sipma123

Wyciek oleju z bagnetu (miernika oleju) mf 255

Polecane posty

sipma123    3

Witam!
Mam pytanie do posiadaczy mf 255 mój massey jest z 1986r i nigdy nie przeciekal choć roboty użył dużo u siebie i na usługach.Zauważyłem ze wycieka mu olej z bagnetu (miernika oleju) jak zdejme bagnet i dam gazu to chlapie mi olejem, nie wiem zbytnio co zrobic ponieważ nigdy nie było w nim nic rozkrecane.Zdarzyło wam się może coś podobnego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sipma123    3

No tak chlapie ale rozumiesz ze on mi wycieka nawet jak bagnet jest włożony.
No tak chlapie ale rozumiesz ze on mi wycieka nawet jak bagnet jest włożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

kompresja idzie do miski olejowej.... pierwszy traktor zajechany masz w życiu czy jak? pewno mało widziałeś no ale,... masz takie prawo. Oczywiście poziom oleju w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No silnik zdrowy przecieków zero a bagnetem wali.Silnik do roboty,Kompresja idzie do skrzyni korbowej i wyrzuca olejem przez bagnet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Po 30 latach eksploatacji Perkins ma prawo sie wysłużyć... Tuleje, pierścienie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Odgłosy zdrowe czyli silnik zdrowy.... uśmiałem się do łez...  wpadnij to Ci pokarze zdrowe odgłosy 3P, jego moc i mały szkopuł..... ten dym z komina i litr oleju na dzień... no ale odłosy faktycznie zdrowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sipma123    3

Moc to w moim jest jak hu hu dym z komina proszę cię to nie u mnie i litr oleju na dzień bez jaj mój przez 31 lat nie widział kluczy i żadnych z tych twoich wad nie widzę w swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a ile tam oleju masz? pompka paliwowa walneła i ropa idzie do oleju i też bedzie wywalać przez bagnet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Skoro oleju nie bierze, nie kopci na niebiesko, a przedmuchuje, to uszczelka pod głowicą.. ale wtedy z odmy tez powinno dmuchać i olej sie pojawia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli można dołączyć się do pytania to ile kosztuje remont kapitalny silnika w mf255 oczywiście na oryginalnych częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem skąd jesteś, ale w Tyczynie na podkarpaciu remont silnika 3p kosztował 4 tyś. Zawozisz silnik i za 2 tygodnie do odbioru, a jak zależy na czasie to możesz wziąć odrazu inny po kapitalce.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmk    0

Witam z tego co piszesz to gdzies jest przedmuch i kompresja idzie do skrzyni korbowej lub zapchana odma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Albo zapchana odma, albo przedmuch na uszczelce.. W moim przypadku byla to uszczelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj