Skocz do zawartości
bartekm66

Sorgo spalone opryskiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sorgo
bartekm66    25

jeśli przymrozek zniszczy to i tak nic się nie stanie... zasadniczo miałem zaraz po koszeniu przyorać resztki... więc jeśli da się jeszcze owinąą kilka balotów to będzie taka "wartość dodana" :)

bartekm66    25

nie niestety... pierwszy przymrozek 5 października zniszczył wszystko...

Wiadomość z agroFakt.pl

bartekm66    25

tak będę siał... mam Nutri Honei... czyli też mieszaniec... a wcześniej miałem innego  mieszańca "SuSu"...

szymon09875    95

No wlasnie ja chce trochę nutri honey i dwie odmiany inne znalazlem teraz ich nie pamiętam :/ zwyklym siewnikiem siejesz ?

bartekm66    25

sieję  gammą do buraków (cztery sekcje w rozstawie 70 cm) z tarczami do sorgo ...

bartekm66    25

witam po dłuższej przerwie

Splot pewnych okoliczności doprowadził do tego że nie mogłem na bieżąco relacjonować tegorocznych prac przy sorgu ale postaram się opisać sytuację w skrócie.

Nadmienię iż tegoroczny sezon okazał się katastrofą, ale do rzeczy. Sorgo zostało zasiane 20 maja, opryskane Lumax'em zaraz po siewie. Niestety oprysk nie przyniósł spodziewanych rezultatów. Wniosek- pryskać po wschodach w fazie 2-4 liści (najwyżej uschną i się odrodzą). Zimne lato, szczególnie noce (6-9 C) mocno dały się sorgu we znaki. Najwyższe rośliny miały 2m a i tak stanowiły wyjątek wśród ogółu 1.5-1.7m. Na suchszych stanowiskach około 20 sierpnia sorgo zaczęło podsychać. Koszenie przeprowadziłem 25 sierpnia. Pogoda wrześniowa nie pozwoliła odrosnąć. Na dodatek w nocy z 1 na 2 października przyszedł niewielki przymrozek (-1 C) który podobnie jak w zeszłym roku zniszczył odrosty. Zdjęć nie wstawię gdyż żal na to patrzeć. Co do dzików, owszem zagnieździły się w sorgu ale strat nie poczyniły. Ich głównym zajęciem było rycie w międzyrzędziach. Sezon zaliczam do najgorszych jakie miałem.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości tym wszystkim którzy eksperymentują z sorgiem

szymon09875    95

Również zauwazylem ze ten rok nie byl za dobry dla sorga... U siebie mialem nutri honey i tez średnio zadowolony jestem. W okolicy sorgo tez nie bylo zbyt wyrośnięte :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się