Piters182

Smarowanie panewek wytrząsaczy

Polecane posty

Piters182    29

Witam, jakie są wasze zdania na temat smarowania panewek wytrząsaczy, niektórzy mówią żeby tam nie smarować smarem, inni żeby tak, a jeszcze inni żeby najlepiej kalamitki pomontować w panewkach. Jakie są wasze zdania? I jaki luz powinien być najodpowiedniejszy waszym zdaniem na panewkach?

wojtal24    649

W czasie masz panewke drewniana jest rozwiercona i w tej blaszanej obudowie są kalamitki

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidgr    43

w claasie compact 20 u mnie tez na kazdej panewce jest kalamitka do smarowania .

Piters182    29

Hmmm, w moim Dominatorze 98 nie ma żadnych kalamitek na panewkach, podobno że niektórzy sobie montują, ale nie wiem czy warto, niektórzy mówią że w ten sposób można kombajn spalić, albo że szybko się będzie wał zużywał. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nazar23
      Witam, pacjent jak w tytule, ładowarka z 2010 roku 5200 godzin przepracowanych, problem mianowicie nie do końca znany, ładowarka pali ładnie, podczas jazdy gdy się lekko nagrzeje przy obrotach 1500 - 1800 wyskakuje błąd silnika, ładowarka staje się jakby zamulona, nie jest tak bystra jak na początku. Komputer u diagnosty wykazał błąd na cewce przy pompie, cewka została wymieniona jak i wszystkie filtry paliwowe, lecz to nic nie dało, wtryski zostały dziś podmienione / sprawdzone lecz to również nie to. Może miał ktoś podobny przypadek i podpowie co może się w niej dziać.
      Z góry Dziękuje.
    • Przez candy1914
      Witam wszystkich. W tym roku zacząłem przygodę z kombajnem. Kupiłem wiosna dominatora 78s i teraz chce dokupić stół do rzepaku. Powiedzcie mi z waszego doświadczenia jak się rzepak omłaca? Czy Kombajn ma ciężko? Czy muszę mieć inne sita czy jakieś przysłony? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
    • Przez trivian
      Witam,
      Tak jak w temacie. Sprawa wygląda następująco. Mam 10 ha upraw zbóż. Posiadam jedyny ciągnik Ursus C-330 M i odpowiednie maszyny do niego. Mam dylemat czy zakupić sobie mały kombajn na własne potrzeby czy kupić większy ciągnik i zwiększyć komfort pracy przy uprawie ziemi. Na wynajem kombajnu wychodzi mnie ponad 3 tyś zł na sezon ale niestety muszę czekać na swoją kolei i przeważnie mam żniwa jako jeden z ostatnich. Z drugiej strony przydałby się większy ciągnik ale to niesie za sobą koszty zakupu większych maszyn. Motogodzin przy c330 nie wychodzi dużo przy produkcji roślinnej ale pracuje też na etacie. Coś muszę wybrać bo budżet narazie nie pozwala na zakup tego i tego. Areał niestety nie zwiększy się w najbliższych latach bo wszyscy gospodarzą. Jeśli kombajn myślę nad volvo bm s830 a ciągnik to jumz 6km. Doradzicie coś?
    • Przez karol9641
      Witam serdecznie. Mam pewien problem. Otóż  chciałbym zakupić na PROW ciągnik, jednak z tego co wiem może być problem, ponieważ osoba która kupiła ciągnik rolniczy we wcześniejszym PROW 2007-2013, nie może kupić kolejnego. Jak to się ma w przypadku jeśli ktoś kupił ciągnik z dofinansowaniem w 2006 roku, czyli przed rozpoczęciem programu 2007-2013? Kupiłem w 2006 roku dzięki programowi „RESTRUKTURYZACJA I MODERNIZACJA SEKTORA ŻYWNOŚCIOWEGO ORAZ ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH” nową forterrę, a na chwilę obecną potrzebuje do gospodarstwa nowego ciągnika o mocy 60-80km. Czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nigdzie w internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, a dodzwonić się w dzisiejszych czasach gdziekolwiek graniczy z cudem. Pozdrawiam 
      Proszę o odpowiedz
    • Przez TheFarmBrothers
      Chcę kupić przystawkę do kukurydzy do Claasa Dominatora 98, silnik 180 km. Rozglądam się za 5 i 6 rzędowym. Znalazłem w pobliżu dwie sześciorzędowe przystawki w podobnych cenach. Jedna to Geringhoff pc6 a druga to claas multimaster. Wypowie się ktoś na ich temat ? Czy może szukać całkiem co innego w tych pieniądzach.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj