XPredComt

Przetrzasacz karuzelowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przetrząsacz
XPredComt    0

witam serdecznie w zeszłym roku zakupiłem przetrząsacz karuzelowy 6 ram prima limanowa !! powiem sczerze mam problem z jego ustawienie  nie wiem jak go skęcic ustawić  zeby brał cały pokos a nie robił z dwóch jednego na środku na jakim biegu ilu obtotach go użytkować prosze o porady zdjęcia >> ciągnik to ursus c 330  łaki w miarę równe ! wielkie dzieki  za pomoc

wincenty5    52

Mam taki przetrząsacz tylko innej firmy i już stary i musze powiedzieć że praca tym cudem polskiej techniki to kalectwo.One są produkowane do kosiarek o szerokości roboczej około 165cm.Tylko od takiej kosiarki rozstaw dwóch przekosów jest taki że trafiają centralnie na środek gwiazd i wtedy dobrze w miarę rozrzuci.Gdy rozrzucasz przekosy po kosiarce 135 cm to one leżą bliżej siebie i nie trafiają centralnie na gwiazdy i zostaje pomiędzy gwiazdami nierozrzucony materiał.

Właśnie największą wadą roztrząsaczy na pasek jest to że zęby nie zachodzą za siebie aby przy poślizgu paska nie uderzały w siebie a to niesie za sobą efekt niedokładnego wybrania materiału między gwiazdami.W roztrząsaczach przekładniowych tego problemu nie ma .

Co do tego że zwala w jeden tak jakby wał to normalne.Zieloną trawę w miare jeszcze rozrzuci ale potem już prawie suche to zwala na środek i nic nie zmienisz tego ani obrotami ani pędkością.Trawa zielona jest ciężka i trzyma się zębów dobrze to spada póżniej na bok szeroko a siano jest lekkie i śliskie to spada zaraz blżej środka w ten jakby wał

Spadający pasek to mógłby być odrębny wykład ale nie o tym było pytanie.Tylko dziwi mnie to że to dalej produkują i ludzie jeszcze to kupują.Za niecałe dwa tysiące można mieć czterogwiazdowy na tryby zachodni.

lukbold    734

każdy dobrze o tym wie że ten grat na pas to szmelc jakich mało. Wystaw to za 500zł i miej nadieje ktoś to zechce a kup sobie porądną używke na przekładnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Przemkq
      Witam, przymierzam się zakupu zgrabiarki podanej w linku, co możecie o niej powiedzieć, bo cena kusząca. Pracowałaby na góra 10ha traw rocznie x 2 pokosy.

https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-karuzelowa-jar-met-3-5m-tandem-transport-nowa-CID757-IDr7RIJ.html#a96fca4409;promoted
    • Przez zetor7745
      Po wczorajszych przezyciach przy sianokosach z zgabiarka gwiazdowa mamy zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i tu pytanie do ich uzytkownikow czy ladnie zgrabiają?? i jakiej firmy polecacie?

Ja mam juz upatrzona jest to firmy Pöttinger EUROTOP 421 N
      http://www.poettinger.at/landtechnik/schwa...amp;produkt=150
    • Przez sylwek90
      Witam posiadam zgrabiarke stoll 465 na jesieni podczas pracy urwało mi się jedne ramię prowadzące. Co mogło być przyczyną że pękło? i moje pytanie odnośnie wymiany na nowe czy można wyjąć stare i wsadzić nowe bez rozbierania jej całej?
    • Przez SanSebastian
      Witam serdecznie chciałbym zaczerpnąć opinii na temat zgrabiarek
      Mam zamiar zakupić coś tej zimy, ale mam dylemat pomiędzy polskimi nowymi markami a zachodnimi sprowadzonymi.
      Byłem bardziej przekonany do tych drugich, pojeździłem w ostatnim czasie po handlarzach w okolicy, którzy sprowadzają sprzet z zachodu i trochę się zdziwiłem.
      Szukam zgrabiarki 3,20 lub 3.50 metra, tak żeby c360 dała radę, najlepiej na tandemie, wiadomo lepiej zgrabi, a łaki nie są równe jak stół.
      Ceny takich zachodnich są moim zdaniem mega wysokie, kuhny, lely, niemeyer, wiadomo zachodnia jakość, ale ludzie wołają sobie za takie  25 letnie maszyny ok. 7-8  tysiecy. Wiadomo maszyna ma chodzić a nie się świecić, ale one wyglądały jakby stały u niemca 5 lat w trawie i polak wziął za 500euro.
      za to cenę to ja mam nową polską jakość.
      Proszę o poradę na temat tych polskich zgrabiarkach oferowanych za 8 tysięcy typu jar-met, brandi, armasz, promar, metal-technik, armasz i innych wynalazkach, czy na prawdę tak jak wielu twierdzi są one z plasteliny i po dwóch sezonach do wywalenia?
      Czy myślicie że na te 4ha i prawidłowym użytkowaniu warto wybrać polską maszynę czy raczej szukać jakiś 25 letnich zachodniaków w podobnej cenie?
    • Przez Kuba284
      Jakie są różnice między krone kw 6.70/6 a 6.72/6?
      W jakich latach produkowano kw 6.70/6
      Jak jest z częściami do kw 6.70/6
      Opinie...

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.