Jaro1234

Katalog części

Polecane posty

domismaj    0

Witam. Jestem posiadaczem Farmera 8244 od niedawna. Mam pytanie jak sobie radzi z podnoszeniem takiego zestawu uprawowo-siewnego? bo chcę jakiś kupić i nie wiem jaki szeroki. Nie mam tura. A tak ogólnie to czy jak podnosisz to musisz gazować mocno? bo jak kupiłem w tamtym tygodniu pług 3 skibowy obrotowy i jak się rozgrzeje to tak na prawie 2 tyś. muszę gazować żeby podniósł a obraca bez problemu na wolnych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Mój zestaw waży 1300 kg bez zboża oraz szerokość 3m i podnosi go bez problemu.Na początku zawór przeciązeniowy się odzywał ale go podkręciłem. A z tym, że wolno podnosi to byc może wina pompy(może już swoje wypracowała) albo coś z roździelaczem nie jestem pewny czy w twoim jest tak samo to rozwiązane jak u mnie. Masz pokrętło pod siedzeniem?  Na uwrociach przy zdemontowanym ładowaczu i rozłożonym zestawie trzeba uważać bo przód podrywa ale tylko wtedy gdy jest pełny siewnik, gdy zestaw złożony to nic się nie dzieje. Brałem od brata pług 4 obrotowy waga coś koło tony i śmigał jak złoto :) Zdjęcia w galerii. 

Edytowano przez Jaro1234

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domismaj    0

Mam pokrętło pod siedzeniem i już kręciłem. Gdzie jest ten zawór przeciążeniowy bo w katalogu go nie ma. Może już rozdzielacz albo pompa swoje zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Zawór główny znajduje się pod siedzeniem. Musisz zdemontować siedzenie i będziesz miał dostęp do niego. U mnie idą do niego dwie linki od szybkości opadania i zakręcania podnośnika. Nie wiem czy u ciebie będzie to samo. Ten katalog mógł bys jakoś podesłać?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domismaj    0

Mam te linki.Rozmawiałem już z mechanikiem i mówił że można ten rozdzielacz z pokrętłem zastąpić jakimś innym rozdzielaczem bez pokrętła i koło maja będzie miał troche mniej roboty to może z tym się pobawi. Sprzęgło też przerobi, żeby chodziło lekko jak w samochodzie bo niby hydrauliczne ale ciężko chodzi jak diabli. skserować ten katalog czy coś konkretnego? ma ok 250 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Katalog przydał by sie cały bo nie posiadam. A z tym podnoszeniem to stawiam na pompe, znajomy miał ostatnio to samo u siebie, pług obracał ładnie a z podnoszeniem był problem. Zmien pompe i wtedy zobaczysz i może mechanik nie będzie miał co robić a pompa nie jest droga ( weź mocniejszą NSZ 32, oryginalna NSZ 24). A jeśli się okaże że to nie pompa to nic straconego bo ona ci się przyda bo dosyć szybko się sypie, najczęściej to wałek napędowy rozwala przynajmniej u mnie tak jest.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Bez przesady, chyba lepiej zacząć od tego co nie kosztuje czyli sprawdzić ciśnienie w układzie ... ? i jeśli za małe to zwiększyć na zaworze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domismaj    0

A pro po pompy to miał ktoś do czynienia z ukraińską firmy Hydrosila? Jest na allegro i ta mocniejsza kosztuje ok 160 zł(2 lata gwarancji) a ta z Sokółki wzmocniona 380zł. Czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Ja mam właśnie taką założoną, Hydrosila z allegro. Mam ją może 3 lata, coś koło 1200 mth i chodzi tak jak należy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer8244
      Farmerek ciężko mi pali przy ujemnej temperaturze.
    • Gość
      Przez Gość
      Panowie powiedzcie mi do czego te wajchy ??


    • Przez MarcinGriner
      Witam jestem tu nowy a więc jeśli gdzieś coś źle napisałem to z góry przepraszam. A więc przejdźmy do konkretów mam gospodarstwo o powierzchni 60 ha i tylko produkcja roślinna posiadam już jednego fendt;a 514 c oraz ,c 360 oraz deutz 10006 . I mam zamiar dokupić jeszcze jeden ciągnik a mianowicie zastanawiam się nad fendt;em 312lsa i farmer 312 . I moje zapytanie brzmi czy mógłby ktoś mi wyrazić dosyć obszerną opinie na temat 312 lsa oraz farmer 312 . Z góry dziękuje za poświęcony czas. 
    • Przez kamil_z88
      Witam
      posiadam Fendt 309 LSA w którym uszkodziła mi się spręzarka od siedzenia Gramer. Załącza się ale nie pompuje powietrza, albo robi to bardzo wolno. Rozebrałem siedzenie i spręzarkę. Tłok się powycierał jest plasitkowy. Znalazłem na allegro taki model : 
      http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-siedzenia-grammer-12v-i6523693858.html
      Czy może lepiej gdzieś zregenerować starą sprężarkę.
      Proszę o rady
      Pozdrawiam
       
    • Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj