Marcin133

Budowa wiaty na słome, maszyny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin133    202

Witam.planuje postawić wiate o wymiarach 6,5m na 20m

Słupy- profil 100/100 scianka 5mm. Rozstaw co 3,6-3,8m żeby weszły mi trzy belki pomiedzy

Dwuteownik 160    łaty- profil 6/4 ścianka 3mm

Dach- myśle nad płyta warstwowa 4cm -troche drozsza ale mniej profila na łaty (tylko cztery planuje dać) brak skraplania i na lato można by wpuscic pare cielaków miały by chłodno. Jak myslicie dobra konstrukcja mozne ktos robił cos podobnego niech sie wypowie.

Pozdrawiam

hodowcamlody    45

Profil bym zastąpił dwuteownikiem, jakies tory czy coś, kupisz po cenie złomu a wytrzymalsze bedzie a na dach eurofala, duzo tansze i tez sie nie skrapla; )

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hodowcamlody
      Brakuje mi miejsca na krowy dojne i chciałbym jałówki dać luzem do wiaty. Narazie nic wielkiego do dołożyłbym do starej obory to 9m miałby tylko stół paszowy, ale myślę że przy takiej długości wejdzie z 15 jałówek takich np 300-400kg. To by była głęboka ściółka itd ale no nie chcę żeby były mrozy w środku bo gorzej rosną itd. Sama blacha na ściany mi się wydaje że mało. Myślałem dać deski od środka, styrodur 3cm, folię paraizolacyjna i blacha? Albo deska 5cm, folia i blacha? Ma to jakiś sens? Płyta warstwowa to koszt z metra 60m2, wydaje się mi że taniej zrobi tak. mi
    • Przez Mircia26
      Witam!
      Tak jak w temacie. Obora nieduża, bo z 45 metrów kwadratowych.  W niej 6 krów mlecznych. Budowana za tak zwanego  "Niemca". Wyciąg w postaci otworu w stropie 1x1 metra.  Para wodna osadza się na wewnetrznej stronie dachu. I nie wiem czy to  starcza? Trochę za wilgotno chyba. Ale jak na dworze mokro i wilgotno to jak w oborze obniżyć wilgotność?
    • Przez czaro
      Cześć
      Co polecacie jako zbrojenie do posadzki w magazynie na zboże: krata z drutu fi5 lub fi6 ewentualnie gotowe elementy (maty) czy włókna stalowe lub polietylenowe?
      Posadzka o grubości 10-15 cm będzie wylewana na chudziak. Oprócz zboża będą znajdowały się tam od czasu do czasu jakieś maszyny lub nawozy.
    • Przez rolnikelektryksdhh
      witam polecacie jakąś mocną plandekę pod zboża? najlepiej link do niej
    • Przez AnnaH
      Dzień dobry. Jestem właścicielem działki rolnej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na której jest również  stodoła. Powierzchnia to niecałe 27 ar. Nie jestem rolnikiem, pracuje na etat. Dom nie nadaje się do remontu a tylko na takie coś dostaliśmy zgodę w starostwie. Chcielibyśmy zburzyć dom i wybudować nowy (może być w tym samym miejscu co stary) tylko o mniejszej powierzchni. Starostwo nie wyda nam zgody dopóki nie będziemy mieć statusu rolnika czyli posiadać (nie dzierżawić) 1 ha ziemi. Założyliśmy specjalny dział produkcji rolnej (szklarnia nieogrzewana 26m2 do uprawy roślin), posiadamy numer producenta rolnego oraz ubezpieczenie NW w Krusie w razie wypadku w gospodarstwie rolnym. Co możemy zrobić aby starostwo zgodziło się na budowę nowego domu w miejscu starego? W załączniku przesyłam plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów rolnych. Dziękuję za pomoc.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj