;) na twoim miejscu brałbym 1224, bo brać go bez napędu to trochę pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

ma ktos was ktoras z tych szostek . mam okazje kupna ,przeciez naped zawsze bede mogl sovie zrobic
moglby ktos poiwedziec jak sie sprawuja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

1212 czy 1222 to jeden wujek a jak koledzy napisali bez przodu ten ciągnik nie ma sensu wejdziesz w mokre przód się zapadnie i koniec imprezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

A ja odpowiem na pytanie kolegi, a nie będę mu prawił morałów co ma kupić ;) Zdecydowanie 1222, nowszy, można trafić na egzemplarz nie styrany przez PGR :) A napęd można z czasem dołożyć jeśli będzie potrzeba


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

2.7 tys litrow chociazby,bo drugie do bron potrzebuje zeby sie wyrabiac z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzy    0

tylko ze nie ma w mojej okolicy na sprzedaz i sie nawet nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Za takiego 1222 dasz kolo 20 tys na pewno a kolega wyrwał za 30 1224 z 90 roku tylko po znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

kupując ciągnik zawsze się trzeba liczyć ,że coś trzeba dołożyć, nie ma co się oszukiwać,przedni napęd to jest naprawde wygoda,kupić bez napędu mozna ale potem się mówi ze przedni napęd by się sprzydał,chyba sie koledzy zgodzą ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja mam 1224 i 1222 i różnica jest kolosalna bez przodu to tylko belarka i słoma w robotach polowych poprostu się kopie w miejscu (nowe opony 18.4 r34 i pełny zestaw balastu na tył) 1222 ma tylko jeden siłownik wspomagający podnośnik (można dołożyć drugi) myślę że do 1222 taki rozsiewacz to trochę za dużo przód napewno pójdzie do góry.
1224 z szerszym ogumieniem i takim można w polu robić bo nie utopisz się w byle kałuży pozostaje kwestia stanu tego traktorka bo jeśli wszystko jest ok to będzie chodził ale z zajechanym trupem to jest skarbonka bez dna mimo iż ceny części są niskie.
Z wad tych ciągników to zgrzytajace biegi (zależy też od danego egzemplarza mniej lub bardziej zgrzyta) podnośnik nisko podnosi zaczep polowy najlepiej dorobić z blach bo oryginał to shit wspomaganie na serwo to syf i każdy ma wąskie opony jak do miedzyrzedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Mam dwie 1212 i powiem tak.

Na jedną mam założonego tur 5 i przewożę nim baloty 160, które ważą ponad tonę.

Nie jest to szczyt marzeń z powodu braku przedniego napędu, ale taki mam i takim robię.

Nie jest tak, że wjedziesz w byle lepszą kałuże i stanie. Brednia nie z tej ziemi.

Mieszkam na górzystym terenie i orałem nim pod górę półzawieszanym pługiem 6-ścio skibowym bekas.

Spalanie dochodziło do 15 litrów ale hektar orki około 40 minut.

Jeśli mam coś doradzić to już szukaj z przednim. Za dobry napęd trzeba dać do 12000.

Tak jak ktoś pisał wcześniej, orbitrol to wygoda, serwo to niedogodności.

Przemyśl sprawę i zrób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Na 10 cm ta orka zapewne w dodatku na piasku


Ps napęd to nie same zalety bo mamy mała zwrotnosc i w takim starym kapciu to może być skarbonka bo remont tych zwolnic do tanich nie należy a niekiedy nie ma co już remontować...

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidPatek    0

Na piasku wcale nie orze się tak lekko jak Ci się wydaje.

 

Była to orka głęboka w dodatku na glinie, ale nie mam zamiaru udowadniać swojej wyższości i odpowiadać na Twoje komentarze, bo taka wrzutka bez pokrycia była w ogóle nie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgadza się, na piasku potrafią 4 zblokowane koła grzebać a na glinie tylnonapędowy ciągnik potrafi zgasnąć jak za głęboko narzędzie pójdzie... Także ten napęd to taki bajer dla lubiących grzebać w błocie albo w piasku 6Z  ;) Tylko w ciężkich ursusach musowo balonowe koła z przodu, wtedy i na błocie da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kolego nie masz porównania do 2x4 vs 4x4 i piszesz brednie nie wątpię że tak orales ale zapewne trochę mokrzejszego lub obornik i wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam ciągnik z napędem i mogę załączać go pod obciążeniem więc wiem jaka jest różnica - podczas prac polowych nawet w orce nie ma szału. Błoto, piach, śnieg - różnica olbrzymia...Znajomy ma 912 i ciąga pług 4x40 - nowe opony i ciągnik czasami przednie koła podrywa jak ma ciężko - wytłumacz mi co da mu napęd oprócz tego że go dociąży.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Napęd jest ważny ale ważniejsza jest masa i moc, zrozum to....Kupujecie 120 konne pierdziawki ważące tyle co ursus 4514 a potem ładowacze, balasty bo orać się nie da... Przy masie ursusa 12 bez napędu przeciąga takiego bez zająknięcia, no chyba że to kompletnie niewyważony ciągnik np 70% masy na przód ;)  Kolega wyżej pewnie na autobus szkolny już czeka, tak wcześnie poszedł spać wczoraj.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Będziesz miał masę i moc w 1222 jak wjedziesz przednimi kołami w błoto....

Przeczysz sam sobie a z idio... nie będę dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

pawel885 chyba jednak brak Ci porównania 2/4 do 4/4 skoro wypisujesz takie pierdoły.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj