Zaloguj się, aby obserwować  
zetorek10145

Jaki agregat uprawowo siewny do zetora 10145

Polecane posty

Mam zetora 10145 z przednim Tuz-em oraz dwa siewniki zbożowe Amazone 2,6 metra i Nordestien 3 metry

 

Niewiem czy lepiej będzie kupić agregat z hydropakiem, czy agregat na przedni Tuz

Możecie mi doradzić i pomóc wybrać najlepszy agregat i jak ktoś orjentuje się w cenie to był bym wdzięczny.

Ziemia 4 i 5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na przód to proponował bym jakiś wał, a potem dopiero agregat i siewnik.

Jednak przy tej kombinacji może się okazać, że ciągnik będzie musiał pracować z mniejszym zestawem, chociaż jest to też uzależnonie od typu agregatu.

Jak masz przedni TUZ to ja bym go wykorzystał równierz jako urządzenie do dobrego zbalastowania zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Łatwiej [używke] to będzie kupić 3m. bo jest popularniejsza...

100KM w uprawkosiewce 3m. to tylko z ciężką aktywną może nie dać rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro masz siewnik 3m. To radzę Ci zakupić agregat aktywny 3m. Na tej klasie ziemi twój Zetorek spokojnie da sobie rade. Przy kupowaniu sprawdź luzy zębów. Najlepiej żeby były jak najmniejsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a nie orjentujecie się czasem w cenie takiego agregatu z hydropakiem??? :):)

I najlepiej żeby niebył za ciężki żeby mi przodka nieponosiło :)

A jak chodzi o Zetorka to on ma dokładnie 105 koni, silnik czwórka, ale turbo :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Skoro masz 3-metrowy siewnik to dokup sam 3-metrowy agregat bierny np. z UNII lub inny używany....

A do przodu to tak jak kolega wyżej jakis wał Cambella jesli bedziesz robic po oranym, a jak bez walu to doczep na przód jakis obciążnik żeby poprawić komfort jazdy:D bo moze podnosic mu lekko przód:D

tak by to wg nmie wygladalo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz siewnik 3m. To radzę Ci zakupić agregat aktywny 3m. Na tej klasie ziemi twój Zetorek spokojnie da sobie rade. Przy kupowaniu sprawdź luzy zębów. Najlepiej żeby były jak najmniejsze....

racja. ja do siewnika 2,70m wziąłem agregat 2,70m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, ale teraz chciałbym się dowiedzieć ile taki agregat KOSZTUJE, mam troche ograniczone fundusze, ale napewno jak już będe kupiwał to nie żadne złomy. Na przód musze kupić jeszcze jakiś obciążnik albo wał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja w moim ZTS-ie dorobilem obciazniki od 912 i jeszcze od zetora 7745 te torebki zawieszane na przód:D

Ale najtaniej jest wylac betonem:D

No agregat to na twoim miejscu lepiej uzywany...najlepiej zobacz ceny takiego agregatu jak cie interesuje na allegro lub w anonsach....

Cena (w zaleznosci od marki) bedzie sie wachac w okolo 5-11tys zł ....za jakies 8tyszł kupisz juz dobry agregat do siewnika....

Mój sąsiad ma na sprzedanie chyba 3-metrowy agregat w dobrym stanie ale aktywny, wiec jak bys byl zainteresowany to pisz do mnie na PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja mam 10245 i ten ciagnik ma wg wielu nie 105 a 98km :)

jaki byście radzili nowy agregat bierny 3m? cos z unii jakiegos areska czy moze jakis agromasz czy lepiej jakas uzywke tak do 8tys?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak być że ma 98 km, ale kiedyś czytałem że Zetor 10145 Turbo ma 105 km. Sorry jak się pomiłem :)

Wolał bym coś używanego w dobrym stanie bo na 20 hektarów które ja obsiewam zbożem to niewarto mi kupiwać nówki :)

Mam jeszcze kilka rzeczy do kupienia a fundusze są ograniczone :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no ja mam 32 wiec nie wiele wiecej,

musi byc koniecznie 3m bo sciezki maja byc na 15m i basta.

