Skocz do zawartości
Ninja

Zasuszenie krowy

Polecane posty

Ninja    8

Witam, mam krowę zacieloną 08.10.2015 czyli 35 dni do ocielenia. Dzisiaj wieczorem będzie 2.5 dnia jak jej nie doję ale nazbierała mleko i chyba ją wydoję. Wiem że zasusza się na okres pomiędzy 2 - 1.5 miesiąca ale co zrobić z tą krową zasuszać czy może już odpuścić i doić ją do ocielenia? Nie jest to jakaś wysokomleczna krowa, daje może jakieś 5k litrów mleka na laktacje

Rolnik7343    391

To zależy od krowy u mnie niektóre krowy dają mleko przez cały czas i wtedy je doje a niektóre ucinają i nic mleka nie dają

Ninja    8

ta nie ucina, od około tygodnia zacząłem ją zasuszać trzymam ją na słomie i ograniczam jej wodę no i mleko spada dzisiaj ją wydoje i może uda mi się ja zasuszyć ale zastanawiam się czy nie zrobię jej w ten sposób większej szkody niż jakbym ją doił

Wiadomość z agroFakt.pl

podjadacz    12

krowa powinna być zasuszona co najmniej na 2 miesiące przed wycieleniem by mogła odpocząć.. więc chłopie nie wiem na co ty czekałeś lub czekasz tyle czasu..

jak Ci się krowa wycieli to nie dostanie wymienia i może Ci da ze 2l mleka na udój..

lepiej weź ją teraz zasusz zastrzykami jak kolega wyżej wspomniał chociaż te zastrzyki to i tak w dupe są pomocne..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się