na pewno bierny bo aktywny na moich ziemiach nie ma racji bytu a poza tym ten ciagnik by sie usrał a nie pracowal optymalnie przy aktywnym 3m

tak patrze po roznych ogloszeniach i 90% agregatow z hydropakiem to agregaty czynne :)

tak coraz bardziej zmierzam w strone agro-maszu - jakies doswiadzenie macie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko te nowe to troszke kosztują niestety :angry: :angry:

Widziełem że chce pan sprzedać agregat uprawowy, a kupił już pan coś innego jeśli tak to jaki czy chce zastąpić go tylko uprawowo- siewnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no wlasnie plan jest taki ze szukam caly czas jakies 3m uprawowo siewny a w miedzyczasie sprzedaje to kombi 3m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

A ja bym Ci proponowal to co mam i ja;) czyli agregat z hydropakiem...ares 2L badz 3L w zaleznosci od tego czy da rade podniesc. cena cos ok 12 tys. zl. i tutaj bys mial zestaw 3m a nie 2,6m tak jak w przypadku tego drugiego siewnika:P i po co modzic i czepiac agregar z przodu a siewnik z tylu??;/ nie lubie takich zestawow...bo musisz kontr4olowac prace i z przodu ciagnika i z tylu...a tak caly zestaw byc mial z tylu ciagnika:)ale to jest tylko moje zdanie:P wybor Twoj:) pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek835    0

Ja osobiscie to bym polecał jakiegos aresa, ale jak brac to radzil bym z trzema rzedami zebów i zrobic ich troche rzadziej(ja tak mam i jest dobrze), a ci co wzieli na dwa to narzekaja ze sie zapycha. A najleprszym rozwiązaniem to by był jakis agregacik talerzowy ale nie wiem jak tam u nich z masą (talerzowy jest bardziej uniwersalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

ale talerzowe agregaty to tylko do siewu uproszczonego czyli od razu na sciernisko. nie jest wskazane zeby robic agregatem talerzowym na polu zaoranym...a po drugie jego masa jest wieksza od aresa 2L.

a co do tego zapychania to kolego nie wiem jak ty ale ja sieje na polu dobrze zaoranym i nie mam problemow z zapychaniem....tak szczerze to nigdy ich nie mialem odkad mam juz ten agregat (4 lata) nigdy nie zapchalo mi sie... po prostu tzeba wykonywac dobrze i starannie orke zimowa no i jak najglebiej i wiosna wszystko bedzie ok:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym się teraz troche porozglądać się i poszukać :) raczej kupie agregat z hydropakiem a na przód założe jakiś obciążnik że by mi niepodnosiło go :)

A co do talerzówki niemam przekonania, wole agregat z dziabkankami lub jeszcze się zastanawiam nad tym agregatem aktywnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ile kosztuje taki ares 3 ale z ciezkim walem? no i oczywiscie hydropak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

taki arez to kosztuje ok 15 tys zl. i to zlezy z ktorym walem????bo sa dwa rodzaje ciezkich walow: packer albo elastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

to juz nie ma wiekszego znaczenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek835    0
ale talerzowe agregaty to tylko do siewu uproszczonego czyli od razu na sciernisko. nie jest wskazane zeby robic agregatem talerzowym na polu zaoranym...a po drugie jego masa jest wieksza od aresa 2L.

a co do tego zapychania to kolego nie wiem jak ty ale ja sieje na polu dobrze zaoranym i nie mam problemow z zapychaniem....tak szczerze to nigdy ich nie mialem odkad mam juz ten agregat (4 lata) nigdy nie zapchalo mi sie... po prostu tzeba wykonywac dobrze i starannie orke zimowa no i jak najglebiej i wiosna wszystko bedzie ok:)!!

 

Z tego co sie orientuje to w przypadku kukurudzy lepiej jest uprawic talerzowym niz zwykłym, a troche o tym wiem, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)

A co do tego zapychania to na starannie uprawionym polu to nie ma problemy, ale biorac pod uwage siew na jakims polu po ugorze, albo niezbyt starannie uprawionym to wtedy zaczynaja sie problemy. A i takie pola sie trafiaja. Życie jest okrutne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj